Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Föld összes kutyája szabadon...

A Föld összes kutyája szabadon szaporodva. Milyen fajták szelektálódnának ki és melyek lennének a leg életképesebbek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy egy hatalmas vadrezervátumba betennénk a Föld kutyáit, az összeset, a hely akkora lenne hogy úgy élhetnének mint a farkasok. A természet törvényei szerint élnének, ember nélkül, vadászniuk kellene, megvédeni magukat (tegyük fel hogy ők ott a csúcsragadozók, de róka az van), szaporodsukban is a természet törvényei szerint menne minden(tehát megküzdenek a nőstényért és a győztes párosodhat).

Mely fajták pusztulnának el a legelején, melyek lennének a legéletrevalóbbak és vajon milyen egységes küllem alakulna ki (melyik fajokra hasonlító?)?

Már jó ideje foglalkoztat ez a kérdés, mert látom mennyire életképtelenek bizonyos fajták emberek nélkül. Pl. a bulldog tuti kihalna, mivel nem szaporodóképes ember nélkül.


2010. márc. 5. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
valószínüleg a farkasra leginkább hasonlitó egyedek képeznének a végén egy viszonylag homogén kinézetű állományt
2010. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A legegészségesebb fajták. Pl a német juhász is hasonlít a farkasra de mára már tudjátok milyen kutya lett belőle... De az sem mindegy mire használják. Egy pásztorkutya hiába egészséges, de nem biztos hogy tudna élelmet szerezni...
2010. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Amennyit futni kell és amilyen terhelt a nj-k nagy része dp-re, sztem azok hamar kikopnának a nagyjuk.

Én az ősi típusú kutyákra gondolok, husky, malamut...ezek vadászni is jól tudnak(ma is e a leggyakrabban elszökő és vadakat fogdosó fajták), a falkaösztönük is erős.

Sztem kunkorodó farkú kutyák alakulnának ki szép lassan.


És a kicsi de erős, egészséges kutyák, mint a kicsi terrierek vajon nem válnának szét egy másik irányba?

Lennének a farkasszerűek, meg a kicsi pukkancscsapat? Vagy megölné őket a farkasszerű csapat?

2010. márc. 5. 18:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabadon szaporodhatnának, viszonylag rövid időn belül teljesen eltűnne mindenféle fajtajelleg, és visszaalakulnának ősi kutyává.
2010. márc. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Húúú! Grat, ez jó kérdés.

Gondolom előbb a nagyobb, erősebb fajták "írtanák ki" a kisebbeket, szóval mindenképp az erősebb, termetesebb fajták maradnának. Hmm, nem is tudom, talán Újfundlandi, dogok... ehhez hasonló fajták.

2010. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg érdekes kérdés.

Különösen, mert a nagy kutyák jó részéből hiányzik a gyilkos ösztön. Lehet, a vad körülmények előcsalogatnák, de attól tartok, a retrivereket már "elrontottuk", az agarakat, kopókat, szettereket, stb. vékony, de nagy marmagasságú kutyákat szinén.

A bernáthegyi és tsai meg igen mafla módon rajonganak az emberért...nem tudom, képesek lennének-e visszavadulni.

A vadászkutyák eleve kiesnének, túl régen tanítja őket az ember, hogy ne tegyenek kárt a zsákmányban a fogukkal.

Azon kívül azt sem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy természetes körülmények között a nőstények falkába verődnének, és a vezérnőstény kiirtaná a többi szuka kölykét, vagyis nem csak a hímeknek van beleszólásuk az összetételbe, hanem a nőstényeknek is.


A nagytestű, izmos fajták biztosan előnyt élveznének, amelyik bírja a vizet, vastag a szőre, és képes a fajtársaival együttműködni.

Az a fajta, amelyik nem kötődik túl erősen az emberhez jelenleg sem.

Sztem a németjuhász ezért kihullana. Gyakorlatilag a fajtakutyák nagy része. Pl. a kaukázusi medveölő igen erős, de állítólag szívesen dolgozik egyedül. Akkor pedig legyőzhető.

Szval a legnagyobb kutyák nem túl jó eséllyel indulnak.

Szerintem a nagytestű keverékek a nyerők.

2010. márc. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

sztem nemcsak a nagy termetű kutyák maradnának fent, hanem pl. a terrierek, kopók is, egérre, patkányra, egyéb rágcsálóra még tudnának vadászni; mig a nagy testűek a nagy vadakra mennének. Vagy ahogy az oroszlánok és hiénák között is van, az erősebb falka elejti a zsákmányt, és a kisebbek, meg a dögön osztoznának.

Szerintem nemcsak egy tipus lenne, hanem több...persze időjárástól, helytől, a zsákmánytipusoktól függ..

Érdekes kérdés! Érdemes rajta elfilózni :)

2010. márc. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sztem is legalább két fajta alakulna ki, egy falkaállat nagyobb testű, együttműködő állatokból meg kisebb egyedül egerészős, rókaszerű életmódot fojtató kis terrierszerűek.
2010. márc. 6. 09:52
 9/11 anonim ***** válasza:
gondolom, lenne egy "A-fajta", ami ellenálló lenne a betegségekkel szemben, jó ösztönökkel és felépítéssel rendelkezik. ők a legfőbb zsákmányállatokra vadásznának, ők lennénel a legtöbben. Azzal is egyetértek, hogy lenne egy kisebb, "B-fajta", ami apró zsákmányállatokat ejt, egerészik stb. de sztem lenne még egy fajta, a kettő közötti, egy "C-fajta", és az enné az A-fajta zsákmányának maradékát, és esetleg a tőle kisebb C-fajtát (XD).
2010. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
akarom mondani B-fajtát. bocsi :))
2010. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!