Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a fojtónykör...

Mi a véleményetek a fojtónykörvről?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 14:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
38%
Nem kínzóeszköz. Egyből megérti a kutya, hogy ha szépen sétál, lazán lóg a nyakán. Mi a mai napig azzal sétálunk, pedig már levizsgázott. Nem kell állítgatni, csatolgatni séta előtt és után, csak belebújik és kész. Nem dörzsöli úgy a nyakán a szőrt sem. Meg mindig rajta van egy bolhanyakörv, amin a kistáblája van, belegravírozva a nevével, telefonszámommal. Egy bőrnyakörvet már emellé nem férne el olyan jól, mint az egysoros fojtó.
2010. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%
Mi is fojtónyakörvet használunk, de nem zavarja egy kicsit sem, mondhatnám nem is érdekli húz így is, de nincs rajta max 500 métert aztán kint is vagyunk a határban és mehet szabadon. Sztem nem a fojtónyakörvön múlik hogy meg tudod tartani. Abból a szempontból jó hogy nem tudja belőle kihúzni a fejét, de sztem nem fogja vissza a kutyát.
2010. febr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem az gáz, ha egy kutyát csak fojtóval lehet fegyelemre tanítani. A mi kutyasulinkban minden kutya póráz nélkül, nyarörvvel van, és úgy tanultunk mindent. Egyedül a behívásnál kaptak egy 10 m-es kiképzőpórázt, de azt is úgy, hogy a póráz a földön feküdt, és csak akkor léptünk rá, ha elszaladt volna a kutya. Én a textil/nylon pórázakat szeretem, meg azt a fajtát, ami olyan, mint a hegymászókötél.
2010. febr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Akiteki ***** válasza:

1. Nem fog a végtelenségig húzni benne, könnyen korrigálhatod.

2. könnyű ráadni és levenni.

3. Nincs az a veszély, hogy kihúzza a fejét egy lazán felrakott nyakörvből.


Létezik nem láncból készült változat, un. labrador nyakörv, én ezt kedvelem, mert a szőrt nem töri le.

Vigyázz, hogy ha rendesen bal oldaladon közlekedik a kutya, akkor a helyes irányban (mindig az óramutató járásával egyezően) tedd fel, mert így a laza póráznál ellazul, nem áll fenn a veszély, hogy túlzottan megszorul a nyakán.

2010. febr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!