Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a fojtónykör...

Mi a véleményetek a fojtónykörvről?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 14:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
bocsi,elírtam: a fojtónyakörvről
2010. febr. 8. 14:22
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Hát igazából az nemfáj a kutyának csak egy kicsit. Nekik sokkal nagyobb a türöő képességük mint nekünk embereké.

Általában nagyobb testü kutyákat folytónyakörvekkel tanitanak de ha azt megszokják utana lehet sima nyakörvel is sétáltatni. Sokan fogják irni h állatkinzás meg minden pedig nem az... :) Szocializálás..

2010. febr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Én akkor használtam amikor arra tanítottam a kutyámat, hogy mellettem maradjon. De nem volt hosszú életű dolog nálunk. Amúgy szerintem nincs vele semmi gond. Általában nem engedelmeskedő kutyákon használják nevelés céljából.
2010. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nagytestü és eröss kutyáknál nagyon jo,mert bármikor vissza tudod tartani vele.
2010. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
A fojtó (nem szöges) nyakörv egy kiváló kiképző eszköz és a legkevésbé sem fáj a kutyának, csak kellemetlen. Több nagytestű kutyám volt/van. Nagyon könnyű volt vele megtanítani nekik a lábhoz parancsot.
2010. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
14:44-nek: Egy fojtóval még véletlenül sem tartasz vissza semmilyen kutyát, csak akkor, ha Te magad meg tudod tartani, de azt bármilyen nyakörvvel.
2010. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
az én kutyámat (81,5kg-os moszkvai őr)egy két alatt megtudtam tanítani vele sétálni normálisan mert mindig húzott maga után mint egy rongyot de ez már a múlté.Ha neked is van ijen problémád akkor csak ajánlani tudom de nem a szögeset az már szinte kínzás
2010. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Én a Berni pásztoromnál fojtónyakörvet használok...még
2010. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Én póráz nélkül tanítok mindent, legyen az lábnál követés vagy bármi. Egyetlen dologra használom a retriever pórázt (ugye annak a vége gyakorlatilag egy fojtó nyakörv), mégpedig arra, hogy a kutyám elég ijedős és volt már, hogy a sima nyakörvből kihúzta a fejét. Ebből viszont nem tudja kihúzni.
2010. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem kutyája válogatja. Ez enyém (50 kg) fojtóval a nyakán elhúzna bármit és nem is sikerült megtanítanom vele szépen sétálni. Amióta kíméletes módszerrel tanítjuk, azóta viszont nem húz és szépen jön láb mellett. :) Ettől függetlenül szeretem az egysoros láncot, mert ez az ami a legkevésbé készíti ki a hosszú szőrét, ráadásul egy mozdulattal levehető és ráadható. Viszont én mostmár nem fojtóra állítva használom.
2010. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!