Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 éves vagyok, kutyát szeretn...

14 éves vagyok, kutyát szeretnék tartani?

Figyelt kérdés
Szüleim végre beleegyeztek. Én úgy döntöttem, hogy legyen vizsla. De nem tudom hogy jó lenne-e neki mert panelba lakunk. Napi 2 és fél óra állna rendelkezéséré (séta, futtatás, lent lét) Reggel 15-20 perc délután 1 óra este 1,5 óra. Elég lenne neki? Legyen?

2014. okt. 12. 13:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
igen, elég. ha naponta mozog 1-3 órát a kutya, az elég neki (mármint vizslának is). Ha még nincs rutinotok kutyatartásban, akkor járj vele el kutyaoviba és -iskolába is, rengeteget tanulhatsz (és a kutya is). :)
2014. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi egyéb tanács vagy válasz?
2014. okt. 12. 13:28
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy tenyésztőtől vegyél törzskönyves kutyát, aminek meg is kérik az árát, de egészséges, jó minőségű kutyát kapsz. Olx-on és egyéb hirdetési oldalakon szaporítótól kaphatsz beteges, a fajtára kevéssé hasonlító egyedeket. Ha esetleg nincs 100 ezer forintotok egy kutyára, keressétek fel a fajtamentőket. Különben a vizsla szerintem ideális első kutya megfelelő mozgatás mellett.
2014. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%

Ilyenkor szokás szerint lenulláznak, de a kutyák érdekét nézem mindig: panelba ne tarts kutyát. Se te, se más.

A kutya természetes élőhelye nem a betondzsungel.

A te korodban én is nagyon szerettem volna kutyát tartani, de panelban laktam és inkább lemondtam az ötletről, mert a saját önös érdekeimet nem akartam előtérbe helyezni.

Kivártam, amíg kertes házba költöztünk, szép nagy, füves udvarral és ott már lett is kutya.

Állatkínzás kutyát panelban tartani.

2014. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Ja, vizslát ki kell bacni az udvarra:D Na, ülj le, fiam, egyes. 3 kutyám van panelban, tökéletesen boldogok a sok mozgatás és foglalkozás mellett. Ne hallgass a hülyékre.
2014. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kedves 3.!

Ez miért lenne állatkínzás?

HA vidéken van egy kutya arra van hogy rá se néznek napokig csak kaját kap és ennyi. Én tudom hogy eleget tudnék neki nyújtani. És rengeteg kutya él panelban4

2014. okt. 12. 13:38
 7/20 anonim ***** válasza:
11%
És 0 zták be sz#rok xd
2014. okt. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem farkas: jól elvan lakásban, ha mozog eleget. Ha valaki ezt nem hiszi, vehetné a fáradságot arra, hogy legalább a tudományos- és szakirodalomban utánaolvasson.
2014. okt. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

A vizsla viszonylag nagytestű kutya, szerintem is kínzás lenne neki panelban. Én is panelban élek és a szomszédunk egy labradort tart, a kutyát kb.: háromszor műtötték már mert a sok lépcsőzés miatt tönkrement a csípője, ráadásul elhízással is küszködik a mozgáshiány miatt, a lakásból kiáramló bűzről már nem beszélnék.

Ha mindenféleképpen kutyát szeretnél tartani akkor válasz valami kisebb termetűt aminek kevesebb a mozgás igénye.

2014. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha van lift amibe be lehet vinni a kutyát akkro nincs baj)
2014. okt. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!