Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kerevék kutya jobb a fajtisz...

A kerevék kutya jobb a fajtisztánál?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát de nemtudom miet? Miben különböznek? Melyik a jobb? Kérem segítsetek!
2010. jan. 2. 15:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
93%
16:09-es vagyok. Elnézést, jó fél órája nyitottam meg az ablakot, nem olvastam a válaszokat, és így a kommentjeidet sem, csak a kérdésed. Az írásaid alapján már más a kép a kutyás hozzáállásodról, tudásodról, bocsi.
2010. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
SEmmi baj! Ez csak természetes!
2010. jan. 2. 16:14
 23/38 anonim ***** válasza:
71%

Nem olvastam a többiek válaszait, lehet, hogy már írták, amit most fogok, de szeretnék tisztázni pár félreértést.

A keverék is lehet beteges, ha beteg ősöktől származik. Ismerek olyan keveréket, aki több, mint 30 dologra allergiás, meg olyat is, aki anyagcsere zavarai miatt van elhízva. Ugyanakkor bizonyos fajták, mint például a mudi nagyon elenállóak lehetnek a betegségekkel szemben. Persze az is igaz, hogy a keverékeknél nem nagyon létezik a beltenyésztés, de ha összeraknak egy súlyosan diszpláziás labradort egy szintén beteg argentin doggal, akkor nedm lesznek egészségesek az utódok, hiába keverékek! Sokan mondják azt is, hogy a keverékek okosabbak, könnyebben taníthatóak. Ez lehet igaz, de attól függ, kik az ősei és milyen fajtával hasonlítjuk össze. Ne mondja azt senki, hogy egy afgán agár keverék okosabb, mint egy fajtatiszta border collie, mert ez nyilvánvalóan nem igaz! Ezzel nem a keverékek ellen beszélek, csak fel szeretném hívni a figyelmet pár dologra, hogy senkit ne érjen meglepetés, ha egy ismeretlen származású keverék kölyök esetleg nem olyan lesz, mint amit megálmodott!

2010. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
77%

Én írtam, hogy a keverékem ellenállóbb a fajtatisztához képest.

Természetesen ezt nem állítom úgy, hogy általánosságban igaz lenne, jelen esetben a mostani kutyáimmal ez a helyzet. Én csak a saját tapasztalatom írtam, mindig is volt keverék kutyánk és egyik sem volt beteges. De előttem szólónak van igaza, ezt nem lehet általánosítani, főleg pl. ha mondjuk két diszpláziás kutya utódáról beszélünk keverékek esetén. És az sem igaz, hogy minden fajtatiszta beteges, azok között is vannak makkegészségesek!

2010. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
55%
Ha annyi kutyás könyved van, miért nem tudod, hogy nem fajtiszta, hanem fajTAtiszta? :D
2010. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 Akiteki ***** válasza:
15%
Ha kutyát akarsz, mindenképpen fajtisztát válassz, különben ott találod magad egy macskával vagy egy tengerimalaccal jó esetben. Rosszabb esetben egy orrszarvú vagy egy bengáli tigris ütheti a markodat.
2010. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az utolsó előttinek: Csak helyesírási hiba! Amúgymeg nem nyelvtanfelmérőt írok! XD


Az utolsó válasz nemvolt éppen a legértelmesebb de azért kösz!

2010. jan. 2. 22:01
 28/38 Akiteki ***** válasza:
11%
miet? hát egy földönkívüli? De hogy jön ez a kutyafajhoz?
2010. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
19%

A fajTAtisztára célzott vele...

Jah, helyesírási hiba :D Esetleg ha így írtad volna: falytiszta, akkor helyesírási hiba lenne... Inkább mélyedj el a biológia könyvedben.

2010. jan. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
63%
Basszus, szálljatok már le róla! Olyan LÉNYEGTELEN dolgokon veszekedtek, mint egy szó helyesírása. Rengetegen mondják így, pedig tudják, mi a különbség a faj és a fajta között, de irígylem azokat, akiknek ez a legkomolyabb problémájuk.
2010. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!