Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó, ha egy kutyát...

Miért jó, ha egy kutyát elvisznek iskolába?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan embert ismerek, hallok róluk, akik szinte gyerekükként törődnek a kutyájukkal (gyereket persze nem vállalnak az drága...). Kutyaiskola, bent tartják a kutyát az ágyban, csókolgatják stb. Miért jó ez? Normális?
2010. jan. 18. 20:07
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha most össze akarnálak hasonlítani téged, kérdező és a magadfajtákat a kutyákkal, akkor egészen egyértelmű a válasz arra, miért nem az embereken segítek, hanem inkább a kutyákon!
2010. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
67%
Köszönöm kedves 23:05-ös! Egy szóval nem mondtam h nem nevelem.. Nevelem ahogy én jónak látom! Így érzem jónak és így látom BOLDOGNAK őt! Nem tudom miért boldogabb az a kutya aki szabályok szerint él mint az akinek nincs minden "lekorlátozva". Szerencsém volt? Nem hiszem.. Tisztel engem szabályok nélkül is! Egy szóval nem állította itt senki h hülyeség a kutyasuli meg buták azok az emberek akik kutyakiképzéssel foglalkoznak! Én tiszteletben tartom az ő munkájukat! Sok kutyát elkényeztetnek és sok felelőtlen gazdi van de ez mind a tudatlanságból ered! Én tudatosan nevelem de nem megszokottan! :) Nálunk bevált és amíg ez így működik és boldog nem fogok változtatni :)
2010. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Pl azért boldogabb, mert ha séta özben átmegy az út másik oldalára és közben jön egy kocsi akkor én csak intek egyet és lefekszik, amíg a kocsi elmegy... Magyarán mivel bízok benne mert tudom hogy képes vagyok irányítani a "falkát" ha kell, ezért azt csinál amit akar amíg az nem rossz... A pórázunk pl olyan mintha új lenne, pedig már 9 éves mint az első kutyám .:) Én akárhol, akármikor (autópálya, szilveszter, tüzelés) szabadon engedhetem őket, és akárhova magammal viehetem őket...

A kutya a szófogadástól nem lesz szolga, és ugyanúgy van egyénisége hiába állítják egyesek hogy nem... Én nyugodt vagyok, mert feltétel nélkül szót fogadnak, ők meg boldogog és elégedettek. Szóval nagyon jól érzik magukat és ha te ezt más módszerekkel ugyanennyire el tudod érni akkor nem szóltam. Csak sajna szabályok mindenhol vannak... Pl az iskolában, az utcán, ha közlekedsz.... Aki nem képes betartani néhány szabályt az nehezen lesz sikeres az életben, ez nem megalkuvás vagy ilyesmi...

2010. jan. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
A kutya - természetéből és ösztöneiből adódóan - szabálykövető állat. Így egy kutyának szüksége van szabályokra. Akkor érzi biztonságban magát, akkor fogadja el a falkavezért tényleg vezérnek, ha az állítja fel ezeket a szabályokat és követeli meg. Valószínű nálatok is vannak szabályok, amiket te állítasz, ő meg követ - mert különben nem tisztelne.
2010. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
A kutyázás hobbi. Úgy, mint a sárkányeregetés, síelés, korcsoláyzás, horgászás, autózás... mindenki költ ezekre valamennyit, akinek van hobbija. Az, hogy az ember mit csinál a családjával, az ettől teljesen különböző dolog. A kocsmában is el lehet költeni annyi pénzt, amibe egy kutyasuli kerül. Sőt, mondjuk nőként testápolóra meg szemfestékre is el lehet költeni ennyit, ha nem többet.
2010. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%
Vannak szabályok, de semmi komoly.. Érdekesmód így is boldog, kiegyensúlyozott kutya és nincs problémánk :) Nekem nem fontos hogy úgy ugráljon ahogy fütyülök neki. Mindenki úgy neveli a kutyáját ahogy akarja! Ha ti ezt látjátok jónak hajrá, mi így is jól megvagyunk :) Jah és am kan kutya :)))
2010. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
De mégis érződik a hangodból hogy te is lenézed az engedelmes kutyákat (szolgakutyáknak szokták gyúnolni). Pedig nekik kétszeresen is jó. Egyrészt bárhol meglehet bízni bennük azért oda mehetnak ahova akarnak. Másrészt nem untakoznak! Ha nincsenek feladatok, érdekes dolgok akkor te mivel tölöd a kutyád idejét? Egész nap nem lehet enni, sétálni, labdázni, kirándulni! A mi kutyáink ÉLVEZIK a feladatokat, és ezzel lefáradnak. Kicsit helytelenül értelmezel, mert azt hiszed egy engedelmes kutyának egésznap vigyázzban kell ülni és az élete csupa rossz dolog pedig pont fordítva! Ha valaki mégis robotot csinál a kutyájából, az nem az engedelmesség hasznosságát rontja hanem saját magát minősíti.
2010. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért fáj az, hogy az emberek elviszik a kutyáikat iskolába és nevelik? Jobb lenne, ha megharapna, mert nem tanulta meg, hogy nem szabad? Már előttem is írták, hogy ez egy hobbi. Ugyanolyan hobbi, mint a tánc, lovaglás stb. Mi erre költünk, mások meg arra. Miért féltékenykedsz? Ja és amúgy gyerekem még nem lehetne, mert csak 17 vagyok. Van helyette NÉGY testvérem meg egy kutyám, akinek mindent megadok. Fáj ez neked?
2010. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nézem le az iskolázott kutyákat! Én a saját kutyámnál nem érzem fontosnak! De ha kapnék egy másik kutyust lehet MEGPRÓBÁLNÁNK mi is! Nem azt írtam h ez hülyeség vagy felesleges csak h az én kutyusomnál nem érzem szükségét :) És én is a "robotkutyás" dologra értettem azt h ellenszenves. Meg mikor vki azzal fellengőzik h neki ilyen meg olyan engedelmes a kutyája mert úgy érzem ezt nem a kutya érdekében tette hanem a maga fényezésére. Ne vedd magadra, nem rád gondolok de sajnos találkoztam már ilyennel :S
2010. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
50%
Én meg azt látom, hogy ti marakodtok a helyes nevelési módszeren, mikor pedig össze kellene fogni, hogy a kérdezővel elfogadtassuk az álláspontunkat. Ezért tart itt ez az ország, ahol most, mert még azok sem bírják félretenni az ellentéteiket, akiknek közös "ellenség" ellen kell küzdeniük.
2010. jan. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!