Melyik humán májvédő adható kutyának is?
Régóta rosszak a kutyám máj értékei. Hosszabb ideig szedte a Hepapet nevű készítményt, azzal nagyjából szinten lehetett tartani. Ezután kúra szerűen Samylint szedett, amire még romlottak is az értékek. Májvédő tápot is vettünk neki, ami nem vált be, napi szinten savasat hányt tőle.
Az orvos azt mondta menjen tovább a májvédő. Miután nem segítettek az eddigi készítmények, így gondoltam, hátha egy humánnal legalább a szinten tartás lehetséges és kicsit olcsóbbra ki lehet hozni. De félek, nehogy olyan készítményt adjak, amiben van valami olyan, ami rossz a kutyának. Főleg kis testű, így túladagolni se akarom (törhető, szétosztható készítményeket néztem)
Van esetleg valakinek jó tapasztalata valamelyik májvédő készítménnyel? Ajánlott valakinek az állatorvos valamelyik humán májvédőt?
1. Sose adj humán gyógyszert állatorvosi utasítás nélkül!! Egy csomó vény nélkül kapható készítmény van, ami kifejezetten káros nekik!
2. A For Livert próbáld ki, az állatorvosi és nagyon jó tapasztalatokat hallottam róla!
ma 21:58
Látszik az értékeléseden, hogy mennyit érnek a szakmai válaszaid.
5. Egyszer kibannoltattak innen egy, mérgezett kutya esetén megmentő mentőst, mert nem hittek neki, hogy amit javasol, az valóban reális, igazi válasz.
Ja, és ami itt 0%, az a rendelőben meg több ezer forint.
Azért nem bíznak a "szakmai tanácsokban" az oldalon, mert bárki beállíthatja magát bárminek. Az emberek 99%-a csak alapszinten ért az egészségügyhöz, így inkább lepontozzák, kibbanoltatják az ilyen felhasználót, minthogy valaki hamisan állítsa be magát szakembernek és ártson egy állatnak. Lehet, hogy sok válasz jó, de ha 2-3 mondatos válasz alapján a laikus elkezd szakember felügyelete nélkül gyógyszerezni, azzal többet árt mint használ.
FONTOS: A KÖVETKEZŐT OTTHON ÖNÁLLÓAN ELVÉGEZNI TILOS, CSAK KIFEJEZETT ORVOSI UTASÍTÁSRA SZABAD!
Hogy példával éljek, most azt mondanám, hogy a fagyállóra pálinkát kell elsősegélyként itatni, ki hinné nekem? Hisz a pálinka is mérgező. Ennek az állításnak az az alapja, hogy nem maga az alkohol mérgező, hanem annak az aldehidje, amit egy enzim hoz létre, a glikol (fagyállóbannlévő alkohol) pedig ugyanahhoz az enzimhez kötődik, mint az etanol (a pálinkában lévő alkohol). Viszont az etanol erősebben kötődik az enzimhez, képes leszorítani a glikolt, ezért addig, amíg etanol van a szervezetben az gátolja a glikol oxidálásását az etanolból keletkező acetaldehid, pedig kevésbé mérgező, mint a glikol aldehidje. Megmagyaráztam, hogy biokémiailag mi történik, valószínűleg már is hihetőbb. De ha szimplán benyögném, hogy fagyállómérgezésre adj a kutyának pálinkát, akkor mit kapnék érte? Valószínűleg valami ilyesmit írhatott anno a mentős is, bár arról a válaszról pont lemaradtam.
FONTOS: A FENTEBBIT OTTHON ÖNÁLLÓAN ELVÉGEZNI TILOS, CSAK KIFEJEZETT ORVOSI UTASÍTÁSRA SZABAD!
#4 Egyébként még mindig nem válaszoltál, hogy mi a végzettséged.
Legalon 70-est szedett az öreg kutyám évekig.
Ez sima máriatövis por.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!