Ti rászólnátok a kutyátokra, ha kekeckednének vele és nem hagyná szó nélkül?
Nincsen kutyám jelenleg de szerintem ez helyzetfüggő.
Ha egy olyan kutyáról van szó amelyiken látszik hogy nem fog leállni csak ha az enyém kinyírja vagy fordítva akkor elhívomnám a kutyám..viszont akkor is elhívnám ha egy kis szar lenne ami nem tud kárt tenni a kutyámban semmi szükség rá hogy a másik gazdája meg habzó szájjal jöjjön nekem hogy mi történt a kutyájával..emberek nem kell vagánykodni, lehetőleg el kell az ilyeneket kerülni ettől nem lesztek vagányak mert hagyjátok hogy "lejátszák" egy esetben van ennek értelme de akkor is figyelve...ha a kutyák biztosan rendszeresen fognak találkozni és elkerülhetetlen a konfliktus akkor persze játszák le.
12-es!
Igen ám, jól hangzik ez, amit te leírsz. DE, ez nem így működik! Bizony a mi kutyánkban is tud az kárt tenni, ha mindig mindenért szidva van és tiltva van neki minden egészséges megmozdulás, ami az ösztöneivel kapcsolatos, amiket azért tesz, mert kutya! Kb. olyan, mintha azt várnád el, hogy soha semmit ne jelöljön be... A tükörsulikon terjedt el nagyon ez a dolog, hogy gyakorlatilag csak levegőt vehet a kutya a gazda engedélye nélkül és ez bizony nem túl jó!
Ahogy írták már előtte, ilyenkor nem kell rászólni, egyszerűen kiadsz egy lábhoz parancsot (persze ha már tudja) és kész... Ha amúgy is azt akarod, hogy kibontakozzon az őv ösztöne, akkor amúgy is csak összezavarnád azzal, hogy az egyik embert moroghatja, a másikat meg nem. Persze, van az a fajta őv képzés, ahol konkrétan személyvédő kutyákat képeznek, azaz bizonyos szitukba mentek bele a segéddel. Az egyikben mondjuk útbaigazítást kér, itt nem támadhatja meg a kutya, de aztán hirtelen rád támad és ezt tanulja meg a kutya, hogy felismerje azokat a helyzeteket, amikor támadnia kell. És itt bizony önállóan kell tudnia dolgozni!
A "normál" személyvédelem meg annyi, hogy bizonyos méteren belül nem enged a kutya. Ez nem igényel különösebb képzést, egy jó ösztönű kutyában ez alapból benne van. Az enyém is ilyen, lehetőséget se adjon senkinek, hogy olyan közel kerüljön hogy bánthasson. Ha meg esetleg én akarom, hogy valaki odajöjjön, akkor először a kutyát leültetem magam mellé, esetleg kicsit beállok elé, majd odahívom az illetőt... Szóval el kell dönteni, hogy milyen kutyát szeretnél belőle faragni, mennyire akarod visszafogni, avagy sem.
1
Mi nem mentünk már utána suliba, elegem lett, nem győztem/győzöm "rehabolni" a kutyát. A tenyésztővel addig is tartottuk a kapcsolatot, de utána el is látogattunk hozzá, megbeszéltük, hogy az egész tükör sulis dolog rossz volt (alapból nem a tükör módszer, de ezen a sulin nem értenek az egészhez), meg hogy jól elijesztettek a kutyámtól. Konkrétan utáltam a kutyát, meg ő is engem.... Szóval a tenyésztő megnyugtatott, hogy egyáltaán nincsenek olyan gondok a kutyámmal, mint ahogy azt a suliban mondták (meg fog enni, meg ilyenek) és elkezdtem felépíteni vele a kapcsolatot. Aztán szép lassan minden jobb lett. Persze, még van min dolgozni, de ha úgy lesz, hogy találok egy sulit, ezerszer is meggondolom, hogy menjek-e.
1
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!