Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyát...

Milyen nagytestű kutyát ajánlanátok nekem amit házban is lehet tartani?

Figyelt kérdés
Mondjuk pl. olvastam h a rottweiler lakásban is nyugodtan el van. De valami más kutyafajtát(nagytestűt-középtestűt) tudtok még mondani.
2009. dec. 29. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az összeset lehet sztem ha kielégíted a fajta igényeit, mozgatod, stb...
2009. dec. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Golden retriver
2009. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a labrador retrivert is lehet?
2009. dec. 29. 19:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt nézd meg: olcsokutya.uw.hu

A fajtaleírásoknál, 1. voltam.

2009. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem is lehet bármelyiket csak legyen kielégítve a mozgásigénye. Én ajánlanám az agár féléket, dogokat, retrievereket. De ha kutyát szeretnél, mindenképpen menhelyeken és/vagy fajtamentőknél érdeklődj.
2009. dec. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy házban? Hogy a lakásba is be lenne engedve a kert mellett, vagy kizárólag csak lakásban (pl. panel)?

Én a helyedben menhelyről választanék egy keveréket, vagy fajtamentéstől. A gondozók segítséget tudnának nyújtani, hogy melyik kutyus alkalmas a lakás életre.

Gondolkodj józan ésszel. mennyi szabadidőd van? Hányszor tudod levinni egy nap sétálni, milyen hosszú időkre?

Egy golden retriever vagy még egy dog is el van a lakásban, ha megvan a napi 3-4 sétája, amiből legalább 1, de inkább 2 jó hosszú, és alaposan elfárad.

De azért egy bernáthegyi vagy kaukázusi szerintem túlzás. Eleve hatalmas a bundájuk, megsülnek, másrészről annyira nem a panel feelingre vannak beprogramozva...

2009. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kertes házba szeretnék. Benti kutyaként de egy nap többször kiengedném.
2009. dec. 29. 21:52
 8/11 anonim ***** válasza:

családi kutya = nem 1 gazdás kutya .

golden retriver, labrador retriver, berni pásztor,

imádnak a lakásban ,nyugodtak, könnyen taníthatóak .

boxer, rottweiler,német juhász ,1 gazdás kutyák !

lakásban tartásnál fontos, hogy a kutya legyen az utolsó a rangsorban.

2009. dec. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én egy menhelyes kutyát ajánlanék neked, tök felesleges több tízezer forintot elkölteni egy fajtatiszta kutyára, amikor az összes menhely, sintértelep és gyepmesteri telep dugig van. A legtöbb fajtának van fajtamentése is.

Más:

Az oké, hogy benn van a házban, és naponta többször kiengednéd, de ez kevés. Sétálni is kell vinni, ha nem is minden nap, de legalább heti 2-3 alkalommal. Neki is szüksége van idegen ingerekre, szagokra, más kutyákkal való ismerkedésre, játékra. Így tud szocializálódni, és vannak olyan dolgok, amiket te, mint ember nem tudsz neki megadni, csak a fajtársai. És nem utolsósorban ha megszökik, haza tud jönni, ha ismeri a környéket.

2009. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
bocsesz tényleg kihagytam h még sétáltatnám is sorry. . . . . .
2009. dec. 30. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!