Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket is zavar hogy kb...

Titeket is zavar hogy kb minden kisgyerek megakarja simogatni a kutyát kérdés nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem kistestű, aranyos kinézetű kutyám van és kb minden gyerek egyből "rástartol" hogy jajj, de cuki. A bökkenő az, hogy a kutyám nem szereti a gyerekeket, nem agresszív velük, jól szocializált és nevelt, hívásra egyből visszajön stb. de a gyerekeket sosem csípte. Ez engem nem is zavar, ő döntése kit szeret és kit nem, amíg nem balhézik. Szóval utána nyúlnak vagy elé állnak, ilyenkor megmorogja vagy megugatja őket, amúgy semleges. Sajnos ezt sokan nem értik meg... a szülők sem. Múltkor is mondtam, hogy ne simogassa meg, mert nem szereti, de csak oda kell nyúlnia, hiába szólok, aztán még én vagyok a hülye. Veletek is történt már ilyen? Vagy csak engem idegesít? Köszönöm!

2016. szept. 13. 20:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, ha megsimogatják, csak valamiért a szülőket szokta zavarni, ha a gyerekük kéz nélkül, Buksika meg egy fél karral a szájában megy haza.
2016. szept. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

#1: XD


De igen. Én ilyenkor elmagyarázom,hogy a kutyusnak nincs jó kedve (mentett kutya,a gazdái,feltehetőleg verték. A felnőttekkel el van,de a gyerekektől fél. :'( A félelemből pedig agresszió fakad...),ezért ne. Persze hozzá teszem,hogy mindig,mindenkitől meg KELL kérdezni,hogy szabad-e. Ha már a szülő nem képes megnevelni és/vagy rászólni.


ISZONYATOSAN IDEGESÍTŐ!!!! 😠😠😠

2016. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
* a félelemből agresszió fakadHAT
2016. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy nevelem a kisgyerekem, hogy a kutya nem játékszer. És igenis meg kell kérdezni, hogy szabad-e símogatni. Nemcsak az agresszió miatt, hanem van aki a fertőzêsektől is félti.
2016. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A gazda fellépésétől is sok függ. Ne vegyél fel szemkontaktust, ha meghallod, hogy jajj, de cuki kutyus, fordulj el, vagy legalábbis lássák rajtad, hogy kissé barátságtalan vagy. Úgy vettem észre, ezzel nagy részük leszerelhető, még mielőtt odaérnének a kutyához. A maradéknak mondd meg kerek perec, határozott hangon, hogy a kutya nem szereti a gyerekeket. Ha lenne még, aki így is pofátlanul próbálkozna, tedd hozzá, hogy a kutya fertőző, ez az aduász. (kicsit enyhébb változat: pont most lett kezelve kullancs ellen, nem szabad hozzáérni a szőréhez)
2016. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Vegyél rotit vagy amstaffot hidd el nem emgedik oda a gyerekeket 😂😂😂
2016. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Borzasutoan idegesit. Cuki kutyam van imadja a gyerekeket is. De nem tudunk 100 osszefuggo metert megtenni hogy ne startoljanak ra. Cavalier... itthon meg vuszonylag ritkan latni. Borzaszto. Nem tudunk rendesen setalni
2016. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az ötleteket. Azért "megnyugtat" hogy más is van így. Enyém egy 5 kilós csivava keverék. :)
2016. szept. 13. 22:53
 9/19 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy az ilyen kutyákra sárga kendőt szoktak kötni (nyakörvre vagy pórázra) és az jelzi, hogy nem szereti az idegeneket. Gondolom nyilván sokan nem tudják (vagy nem is igaz o.O) de legalább van mire utalnod hogy te előre jelezted
2016. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem cuki, hanem kifejezetten szép kutyám volt. Isten tudja mix, szánhúzó volt benne, de olyan volt mint egy farkas.

Én kétél mód reagáltam: ha minden kérdés nélkül akarta megsimogatni, szaporáztam a lépteimet, és elég undok arcot vett fel, hogy még se próbálja. Ellenben, ha előbb velem vett fel kontaktust-értsd megkérdezte, semmi akadálya nincs, max. megmondom hogy ezt vagy azt nem szereti.


Abban az esetben, ha kérdés nélkül, csak piszkálják a kutyát, én nem kerültem, rászóltam, hogy hellóp, itt van a kutya gazdája is, nem zavar?

2016. szept. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!