Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafutattóban balhé? Jártato...

Kutyafutattóban balhé? Jártatok ti is így?

Figyelt kérdés

Fél éves kiskutyámmal minap egy új kutyafutattót látogattunk meg. Nem is volt az elején gond, talált játszópartnert, rohangált, nézelődött. Aztán talált egy faágat , ami egy amstaffnak is szemet szűrt. Nekiesett a kiskutyának. Teljesen leblokkoltam, a gazdája alig tudta a kutyáját kutyámról leszedni, de szerencsére kisebb sebbel megúszta. Azonnal el is jöttünk.

Kezdő vagyok, nagyon megijedtem...

Ti hogy kezelnétek egy ilyen helyzetet? Miért engedi egy ilyen fazon társaságba a kutyáját, ha ennyire nincs megnevelve? Egy jól szocializált kutya nem bánt egy kölyköt...

Ezek után hogy vigyem a kutyám bárhová is?


2016. jan. 21. 18:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos olyan dolog, hogy ha idegen kutyák közé bekerül egy játék, vagy kaja, akkor abból lehet gond. Futtatón, utcán, akárhol. Szóval résen kell lenni, játékot szájában tartó kutyához nem odaengedni a tiédet, illetve ha nála van valami, akkor is vigyázni.

De szokj hozzá, hogy a kutyák néha összevesznek, az oviban (mármint az emberoviban) sincs teljes béke és nyugalom, ott is megtépkedik néha egymás haját a kölkök, mire megtanulják, hogy nem ez a módja a konfliktusrendezésnek. A kutyák meg bizonyos értelemben sosem nőnek fel. Konfliktusok mindig lesznek.

És nem szabad összetéveszteni a verekedést a veszekedéssel. Van, amikor összekapnak valamin, sok nyál, meg hörgés, esetleg egy-egy felületi sérülés, ha beleakad az egyik foga a másikba, de nem akarják egymást bántani. Ez a gyakoribb, hála égnek a balhéknak a nagy része ilyen, hogy ijesztő, de valójában veszélytelen.

Ha valamelyik már visít, mert elkapták, és nem eresztik, akkor van gond. Esetleg elkapták egymást, és nem eresztik (mi így jártunk egy másik pittel, aki az én pitem szájából akart kiszedni egy labdát, kölcsönösen kilyukasztották egymást). De mondom, ez a ritkább, mert azért a kutyák sem teljesen hülyék, pláne azok, akik rendszeresen járnak társaságba. Kivétel mindig van nyilván, új kutyák között érdemes megkérdezni, hogy érzékeny-e valamelyik valamire (pl. van amelyik gazda mellől hajlamosabb acsarogni, vagy ugye játékra, vagy ha csesztetik, akkor megy neki a másiknak, esetleg bevédi a szukákat, vagy utálja az ivaros kanokat), és ha a többi gazda nem teljesen retardált, akkor így azért lehet járni futtatózni viszonylag nyugodtan.

2016. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Ne bánd, hogy nem avatkoztál közbe.

Egy ismerősünk reflexből megpróbálta megvédeni hasonló helyzetben a kiskutyáját, és a másik kutya halálra marta:(

Szörnyű végignézni, hogy a kutyád megsérül, mégis a te testi épséged / életed a fontosabb!

Gondolom, lakásban laksz, muszáj vagy kivinni!

Amellett, hogy válassz egy szimpatikus társaságból álló kutyafuttatót, én is a kutyasulit ajánlom! Sokat tanul a kutya is, te is!

2016. jan. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Igen, lakásban élünk, szeretünk mozogni mindketten. Igyekszem a kutyámnak minél élménydúsabb sétákat biztosítani. Valószínű, hogy a kutyasuli mellett döntök. Lehet, hogy az én biztonságom is fontos, de a legfontosabb számomra az, hogy ő boldog és elégedett kiskutyus legyen. A tanulás pedig mindkettőnkre ránkfér! :)
2016. jan. 21. 20:08
 14/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!


Nincs bajom az amstaffokkal, édesanyáméknál is van egy imádnivaló, jámbor, kan, vele sincs semmi gond!

Igen, itt a gazdi hibája volt ez a konfliktus, amit szerencsésen megúsztunk...

Próbálom a lelkifurdalásom valahogy leküzdeni, és a hibáimból tanulni...

2016. jan. 21. 20:11
 15/21 anonim ***** válasza:
48%

Hát én kutyáimat hányszor támadta be utcán póráz nélküli kutya.Mindig közéjük nyúltam. Engem nem érdekelt a sérülés. De a 4-5 kg-os kutyám ott pusztul el ha nem avatkozok bele!! Múltkor egy kövér spánielt rugdostam le a 13 éves kutyámról!!Szegénykém már botladozik,lassan sétál,lábával is vannak gondok erre egy kövér spani betámadja hátulról,gazda persze sehol.


Máskor figyelj arra,hogy labdás,botos kutyához ne engedd oda vagy ha látod más kutya is nagyon figyeli a tárgyat akkor inkább avatkozz közbe,vedd el tőle a botot labdát stb..


Megelőzhetőek a balhék csak oda kell figyelni! Kezdő vagy még így nem tudhattad,hogy ebből lehet balhé, a staff gazdája meg nem figyelt,mert ha ő tudja ilyen a kutyája akkor vagy meg kellett fognia vagy szólnia neked,hogy baj lesz ebből vedd ki a botot a kutya szájából vagy bármi..


Milyen fajta a kutyád?

2016. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Türelemmel keress olyan társaságot és futtatót, ahol összeszokottak. A futtató nem azt jelenti, hogy éppen bent játszik 3-4 kutya nagy békességben és egy idegent tuti be is fogadnak.Nálunk megvan az időpont, amikor bizonyos kutyák találkoznak. Szerencsére nagyon remek kutyákkal, mert ha új jövevény jön, simán el van fogadva. Inkább az újonnan jötteknél fordul elő, hogy túl dúrva, vagy éppen őrzi a játékát. Általában az ilyenek el is mennek egy idő után.
2016. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel, lehet időbe telik, de meg fogod találni a megfelelő társaságot és időpontot. Nálunk is van egy hallgatólagos megállapodás, kialakult szokás, hogy melyik banda mikor van a futtatóban.
2016. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"De ezek után már nem nagyon merek sehová se menni vele..."


NA EZ A LEGROSSZABB, AMIT TEHETSZ.


Nekem valami bulltacskóm van, közepes méretű izmos kis legény. Tépte már meg amstaff, jagd terrier, jack russel terrier, amerikai bulldog, boxer és husky is, a lélekjelenlétemnek hála nem lett komolyabb baja az ijedségen kívül. Szinte mind futtatóban történt. Mégis napi szinten járunk.


A helyes reakció ilyenkor az, hogy a lehető legnyugodtabb maradsz.

Többféleképp szét lehet szedni kutyákat.

-ha kicsi a másik, támadó kutya akkor megfogod és odébb lököd, röpteted egy kicsit majd azonnal bevéded a tiédet

-ha kicsi vagy közepes, akkor nyakörvét megfogod mindkettőnek és szétszeded őket

-ha nagy és elborul az agya és a gazdi is egy fisz akkor meg lerúgod a tiédről


MINDEN KUTYA HIBÁZHAT! Attól, hogy egy másik letámadja a tiédet még nem feltétlenül rossz kutya, lehet egy pillanatnyi kattanás. Viszont sose hagyd, hogy a többi gazdi balfisz módjára álljon ilyenkor...Te se tedd! Szólj rájuk, hogy hé, fogd meg a kutyádat! Ha meg hajlandóságot mutat a másik gazda a probléma megoldására akkor sose veszekedj meg anyázz, mert abból csak nagyobb baj lesz! Persze ha idióta akkor el lehet küldeni melegebb éghajlatra.


Én mindig azt csináltam támadás esetén, hogy amint szétszedtem a két kutyát az enyémet betereltem magam mögé és baromira megdicsértem, ha ártatlan volt és nem pofázott vissza. Ha ő is hergelte a másikat, akkor leszidtam. Ugrott már össze az enyém egy nagy németjuhásszal is, de mindketten kikakptak érte és utána olyan mézes mázosak voltak egymással, hogy csak na.


Ja és harapott már meg engem is egy félőrült támadó kutya, de inkább ez, minthogy a kutyám legyen rojtos. Emlékszem megtapsoltak a nyugdíjasok a futtatóban, hogy ilyen halál nyugodt pofával szétszedtem őket :D

Amstaffot is szedtem már le az enyémről, mert játékból elkezdte fojtogatni az enyémet, gazdája meg locsogott valahol, de ez is olyan, hogy ha látod hogy más kutyája trollkodik a tiéddel és a másik gazdi letojja akkor te intézkedj.


Nem kell annyira ráparázni. Amúgy én kutyám is ment (volna) már neki más kutyáknak, de én rögtön elcsípem ilyenkor és ha tényleg durva akkor nem teszi zsebre mait tőlem kap. Másrészt kapásból elnézést kérek a másik gazditól. Nagyon leszidtam, mikor eleinte durván akart játszani a kisebb kutyákkal, na azóta tudja mit szabad és mit nem.


Még annyi, hogy egy-egy ilyen eset után ne babusgasd, lehetőleg pedig ne is vidd ki. Ha két kutya összezörren akkor legjobb ott helyben az értésükre adni, hogy márpedig itt nincs bunyó, mert a gazdik azt mondják és kész.


Ezeket mind azért írom, mert később hasznos lehet :)


Amúgy melyik futtató volt?

2016. jan. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
45%
Ja és ha ilyen helyzetben megvéded a kutyádat, akkor elég sokat tud dobni a kapcsolatotokon...
2016. jan. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ém kutyámat is támadta már meg másik kutya a futtatóban, méghozzá egy vizsla. Felkapta a fülénél fogva és rázta, mint a nyulat. A gazdája alig tudta kiszedni a szájából. Szerencsére kisebb sebbel megúszta a kalandot. Azóta kitapasztaltam, hogy melyik kutya kb milyen. A kutyafuttatóknak általában törzsközönségük van. Egy idő után tudni fogod, mikor érdemes menni.
2016. jan. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!