Ti mit tennetek a helyemben ilyen kutyaval? Altassuk el vagy vigyuk vissza a menhelyre?
Ha nem beteg az állat (vagy nem őrült stb.) akkor nem hiszem, hogy elaltatják, legalábbis az orvos em tehetné meg.
Ha terrier keverék és bezárjátok kennelbe (érthető, ha nem tudtok tőle mozdulni), akkor ne csodálkozz, hogy az ő reakciója az, hogy utána mindent elkövet, hogy ne kerülhessen oda vissza. Menhelyek általában tömve vannak, de érdeklődhetsz, hátha tanácsot tudnak adni, elvégre ők is valamennyire próbálkoznak a problémás kutyákat átproramozni, hogy örökbeadható legyen. Állatorvos is tud tanácsot adni, ha kutyás, hallottam már, amikor azt mondta a gazdinak, hogy a fejére nőtt kutyussal hogyan kellene foglalkoznia. Kutyaiskola írtad, hogy messze van, de nem ugyan az szerintem, mint egy tréner - kutyák között van, minta van előtte másoktól stb.
A miénk azért csinálja a vadulást egyébként, mert télen apukám nem tudja vinni magával az erdőre, amikor kint dolgozik és nincs a kutyánk lefárasztva.
Veszelyben vagytok a sajat hazatokban, es ezen meg gondolkozni kell?
Miert kell addig varni, amig tragedia tortenik?! Miert nem elozitek meg a bajt?
Ha az allatorvos nem altatja el, akkor lelovetnem vadasszal.
A csaladotok biztonsagarol van szo es meg gondolkoztok?
Hú, ez komoly. Állatorvos kivizsgálta, hogy egyébként egészséges-e a kutya? Ne altassátok el szegényt, valószínűleg csak félre van nevelve, kicsi korától következetesen, határozottan kellett volna nevelni és lefárasztani. Keresni kellene egy olyan szakembert, aki kutyák rehabilitációjával foglalkozik, és vele konzultálni, hogy házhoz járjon, esetleg elvigye a kutyát egy bentlakásos tréningre. De ezután vagy emellett nagyon fontos lenne, hogy ti - ha babát vársz, akkor nyilván a férjedre marad ez a feladat inkább - is foglalkozzatok vele kutyasuli keretein belül is, még ha messze is van, legalább heti egyszer el kellene járni vele.
Le kellene fárasztani nagyon, napi szinten. Futtatni, sportolni vele, hogy kevesebb energiája legyen a hülyeségre. A kutya unatkozik, ezért ugat annyit, tele van energiával és nincs egy erős kéz, ami tudná irányítani. Lehet, hogy a megfelelő kezekben egy remek munkakutya válhatna belőle.
Átmenetileg lehet szöges nyakörvben sétáltatni, azt nem tudja eltépni, de fontos lenne a lefárasztás.
Ha a kocsiban tombol, akkor kellene venni egy erős fém ketrecet, abba bezárva szállítani a kocsiban a kutyasuliba.
Fontos lenne, hogy a ti hozzáállásotok változzon gyökeresen, ki kell mozdítani a kutyát ebből a rosszul rögzült helyzetből, de ehhez eleinte mindenképp kéne egy megfelelő szakember, aki megtanít titeket is, hogy hogyan bánjatok vele. Úgy látom, fizikailag is nehezen bírtok vele, ebben segíthet a szöges nyakörv, míg kell. Nehéz lesz, de valahogy azt kell megértetni a kutyával, hogy tovább nem tűrtök el bizonyos viselkedésformákat tőle, és ha törik, ha szakad, következetesen keresztülvinni az akaratotokat. Pl. felugrálás, kéz után kapkodás. Bár ezekkel szerintem a figyelmet akarja felhívni magára, a tiltások mellett szüksége van szellemi és fizikai napi szintűn fárasztásra is.
Lehet tudni, hogy milyen fajták keveréke lehet? Mekkora?
Eddig hogyan foglalkoztatok vele egészen kiskorától idáig? A tréner meddig járt hozzá, és miket csinált? Ha ezeket le tudnád írni részletesen, könnyebb lenne látni, hogy mi a hiba, és a megoldás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!