Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kerevék kutya jobb a fajtisz...

A kerevék kutya jobb a fajtisztánál?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát de nemtudom miet? Miben különböznek? Melyik a jobb? Kérem segítsetek!
2010. jan. 2. 15:40
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Válsz a 5. nek: Köszi a választ! :)


Válasz a 6.-nek: Tudom, sajnos.... És azért is tartok Mopszokat mert aki ismerek a 90 százaléka azondja hogy ronda röfögő malacok! (Csak ismerem ♪9ket nem a barátaim! Isten ments!) Szerintem ez nemigaz! Lehethogy röfögnek de én így szeretem őket! Ulyen röfögős malackáknak! Elsem tudnám képzelni ha Morzsa és Csöpi helyett más kutyust kaptam volna! ők az első kutyusaim! Már 4 éves korom óta megvannak és most leszek 12!

2010. jan. 2. 15:59
 12/38 anonim ***** válasza:
*nem a keverékekre
2010. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
93%
akármilyen kutyát vezsel magadhoz az ivartalanítás a legfontosabb!!!
2010. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
46%
Csak az a baj, hogy neked cuki a röfögés, viszont a kutyának elég kellemetlen lehet és veszélyes is.
2010. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Ngaoyn köszönöm mindenkinek a választ! :) Azthiszem a menhelyről veszek ki! Valamelyik kommentembe le is írtam miért! Ha gondlod keresd ki! És beírom a böngészőbe is! :)
2010. jan. 2. 16:02
 16/38 A kérdező kommentje:
Az utolsónak! Hogy érted hogy veszélyes?
2010. jan. 2. 16:02
 17/38 anonim ***** válasza:
93%
Még azt írnám Neked, ha valamilyen konkrét célra kell kutya, munkára mondjuk, akkor jobb, ha fajtatisztát veszel, de csak jó Tenyésztőtől (ez nem olcsó). Viszont ha családi, hobbi kutyának szeretnéd, akkor inkább ments meg egy keveréket vagy akár egy fajtatisztát menhelyről. Tök jó amúgy, hogy így gondolkozol. Gratulálok, jó kutyázást! :)
2010. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
88%

Nem a kutya fajtatisztasága vagy "keveréksége", hanem az adott példány jelleme számít. A különböző fajtatiszta kutyák között alapvető jellembeli különbségek vannak. Pl. a border collie egy munkaszerető, hatalmas mozgásigényű terelő kutya, a kaukázusi egy marcona, magának való, határozott, kemény gazdát igénylő, alapvetően terület őrző kutya, a westie egy makacs, pörgős terrier, a golden retriever és a labrador egy csupa szív, csupa bűbáj, házőrzésre alkalmatlan, kisgyerekek által is nyúzható szeretetgombóc, a puli egy rendkívül hűséges terelőkutya.

Neked kell tudnod, mik az igényeid, mire szeretnéd.

Ha nincsenek a kutyával terveid (kiállítás, versenyek, stb.), akkor menhelyről válassz egy keveréket, a gondozók segítenek a megfelelő kutya megtalálásban.

De mielőtt kutyát veszel magadhoz, olvass utána, tanulj egy kicsit, mert egy olyan nulladik szintű kérdést tettél fel, ami nagyon kevés tudást sejtet a részedről.

Egy kutyát sokat kell nevelni, tanítani, foglalkozni vele, ápolni, gondozni, etetni, orvoshoz vinni. Ez a feladat 10-15 évre szól. Kell hozzá tudás és némi szakértelem, mert különben nem fogod tudni kezelni (neveletlen, rombol, nem fogad szót, megharapott, megtámadja a többi kutyát, stb...)

Olvasgass egy kicsit, mind a fajtákat, mind a kutya tartást, nevelést illetően.

2010. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
64%

Úgy hogy nem kap levegőt és hasonló szépségek. Mégis miért van a farkasnak szép hosszú orra. Régen sokkal normálisabban néztek ki ezek a fajták, csak az emberek mindig az extra menőre hajtanak, ezért nem érdekli őket hogy érzi magát a kutya. Nagyon aranyos kutyák de én sajnálom őkewt, mint az összes extrém kinézetű fajtát. :( Van erről egy videó is, csak angol...

Ha már beleszerettél abba a kutyába akkor miért nem azt hozod el?

2010. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Lehethogy 0. szintü de én már haladónak érzem magam! Sok kutyás könyvem van és rengeteget olvasok kutyusokról! Am azért nemhozhatom el mert a szüleim nemengednek 3-om kutyát! De ha elpusztulnak a Mopszaim (ami csak hoszszú évek után történjen meg) akor elhozhatom! :)
2010. jan. 2. 16:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!