Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafutattóban balhé? Jártato...

Kutyafutattóban balhé? Jártatok ti is így?

Figyelt kérdés

Fél éves kiskutyámmal minap egy új kutyafutattót látogattunk meg. Nem is volt az elején gond, talált játszópartnert, rohangált, nézelődött. Aztán talált egy faágat , ami egy amstaffnak is szemet szűrt. Nekiesett a kiskutyának. Teljesen leblokkoltam, a gazdája alig tudta a kutyáját kutyámról leszedni, de szerencsére kisebb sebbel megúszta. Azonnal el is jöttünk.

Kezdő vagyok, nagyon megijedtem...

Ti hogy kezelnétek egy ilyen helyzetet? Miért engedi egy ilyen fazon társaságba a kutyáját, ha ennyire nincs megnevelve? Egy jól szocializált kutya nem bánt egy kölyköt...

Ezek után hogy vigyem a kutyám bárhová is?


2016. jan. 21. 18:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha alig tudta leszedni a kutyáját a tiédről, akkor gondolom, a kutya neveletlen is. Nem tudta behívni, nem tudott parancsolni neki. Sajnos ilyen emberek mindenütt vannak. Kell neki kutya, mert az menő, lehet vele villogni, de nevelni, na azt már nem. Ha a kutyádnak vannak kutyabarátai, akkor járj össze azokkal a gazdikkal, és ha lehetséges, látogassátok akkor a futtatót, mikor nincs ott más. Az ilyen kutyával rendelkezőt én elküldeném, nem való kutyák közé szabadon engedve, vagy várja meg a nagyobb kutyákat.
2016. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Sajna az ilyen barmokat nem lehet kiszúrni előre. :( Én is jártam így, pedig 2 amstaffom van, és a Duna parton voltunk, ahol volt menekülésre tér. Jön velünk szemben pici, öreg néni, mellette egy akkora kuvasz-keverék, mint egy víziló... Megállt bennem az ütő, nem ok nélkül. Ahogy elhaladtak mellettünk, a kuvasz kitámadt, elkapta az akkor 3 hónapos kölyökkutyámat, és istenesen megrázta. Én a póráz jókora karabínerével valahogy homlokon csaptam a nagy dögöt, erre elengedte a kölyköt, és jött nekem. A néni visítva visszacsalogatta magához kb. két kiló jutifalival... A kicsinek vérzett a feje teteje, lett rajta egy derekas méretű lyuk... A néni védekezett (ordítva), hogy ő fél a kutyáktól, nem mer közéjük nyúlni... Há' mondom kösz! :D

Nálunk szerencsére nincs ez az elmebeteg körbezárt szar futtató, közel a Duna, nagy a hely, nem kell mindenkivel barátkozni.Én utálom a legtöbb embert, a fütyköshosszabbítós pibbúlosokat pedig pláne kerülöm. :)

Ilyenkor nem szabad lesokkolni, azonnal védd a kutyádat, főleg egy kölyköt, neki még esélye sincs.

2016. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Most kezdünk el ismerkedni a kutyafutattók világával,most próbálunk pajtikat szerezni... Az összes kutyafutattót a környéken végigjárjuk, a legjobbat keressük. Amelyik a kutyusomnak a legjobban megfelel... De ezek után már nem nagyon merek sehová se menni vele...
2016. jan. 21. 18:57
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Ez most olyan hogy elméletben meg van rá az esély, hogy valaki kirabol,megöl stb. az utcán de ettél még ki mész az utcára. Nem nagyon tudsz ellene mint tenni ha megtörténik de

1. kicsi az esélye

2.muszáj kimenned az utcára

Szóval itt nincs jó megoldás,szerencsére errefelé nincsenek ilyen problémák bár egyszer az én kutyámnak is nekimentek de az viszonylag kisebb támadás volt.

Ilyenkor szét kell választani a kutyákat csak ezt teheted. Ennek sok módja van amit most nem írok le mert bonyolult,keress rá a neten.

2016. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Pedig kell neki a kutyatársaság, az abszolút nem jó, ha elszigeteled. Lesz egy antiszociális kis diktárorod, aki minden szembejövő kutyát megugat. Óvatosan a zárt futikban, nézz szét jól, ki van bent, és ha ismerős, kedves kutyát látsz, menj be nyugodtan.

Én is kitanultam itt a lakótelepen, melyik kutya vadparaszt, melyik agresszor és melyik aranyos.

Bátorság! A kutyusnak teszel rosszat, ha nem viszed bandázni.

2016. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

A bull típusú kutyákat rendkívül szigorúan és határozottan kell nevelni, ráadásul divatkutya, így boldog-boldogtalan birtokol egyet.

Mi is jártunk így. Bent voltunk a futtatóban, amikor egy spiccre ráharapott egy staffordshire. A kutyának abban szerencséje volt, hogy eszméletlen vastag szőre volt, így nagyrészt azt kapta el a nyakánál, a gazdája nem tudta leszedni a kiskutyáról, a kisktuya gazdája próbálta szétfeszegetni a staffordshire száját, az nem engedett. 5-6 percig ment a mutatvány, a kiskutya vonyított, a spicc gazdája szó szerint tetőtől talpig véres volt, mert közben őt is marcangolta a staffordshire.

Ugyebár ez pedig hivatalból történő feljelentést is magával von az orvosi ellátás után...

2016. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Vagy ha nagyon nem mersz menni keress egy kutyaiskolát ott sokféle foglalkozás van és felügyelet mellett játszhatnak,tanulhatnak a kutyák.
2016. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Lelkiismeret furdalásom van, csak álltam ott lefagyva, mint egy idióta... Lehet, hogy még nekem is simán odaharap, ha közbelépek...
2016. jan. 21. 19:04
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos sok a felelőtlen állattartó.


Nyolcéves gyerek szól az anyjához: "Legyen egy kutyám, de minél nagyobb, s erősebb, mert az kúl! Menő leszek tőle!"

Persze megnevelni nem tudja, nem foglalkozik vele, egy idő után megunja, s ettől lesz a kutya kiszámíthatatlan, nem pedig hűséges.

Ezért kell 10-szer átgondolni az embernek az állat vásárlást, hogy ne 1-2 hétre vásároljon magának egy állatot, majd megunja, elhanyagolja és kidobja, hanem egy örök életre, mert a felelőtlen gazdi könnyen egy életre megnyomoríthatja a szerencsétlen jószágot.


Sajnos sok a divatmajmoló, ez pedig nem túl jó dolog, ha az állattal kapcsoljuk össze.

2016. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy rádfordul, de akkor nagy valószínűséggel elengedni a kicsit, te pedig tudsz védekezni. A staffordok 95%-a hozzá sem nyúlna emberhez, annó így lettek szelektálva (a harcoló kutyák közé belépő "bírót" nem haraphatták meg). Szörnyű múltú, de hatalmas szívű kutyák, akik jól nevelve, hozzáértő kezekben a legjobb kutyák.

Nekem 2 van, érdekes, első kutyák, sosem bántottak senkit és semmit, a Kérdező kiskutyáját pedig agyon csókolgatnák, pláne a szukám. :) Ő kölyökmániás, a herélt kanom pedig mindenkiben játszópajtit keres.

Sajna nagyon sokan presztízsből tartják ezeket a fajtákat, nevelni nem tudják, és kész a baj.

2016. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!