Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves vagyok, kutyát szeretn...

14 éves vagyok, kutyát szeretnék tartani?

Figyelt kérdés
Szüleim végre beleegyeztek. Én úgy döntöttem, hogy legyen vizsla. De nem tudom hogy jó lenne-e neki mert panelba lakunk. Napi 2 és fél óra állna rendelkezéséré (séta, futtatás, lent lét) Reggel 15-20 perc délután 1 óra este 1,5 óra. Elég lenne neki? Legyen?

2014. okt. 12. 13:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
12%
Panelba inkább kisebb testű és főleg kisebb mozgásigényű kutyust javaslok. Szerintem a vizslának a leírtnál több mozgás kell, elég pörgős kutyák.
2014. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdjük az elejéről. A vizslát a kialakulása során soha, ismétlem SOHA nem tartották kicsapva az udvarra! A nemesek kutyája volt, hatalmas becsben tartották, és mindig is az ember közvetlen közelében élt, bizony, a házban! A szőre sem, a habitusa sem alkalmas a kinti tartásra! Hihetetlen emberközpontú kutya. Igazi tenyésztő és fajtamentő szervezet pont ezért nem is ad vizslát csak kinti tartásra. Azt a hatalmas marhaságot pedig végre el lehetne felejteni, hogy nagy mozgásigényű kutyát kertben kell tartani. Mégis miért? Ha nincs ott a gazda, egyik stabil idegrendszerű, normális kutya sem fog fel-le rohangálni magában, hanem fekszik a küszöbön vagy a kapuban és pihen. Bizony, épp úgy, mint a lakásban!
2014. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Félreértés ne essék, nem is arra gondoltam, hogy egy vizslát (meg sok más fajtát) kertbe kicsapva kellene tartani. Csak szerintem jobb egy kertes házban, természetesen szabad bejárással a házba. Nekem dobermannom volt, kertes házban, akkor jött be és ment ki, amikor akart, éjjel bent aludt. Persze mindenki maga dönt, akkor úgy fogalmazok, hogy én személy szerint nem tartanék vizslát panelban. Ha tartanék is kutyát, akkor valami zsebördögöt :)
2014. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
A vizsla egy vadász kutya ami kintre való. Természetesen belehet engedni a házba de panelba semmiképpen se ajánlom.
2014. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 KGabi0000 ***** válasza:
0%
Én inkább valami menhelyi keveréket ajánlok,akinek nincs ennyi mozgásigénye.A vizsla akár éjjel-nappal képes lenne rohangálni,panelba én sem ajánlom,másrészt pedig vadászkutya,akik nem arról híresek,hogy nyugodtan elvannak egy kis lakásban.Egy csomó keverék van a menhelyen,akikre külön írják,hogy bentre való,akár panelba is.Viszont ha mégis fajtatiszta kell,akkor csakis kennelből,ez fontos szabály!!!
2014. okt. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A második vizsla van nálam, a családban meg már a harmadik. Mindegyiknek nagy mozgásigénye volt, és mind lakásban lakott. Kint voltam az ebbel délután, utána voltak vendégek, akik játszottak vele, azóta a kanapéján alszik. Teljesen nyugodt és csendes kutya volt mind a három, csak annyi kellett, hogy eleget mozoghassanak, és sokat foglalkozzunk velük. A vizsla tökéletes panelkutya.
2014. okt. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
,,Kutyát szeretnék tartani?" nem te nem akarsz
2014. okt. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Csak unatkoztam, a kérdés csak próba volt, hogy mi van, összevesznek stb. Már vagy 1.8 éve van vizslám és nindcsen semmi baja, nincs elhízva, sőt büdös sincs mivel a vizslának nincs kutyaszaga. Napi 3X viszem le és 1,1.5 órát futtatom 1 alkalommal. ÚÚÚÚÚÚ és ti ezen veszekszetek? Aki egyetértett annak igaza volt lehet vizslát tartani panelban
2014. okt. 16. 17:45
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Dogot is "lehet" tartani panelben, csak nem célszerű...
2014. okt. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Dogot is valóban nyugodtan lehet tartani, úgysem a lakásban rohangálna. Csak - mint már 100x leírtam, de leírom még 100x, ha kell - elegendő mozgást kell biztosítani az ebeknek. Ha kimozogják magukat, kapnak figyelmet, szeretetet, törődést, agymunkát, akkor panelban is boldog és elégedett lesz egy dog is.
2014. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!