Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt szokik meg...

Mennyi idő alatt szokik meg minket?

Figyelt kérdés
4,5 hónaposan kaptam egy törpepincsert, aki kertesházban lakott, de teljesen külön az emberektől, viszont együtt a szüleivel és egy testvérével. Embert csak addig látott, amíg enni adtak nekik, dehát az gyakorlatilag 5 perc/nap. Már 5 napja van nálunk, nem bántjuk, nem piszkáljuk, mégis retteg. Volt már kutyusunk, de fiatalabban került hozzánk, egy két nap alatt regenerálódott. Vele meddig fog ez tartani? Kapott már valaki ennyi idős kutyust? Ha igen, akkor ő milyen gyorsan illeszkedett be?
2010. jan. 7. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem tudom!:S nekünk is volt így, akkor 4éves volt a kutya, akkor már másnap simogattuk... csak délután látszott rajta hogy hiányzik a régi gazdája... majd megfogja szokni;) meg hát lehet hogy más fajta....
2010. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
mennyi idö alatt szokik meg? anyam 5ös voltal magyarbol mi???
2010. jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
13:01-es: Nem vagyok az anyád! Ha az lennék, nem beszélnél ilyen stílusban. Van két gyermekem, de már most különb tőled mindkettő. Egyébként ha tudni szeretnéd, akkor igen, 5-re érettségiztem magyarból, de Te biztos nem. Legközelebb a kérdésre koncentrálj.
2010. jan. 7. 13:06
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Külön volt az emberektől.... Szegény.. Akkor legyetek vele kitartóak, nem szabad túl kedveskedni vele az első időben, hagyni kell, ha szokjon meg titeket, legyetek türelmes, és mintha ott se lenne...

pl kezdjetek el játszani, gurítsatok a padlón egy labdát, és látványosan (nem hangosan) élvezzétek a játékot. Kívánsi lesz. De nem kell vele foglalkozni, had szokja meg. Ha odamegy és probál "beszállni" akkor is nagyon visszafogottan próbáljatok játszani. Ezt így nehéz elmondani, meg szeritnem itt kevés ember van, akinek ilyen kutyuskája lett volna...

Én ilyeneket olvatam.. Nagyon nagyon lassan fog nyitni... Mindig hagyni kell neki menekülőutat, legyetek visszafogottak vele. MAjd meg fog szokni titeket, és nyitni is fog, de nagyon óvatosan.

Én felvenném a kapcsolatot egy ilyen területen dolgozó kiképzővel, trénerrel. Ők sokkal szakszerűbben tudnak segíteni.

2010. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

na nem mondod, 5ös? biztos jo vastag boritokot adtal, mellesleg ne hasonlitgass a gyerekeidhez... miböl gondolod, h egyik is különb nalam? ja meglehet h magyarul nem tudnak, abban akkor lehet, h van különbseg

beszelgess szepen a kutyaval biztos megszokik majd teged :D

2010. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Légy vele türelmes. Előbb-utóbb meg fog szokni benneteket, de a saját tempójában.


Én egy két és fél hónapos kutyust vettem magamhoz pár éve, az utváról szedték fel. Bánthatták, mert a farkán volt egy nagy seb, mintha le akarták volna vágni szegénynek. Annyira félt eleinte, hogy ott maradt a sarokban, ahová letettem. csak akkor mozdult ki onnan, amikor nem voltam ott, vagy nem néztem oda. Enni se mert. Gyakran simogattam beszéltem hozzá, de nem erőltettem, nem siettettem. Kivártam, amíg magától megnyílik.


Kb két hétbe telt, mire először kidugta az orrát a sarokból a szemem láttára, és kb egy hónapba, mire önszántából odajött hozzám, a lábamhoz. Azóta az a kedvenc helye. :-) Megnyertem a bizalmát a türelmemmel, és kifizetődött. Azóta tökéletesen bízik bennem, bármit megtehetek vele, és imád.

2010. jan. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Kettővel előttem tökéletesen leírta a válaszoló, hogy mit kell tenni! Légy türelmes, kiszámítható, tartózkodj minden hirtelen mozdulattól, hangoskodástól, de próbáld minél többször magadra vonni a figyelmét, felkelteni a kíváncsiságát (játékkal, finom falatokkal). Nagyon nehéz dolgotok lesz, de ha egyszer sikerül elnyerni a kutyus bizalmát, 100 x jobban fog hozzád ragaszkodni, mint bármilyen "normál" sorsú kutya.

Nekünk menhelyi kutyánk van, 8 évesen hoztuk haza, már két éve, de még mindig előfordul, hogy egy-egy hirtelen modulatunktól megriad, pedig sosem bántottuk.

2010. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
cerberos kutyasuli?
2010. jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Én 5 hónaposan kaptam egy kutyut ,elég gyorsan megszokta az embereket maga körül. Szerintem is a kiszámíthatóság és a hirtelen mozdulatok mellőzése a lényeg. De aztán ne ess át abba a hibába, hogy minden félelem mutatásakor felveszed vagy valami ilyesmi. De a szokik az tényleg szok.
2010. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
ha sikerül megszeliditened,a világ leghűségesebb,és legodadobb társad lesz!!!Ez az én saját tapasztalatom!Igaz,az én kutyusom két hónaposan került hozzám,három tesókájával.Ő nagyon félénk volt,elhúzodzkodott,mikor enni adtam neki,megfogni se tudtam,mert elszaladt előlem.De felvettem,beszéltem hozzá,simogattam,szemébe néztem.Onnantól kezdve elválaszthatatlanok lettünk.Félelme,bizalmatlansága mindig megmaradt az idegenekkel szembe,igaz,agressziv sosem volt,csak menekült.Az volt nyerő,aki nem eröltette az ismerkedést.Kutyatársaival remekül kijött.Én voltam a mindene,nekem pedig Ő.Egy hónapja hagyott itt minket örökre,teljesen váratlanúl.11 hónapos volt.Adj neki időt.
2010. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!