Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell sokaknak leszólni...

Miért kell sokaknak leszólni az ölebeket?

Figyelt kérdés
Nem egy kérdésnél olvastam, illetve élőben hallottam, amint alázzák a nem nagytestű kutyákat, főleg az ölebet. Az ilyen patkány, felmosórongy, a gazdája pedig pláza p@cs@ vagy b@z@. Az egyik törpeuszkáros (nem bohóc frizurás) fiú gazdit halálra cikizték valamelyik nap is az amstaff, roti gazdik. Miért kötelező minden fiúnak, férfinak ilyeneket tartani ? Nos, én 35 éves férfi vagyok, de ingyen sem kéne nagykutya. Nem utálom őket, de az aranyos kicsiket szeretem. Nem vagyok meleg pedig. Engem is szekálnak sokan az uszkárom miatt, pedig ritka okos, jól nevelt állat. Én amúgy nem szólok be senkinek, pedig egyik kutyára mondhattam volna, hogy igásló (dán dog). Ráadásul lányok is szoktak mutogatva röhögni, hogy biztos meleg vagyok én és egyik csivavás haverom. Sok országban jártam, de egyikben sem tapasztaltam ezt. Nem mindenki őrizni vesz kutyát. Én például barátnak vettem.
2016. dec. 23. 13:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
11%
Ja mertés a nagykutyákat csak rzésre lehet használni? Vagy ugáslónak? Nekem nincs velük bajom de nem tartanék kicsi kutyát mert haszontalanok, a legtöbb fajta buta és nehéz a legtöbbüket nevelni...ezt úgy mondom hogy több kistestű kutyát is ismerek egyik sem egy észkombájn, és még neveletlenek is mert "jajj pici cuki". Egy dolgot sem tudok amire jók, max beletudod tenni a táskádba ha kifáradt.(ez nem vonatkozik a vadászkutyákra mint pl jr, tacskó)
2016. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
11%

*őrzésre

*igásló


Bocs a hibákért de most felcsesztél ezzel.

2016. dec. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Engem pont nem érdekel, ki milyen kutyát tart. A személyiség a döntő. Aki meg a kutya fajtája miatt kinevet másokat az a saját intelligencia szintjét bizonyítja. :) Nem mindenkinek jönnek be a férfias kutyák (értsd: rottweiler, dobermann stb), nem vagyunk egyformák. Szóval ne foglalkozz velük! ;)
2016. dec. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
36%

nekem mentett rotviler nagyságú keverék kutyám van. nem azért mentettem meg hogy őrizze a házat. ezek a kutyák nagyon hálásak a mentésért és nincs még egy ilyen barát. a tűzbe menne értem.

én sem preferálom a kis ölebeket egyébként...csúnyák is és hasznavehetetlenek

2016. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy minden nagyot őrzésre vesznek. Csak példa volt.


"de nem tartanék kicsi kutyát mert haszontalanok, a legtöbb fajta buta"

A legokosabb fajták között sok a kicsi : papillon, yorkie, csivava, uszkár (2. a border collie után), sheltie. Szerintem a buta kutya a buta gazda kövezkezménye. Lehet neked haszontalan a kistestű, de sok betegnek nem. Nagyon sok segítő, epilepsziás sokk és vércukor jelző kutya kistestű. A yorkie még patkányfogó is. Előbb tájékozódni kéne, mielőtt lenézel fajtákat.

2016. dec. 23. 13:33
 6/27 Andizsuzsi ***** válasza:
85%

"mert haszontalanok, a legtöbb fajta buta és nehéz a legtöbbüket nevelni"


Ez egyáltalán nem igaz. Pont annyira értelmesek, mint általában a kutyák. Igaz, hogy sokan nem nevelik őket, mert ooooolyan cukiiiii.

A csivavák pl már az aztékok idejében léteztek, remek hallásuk miatt kiváló jelzőkutyák. A beltenyésztésről, neveletlenségről nem ők tehetnek.

2016. dec. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki nagyméretű kutyát vesz, még nem őrizni veszi, egy nagykutya is ugyanolyan barát lehet, mint egy kicsi.

Nem szereted a nagykutyákat, mások meg nem szeretik a kiskutyákat. Ennyi, nem kell ezen pattogni, és nem kell kiakadni senkinek sem azon, hogy különböző embereknek különböző az ízlése.

2016. dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Épp erről beszéltem. Sokan nem tudják megérteni, hogy nem haszon miatt vesz valaki kutyát. De nekem van haszna az ölebnek is : sokkal jobb a lelki világom, szívem (szívrohamom volt), mióta ilyen kutyám van. Nagyon jó stresszoldó. És nagyon jó jelző kutya. A kicsik sokkal érzékenyebbek erre. Nem véletlenül dolgozik annyi kicsi terápiás kutyaként. A labrador is alkalmas erre, de nem mindenki akar lakásban ekkora állatot tartani. Ráadásul a legtöbb nagynak rövidebb az élete.
2016. dec. 23. 13:40
 9/27 A kérdező kommentje:
Látom szövegértés luxus a legtöbb embernek. Nem mondtam, hogy utálom a nagykutyákat. Minden kutyát szeretek, de a kicsiket jobban. Én nem is szólom le a nagykutyákat, nem sértegetem őket és a gazdájukat. Ők ezt miért nem tudják megtenni ? Itt is ez megy. A kicsi haszontalan csúfság, a nagy pedig az Isten.
2016. dec. 23. 13:45
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted hány yorkie-t használnak manapság patkányfogásra? :D Tudom hogy mire van csak manapság már nem alkalmas rá mert a többségük dísz vagy ideggyenge.
2016. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!