Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én vagyok így? Kérdés lent.

Csak én vagyok így? Kérdés lent.

Figyelt kérdés
1 hónapja lett egy kiskutyàm, és nagyon szeretem, és tudatosan nevelem.... De elgondolkoztam pár napja, hogy képes vagyok egész életében gondoskodni róla... 25 éves srác vagyok eléggé karrierista és tudatosan élem az életem, de megijedtem hogy bármi adódik az életemben akkor ő róla gondoskodnom kell, tényleg bármi.... És ettől ijedten meg kicsit, hogy képes vagyok-e erre?! Ne értsetek félre, imádom és munkából rohanok hozza haza mert tudom, neki csak én vagyok... A kérdés az, hogy kutya vásárlás után, mikor mar az újdonság eltűnt ti is gondoltátok erre?!

2015. nov. 5. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne rémülj meg. Az életed részévé válik, illetve sokat kibír, ha valamiért később érsz haza, vagy valamiért kevesebbet tudsz vele foglalkozni, de ilyenkor máskor be kell pótolni. Az "engedelmes 5 percet" nem érdemes elhagyni egy nap se
2015. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Képzeld el, az milyen, amikor gyereke születik az embernek! :)
2015. nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Előző vagyok: Mármint igen, más is gondolt erre már.
2015. nov. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Ezért nincs kutyám. A gyerekeimnek se fogok venni. Ha akar mint te. Akkor majd elintézi magának. Nekem pont elég a hüllőzés. De az már jó jel, hogy eszedbe jutott, hogy mi lesz 10év múlva.
2015. nov. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Előtte is eszembe jutott... 5 hónapot vártam rá míg hozzam került. Természetesen akkor is sokat gondolkoztam ezen, csak tudod ha valamit meg az ember nem tapasztalt akkor azt nem tudja olyan racionálisan átlátni/ átgondolni.
2015. nov. 5. 16:43
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Mikor már az újdonság eltűnt? Nem, én tudatosan terveztem meg, hogy mikor vállalok kutyát, így már a hazahozatala előtt is felkészítettem magam és a környezetemet minden eshetőségre. Pl nyaralások, munkahelyváltozás, gyerek, betegség.

Egy életről beszélünk, nem egy játékról, amit meg lehet unni.

2015. nov. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én egy olyan pontján vettem magamnak ismét kutyát, amikor már feladni láttam a reményeimet, hogy normális párkapcsolatom lesz valaha is. (születésemtől volt kutyám amúgy)


2010 februárjában vettem egy mudi kant, ami tudjuk, hosszú életű fajta, elélhet 16-18 évig is.


Aztán 2010 augusztusában megtaláltam életem párját, akivel később össze is házasodtunk, és már úton van a baba...


Igen, az élet ilyen. Csili ( a mudim) most lesz 6 éves novemberben. Ha jól tartja magát, (és mi vigyázunk rá tényleg!), még 10 évig él! Igen, az utóbbi 2-3 évben gondoltam bele.

De megbánás nincs a dologban, és aggódás sem. Nagyon szeretem azt a kutyát, és örülök, hogy része az életemnek. Majd csak szorítunk neki helyet mindig :)


Megijedni nem kell. Majd ha probléma lesz, akkor legjobb tudásod szerint megoldod. Kár előre aggódni.

2015. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
születésem óta van kutyánk, így számomra természetes az a természetes, ha egy családban kutya van (félre ne értsetek, ahol nincs kutya, ott is teljes a család, most csak magamról beszélek), tehát nekem ez sosem fordult meg a fejemben
2015. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%
Mivel én az összes kutyámat munkára választottam, nem pedig azért, mert cuki kölyök, mert jó pórázon sétálgatni vagy fésülgetni, így fel sem merül bennem ilyen kérdés. Sőt, cuki, aranyos a kölyök kutya, 7-8 hetes kortól dolgozok velük, de mégiscsak kamasz kortól kezd igazán érdekes lenni. Mikor egyre erősödnek az ösztönök, a dominancia, az agresszivitásuk, egyre jobban bírják a terhelést. Arról nem is beszélve, hogy 3-4 éves korára lesz "kész" a kutya, akkortól lehet velük komolyan dolgozni.
2015. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem csak te vagy így vele. Én is voltam így. 15 éves voltam mikor kaptam a kutyámat (azóta van még egy), most leszek 22. Az évek során annyira hozzá szokik az ember, hogy utána már tudatosan úgy alakítod az életed, hogy ő(k) is beleférjenek, mind anyagilag mind időben. Nem nagy kunszt. Ugyan így lesz ez 10 év múlva is nálam. szerintem :)
2015. nov. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!