Ha a tenyésztő nem küldi a törzskönyvet hova lehet fordulni?
Hát nekem nagyon olyan érzésem van, hogy egy rafkos szaporítót fogtál ki!
De remélem tévedek...
MEOE,bár nem tudom ők mit tudnak kezdeni ezzel,de ha véletlen tényleg törzskönyves kutyád lenne akkor úgyis neked kell kifizetni és ne számits olcsó 'mulatságra'.
A tenyésztő nem veszi fel a telefont??
Bár szerintem azt már nem kapod meg..:/
Sajnálom. :(
Nem tenyésztő, egy szaporítótól vetted. Két megtermett háromajtósszekrénnyel látogassátok meg. Bár szerintem törzskönyvet akkor sem fogsz kapni, mert azt is csak hazudta, hogy valaha lesz.
Így jártál. Ivartalanítsd a kutyusodat és szeresd. Ha lehetőséged van, a szaporítót meg verd laposra.
a kérdés hogy volt e adás-vételi szerződé amiben megállapodtatok, hogy a kutyához törzskönyvet is kaptok? Ha volt akkor lehet jogi útra terelni a dolgot egyébként a hatóság semmit sem tehet.
Max. ha kiderült hogy pasi szaporító lehet értesíteni az állatvédőket, akik esetleg utánajárnak a dolognak és tartanak valamiféle "razziát" a hatóság hozzájárulásával.
maga a törzskönyvezés így zajlik:
A törzskönyvezés feltétele
A tenyésztő az a személy, akinek a tulajdonában van az ellés időpontjában az anyakutya, a MEOE által kiállított származási lap szerint.
A törzskönyvezett anyakutya meghatározott tenyésztési idényre – a tulajdonos írásbeli nyilatkozatával, amelyet a MEOE valamelyik szervezete igazol – átadható, ebben az esetben a tenyésztési jog a kedvezményezettet illeti meg a megállapodás szerinti időszakban. Az engedélyt az alombejelentőhöz mellékelni kell.
A fedeztetéssel egyidőben „Fedeztetési megállapodást” kell készíteni 3 példányban, melyből 1-1 pld a kan, ill. a szuka tulajdonosát illeti meg. A tenyésztőnek a fedeztetést követő 8 napon belül a fedeztetési megállapodás egy példányát – mindkét szülő tulajdonosának aláírásával együtt – be kell nyújtani a fajtaszakosztálynak, vagy a helyi szervezetnek. A szervezeteknek „Fedeztetési Nyilvántartás”-ba kell a beérkezett bejelentéseket venni.
A tenyésztőnek az alom megszületése után legkésőbb a 10. napon 2 példány „Alombejelentő’-t kell kitölteni és azt a fedeztetési megállapodással és az azon feltüntetett dokumentumokkal együtt a MEOE részére megküldeni. A hiányos vagy késedelmes adatszolgáltatásért a MEOE felárat számít fel, az 5. pontban megjelölt határidő meghosszabbítása mellett. Az egyesületi kedvezményhez a tagságot igazolni kell.
A MEOE Törzskönyvezési Osztálya az igazolt alombejelentő alapján kiállítja a származási lapokat és azokat a beérkezéstől számított 30 napon belül megküldi az illetékes fajtaszakosztály, illetve helyi szervezet elnökének.
A szervezet a dokumentumokat ellenőrzi és a tetoválómesternek átadja, ezzel egyidőben értesíti a tenyésztőt a tetoválómester fogadóidejéről.
Származási lapot csak a tetoválás megtörténte után kapja kézhez a tenyésztő, amelyet aláírásával a jegyzőkönyvön hitelesít.
Az időközben elhullott, vagy a tetoválásra bármilyen egyéb okból be nem mutatott utódok származási lapjait a tetoválómester 48 órán belül köteles érvénytelenítve a MEOE Törzskönyvezési osztályának visszaküldeni.
A tenyésztő az alombejelentőn kérheti a tetoválás telephelyén történő elvégzését, ebben az esetben a kiszállás díját térítenie kell. A tetoválás, alomellenőrzés időpontjáról azonban írásban legalább 3 nappal előtte értesíteni kell. A kiszállási díjat a MEOE Elnöksége határozza meg.
A tetoválásnak a kölykök 8 hetes koráig meg kell történnie. Az alom tetoválása nem végezhető el, ha az egyedek a fajtajellegnek nem felelnek meg, bármely kétség felmerül a fajtatisztaságról, esetleg engedély nélkül, korai, vagy rokonpároztatás fordul elő.
Az FCI által tiltott szín, szőr és méretkeresztezés tilos. Ilyen pároztatás esetén az utódok törzskönyvezése nem történik meg.
Illetve a tetoválás helyett ma már használnak chipet is.
Ha a kutyán nincs se tetoválás se chip benne ezt állatorvossal tudjátok megnézetni), ha nincs adásvételi szerződésetek, akkor bebuktad és csatlakozol ahhoz a több-száz emberhez, akik ahelyett, hogy tájékozódnának mielőtt kutyát vesznek magukhoz, a szaporítókat pénzelő és támogató tömeghez csatlakoztál.
És nem nem mondhatod, hogy jajj nem a te hibád mert nem tudtad! Kocsit se a cigányoktól veszel a piacon!!!
Mielőtt más is ebbe a hibába esik:
Nincs olyan, hogy "majd a tenyésztő küldi a tk-t". (Mellesleg azt a papírt származási lapnak hívják, de mindegy.) Azért nincs, mert azt a MEOE nem a tenyésztősztőnek adja oda, hanem a tenyésztő által megjelölt, a MEOE-val szerződött chipező állatorvosnak küldi meg postán a chipekkel együtt. Ekkor az állatorvos kimegy a tenyésztőhöz, bechipezi a kiskutyákat, és ezután adja oda a származási lapot a tenyésztőnek. Namost, ha az a kiskutya már az új gazdijánál van, akkor az új gazdinak kell ellátogatni ehhez az állatorvoshoz, aki bechipezi a kutyáját és odaadja a származási lapot. Ez alol egyetlen kivétel van, ha a tenyésztő maga is a MEOE-val szerződött chipező állatorvos (van ilyen)! De akkor sem küldi postán a papírt, mert be kell ültetnie a chipet is. Remélem érthető volt, amit írtam...
A chipező állatorvosok listája letölthető a MEOE honlapjáról:
Másik:
Nem csak szerződést kell íratni a tenyésztővel, hanem egy "tulajdonosváltozás igazolást" is. Ugyanis a származási lapon alapból a tenyésztő szerepel a kutya tulajdonosaként. Ezután a származási lappal és a tulajdonosváltozási igazolással be kell ballagni a MEOE helyi szervezetéhez, ahol 6000 forint (MEOE tagoknak 3000) leperkálása után átirják a kutyát az új gazdi nevére. De ez is olyan alapvető dolog, amit a Tenyésztő elmond, mielőtt kiadja a kezéből a kiskutyát. Ahol ez nem alap dolog, onnan nem szabad kutyát venni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!