Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kerevék kutya jobb a fajtisz...

A kerevék kutya jobb a fajtisztánál?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát de nemtudom miet? Miben különböznek? Melyik a jobb? Kérem segítsetek!
2010. jan. 2. 15:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
92%
Nem jobb. Kinek ez tetszik, kinek az. Egyik sem különb a másiknál. Mondd el milyen az ízlésed és a körülményeid. Akkor könnyebb segíteni.
2010. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
63%
A keverék tovább él és ellenállóbb a betegségekkel szemben. Ezt a javukra kell írni. De hogy "jobb"-e, azt szerintem nem lehet eldönteni.
2010. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
61%

ma már a fajtamentőknél és állatvédő szervezeteknél bőven választhatsz szinte az összes fajta közül..

vannak társasági kutyák,viszlák,tényleg mindegyik fajta..


tehát én azt mondom fogadj örökbe,a fajtamentőknél ivartalanítva,chippezve,oltva lehet kutyát örökbefogadni,és a normálisabb menhelyeken is..

2010. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Nekem mindedj mien kutya de talán inkább a menhelyről szeretnék kivenni nem egy kisállatkereskedésdől mert: Az utóbbiban nagyobb a lehetőségük ara hogy jó családhoz kerüljenek de a menhejen a megpróbáltattott szeretetre éhes kutyusok vannak. (Most van 2 Fajtiszta Mopsz-om)
2010. jan. 2. 15:50
 5/38 A kérdező kommentje:
A kommentet akor írtam mikor még csak az első 2 válaszolt a 3. nem! De hol vannak nem a menhelyek hanem ez az állatvédő liga. Magyarországon és szlovákián.
2010. jan. 2. 15:51
 6/38 anonim ***** válasza:
85%

Az ízlés kérdése:)

De megmondom neked, h a keverék kutyus nehezebben betegszik meg, mint a fajtiszta. Meg a fajtiszta, egy NORMÁLIS fajtiszta kutya 50.000-nél kezdődik. Amúgymeg, mi szebb annál a látványnál, amikor valahol meglátsz aranyos foltos bozontos kis keverék kölyökkutyusokat játszani??

2010. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
76%
Nekem a saját tapasztalatom az, hogy a keverékem ellenállóbb, jobb az immunrendszere, bármit meg lehet vele etetni, nem megy semmitől a hasa. A fajtatisztám sokkal érzékenyebb és kényesebb, nála jobban oda kell figyelni például arra, hogy mivel etetem.
2010. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
95%

akkor ajánlom a [link] -t,ott menj rá a Kutya című fórumram,ott az összes magayar állatvédő szervezet képviseli magát saját fórummal..


egyébként Minimenhelyeseknél sokszor szokkott lenni mopsz,ők gyepikről,menhelyekről,utcáról mentenek,nekem nagyon szimpatikus,amit csinálnak,az ivartalanítás,oltás,chip náluk is lap,és nagyon leellnőrzik,hogy kinek adnak kutyát,és utólag is visszamennek ellenőrizni.


de nézegesd a fórumokat a netboard-on mivel ma már mopszból is dobank ki sokat,találhatsz még azt is.

ha jól emlékszem a Miniseknél van most 2 db mopsz kölyök egy szaporítótól hozták el őket,az egyik vak,a másiknak semmi baja.


ha menhelyről viszel ki kutyát,és netalántán nincs ivartalanítva,akkor műtessd meg mindenképpen!

2010. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
4.-nek válasz: Igazad van! Járok önkéntesen a menhelyre és már an egy Ajda nevű keverék kutyus akibe "belszerettem"!
2010. jan. 2. 15:55
 10/38 anonim ***** válasza:
72%

Hát kisállatkereskedőtől ne is vegyél kutyát, legfeljebb TENYÉSZTŐTŐL. Nálunk a keverékek voltak kevésbé ellelállók, mondjuk nem is túltenyésztett divatfajtákat tartott eddig a család. Egy normális fajta semmivel sem betegesebb mint a keverékek. Szép hogyha menhelyről akarsz de ne hidd el hogy rossz lennél ha mégis tenyésztőtől vennél. A menhelyes kutyákon máshogy is lehet segíteni. Csak mert sokszor lesznoboznak azért mert más az ízlése az emernek és a keverékekre olvad el. Pedig evvel még nem árt senkinek.

Amúgy nekem kedvencem a mudi. :D Van mudi fajtamentés is! Beírod a keresőbe és rögtön az elején kiadja.

2010. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!