Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jó, ha egy kutyát...

Miért jó, ha egy kutyát elvisznek iskolába?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan embert ismerek, hallok róluk, akik szinte gyerekükként törődnek a kutyájukkal (gyereket persze nem vállalnak az drága...). Kutyaiskola, bent tartják a kutyát az ágyban, csókolgatják stb. Miért jó ez? Normális?
2010. jan. 18. 20:07
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

20:26!-teljesen egyetértek veled!


A kérdezőnek meg csak annyit, hogy mióta tudom az eszemet az állatok így a kutyák is a mindeneim. Ágyban nem altatom, de csakis higiéniai megfontolásból!

Aranyom, ha ennyire jól megy neked az általánosítás és ítélkezés akkor nézz körbe, hogy az ember, mint faj kollektívan egy gyarló gusztustalanság...Sokkal kevesebb a kívétel!

És képzeld én szeretnék gyereket sőt jószívű, intelligens is lesz aki ha éhezik a szomszédja (ÉS AZ MEG IS ÉRDEMLI) segít rajta!

Ez a világ jobb lenne, ha sok paraszt nem gyereket csinált volna felelőtlenül, hanem előbb tudott volna mondjuk egy kutyáról minden szempontból gondoskodni!

Az, hogy ennyi hitvány ember van a neveltetésüknek is köszönhetjük!

És igen ha valaki erre a beteg világra nem szeretne gyereket vállalni, talán jobb is ha csak kutyát tart!

2010. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja és szerintem nem kéne a gyerekvállalást népszerűsíteni, mert senki nem szereti magát tenyészállatnak érezni és azért szülni nehogy kevesebben legyünk (na ja közben a bolygót kiirtjuk, de az neked nem fáj...) Szülni saját magadért, a férjedért és a gyerekért kell, azért mert annyira akarod a kisbabát hogy majd meg őrülsz és nem azért mert akkor többen leszünk...
2010. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

hihetetlen, hogy neked ez ennyire b*ssza a csőrödet.. sajnállak, mert neked fogalmad sincs róla, hogy mekkora kincs a kutya...összeválogattam egy-két idézetet, amiből megértheted, milyen is kutyás szemmel látni a világot:

„A kutya nemesebb lény mint az ember. A kutya hűséges, önfeláldozó és mindenek előtt feltétel nélküli szeretete a leirigylésre méltóbb tulajdonsága amit az ember soha nem tudhat magáénak."

”Aki képtelen szeretni egy kutyát,

nem szereti

az embereket sem.”

„A kutyám jön, hogy kitöltse a hűtlen barátok által hagyott űrt a szívemben. Nincs benne irigység, rosszakarat vagy gyűlölet. Nem árulja el a titkaimat, nem lesz féltékeny a sikereimre és nem leli örömét a bánatomban.”

Bárcsak megértenék az emberek, hogy az állatok ugyanolyan

kiszolgáltatottak, s ugyanúgy függenek tőlünk, mint a gyerekek; ezt a gyámságot ránk ruházták.

"Ha befogadsz egy éhező kutyát és gondoskodsz róla, nem fog megharapni. Ez a legfőbb különbség egy kutya és egy ember közt."

Az eb szerfelett meggondolatlan szerzet. Fittyet hány rá, vajon igazad van-e vagy sem, milyen magasságokba kapaszkodtál fel az élet szamárlétráján, nem kérdi, gazdag vagy-e vagy szegény, buta vagy bölcs, bűnös vagy szent. bárhogy is forduljon azonban Fortuna kereke, akár jó, akár rossz hírnek örvendj, lehetsz köztiszteletben álló polgár vagy a család fekete báránya - ő akkor is ragaszkodik hozzád, a végsőkig védelmez - és az életét is odadobja érted...”

2010. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
20:51! Ez gyönyörű volt!
2010. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
2010. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
84%
Hát nekem aztán nem kéne gyerek az biztos.. Még lehet fiatal vagyok (20) De évek óta ezen az állásponton vagyok! Egyszerűen taszít a gondolat, meg a gyerek is.. A távolból aranyos de egyszerűen nem bírom elviselni, ez van! :) A kutya viszont elmondhatatlanul különleges és imádni való! Nálam többet ér bármely kutya mint némely ember.. És mindenki máshogy gondolkodik! Ne akard megváltoztatni mások véleményét.. Mi így gondoljuk, te meg úgy! Én azt nem szeretem mikor vki lehordja azokat a gazdikat akik beengedik az ágyba a kutyát stb. Mert h az így falkavezér meg úgy stb.. Én így érzem jónak ha beengedem, beengedem! A kutyusom már 6 éves és mióta él velem alszik, nem jártunk kutyasuliba és nem is nevelem szigorral mégis a világ legbarátságosabb kutyája erre a nyakam merném tenni.. sose gondolta magát falkavezérnek! Mindenkivel olyan barátságos (kutya, ember) hogyha bántanák se tenne semmit csak csóválja a farkát és játszana! Egyszerűen egy tündér! Nah ebből csak azt akartam mondani hogy a máshogy gondolkodóknak sem mondom azt h nem így kéne, mert ez a saját döntésük!
2010. jan. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó ez mind szép és jó, mert most szerencséd vagy de lehet a következő kutyád nem ilyen lesz! Akkor pedig veszélyezteted őt ha nincs megnevelve és más embereket is!
2010. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
88%

Kedves utolsó: ez csak kötözködő hipotézis...


Kedves kérdező,

A kérdésed nem éppen kapcsolódik az általad felvetett témához. Valahogy nem értem....

Igen válság van. Van aki ezekben az időkben is kutyázik, van aki ezekben az időkben is autóval jár, vagy ugyanúgy elmegy síelni vagy egyéb költséges hobbit űz. Ne fájjon már neked, h kutyára költünk. Az meg h ki mikor akar gyereket/mikor érzi azt h alkalmas szülőnek lenni, hadd ne te döntsd el. Nekem akkor sem elnne gyerekem még ha nem lenne kutyám. És akkor is lesz kutyám ha lesz gyerekem. És szerintem a legtöbb embernél ez nem függ össze. Arról meg gondolom tudsz, h egy gyerek sokkal nagyobb felelősség mint egy kutya...

De a világfájdalmadat nem kell a kutyákra kivetítened!

2010. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mi azon a hipotézis hogy a kutyát meg kell nevelni? Az sok 'buta' ember, könyv, újság, szakértő mind ekkorát hibázott volna vagy mi? Mi a jó abban a kutyának ha azt csinál amit akar? Az hogy egész életébe pórázra van kötve mert ugye nem jön vissza mert nincs megnevelve, vagy épp ellenkezőleg elüti az autó mert nem jön vissza amikor hívod? Egy kiképzett kutya sokkal szabadabban élhet ez bizonyított. Vagy mi a hipotézis? Hogy a kutya a farkastól számrazik és rangsorban él? A kutyánál nincs egyenlőség. Vagy te vagy a főnök vagy más a családból, vagy ő "ha muszáj". Hát ahhoz képest elég sok kutyánál bevált és a legtöbbnél probléma (rosszkedv, morcosság, agreszivitás stb, aztán repülnek majd a menhelyre mert te nem akartad hipotézis szerint nevelni?) volt ahol mindent ráhagytak és stb... Nem érdekes? Szerintem kissé túlságosan sok az adat és tudás ahhoz hogy ezt te csak hipotézisnek nevezd!
2010. jan. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
76%

"mert most szerencséd vagy de lehet a következő kutyád nem ilyen lesz! Akkor pedig veszélyezteted őt ha nincs megnevelve és más embereket is"


EZ a hipotézis.

Amit az egyik válaszolónak írtál, aki csak annyit mondott, h nem járnak kutyasuliba és nem szigorral neveli a kutyáját. De azt NEM mondta h nem neveli. Ezek után igenis csak feltételezés (ráadásul tények ismerete nélkül), h milyen lesz/lehet a leendő kutyája. Nem érzem, h jogod lenne ilyet kijelentened.


A szavak/szavaim kiforgatása meg felesleges, mert többé kevésbé egy állásponton vagyunk.

2010. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!