Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felülbélyegzik-e a törzskönyve...

Felülbélyegzik-e a törzskönyvet akkor, ha túl fiatal a szülőpár egyik tagja?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szaporító és nem is akarok almot, kíváncsiságból kérdezem, mielőtt bárki lehurrogna. :)

Szerintem ez hülyeség és nemleges a kérdésemre a válasz, de nem vagyok benne biztos, ezért kérdezlek Titeket.


2009. dec. 20. 16:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a mostani helyzetet ismerem csak. Azt tudtam elmondani, h most hogy van, lehet régen nem így volt.
2009. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ma már minden más,minden a pénzről szól!Ilyen-olyan vizsgálat...stb...Bár ezt valahol arra jónak tartom,hogy aki a pénzre megy meg szaporito az kiesik,mert ennyit nem fektet bele!A chipet kötelezővé tenném!ha elkóborol igy hazakerül a kutya!Olyan lenne mint egy embernek a személyi!Nem lenne ennyi kóbor állat az uton.Sőt beszabályoznám a szaporitokat is!Igy nem lenne ennyi kidobott kutya.Van aki sajna a lóvéra megy....
2009. dec. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A vizsgálatok a genetikai betegségek kiszűrését szolgálják és annyira nem nagy összeg, hogy egy nagybetűs Tenyésztő számára megfizethetetlen legyen. Pár tízezer forint, ha ezzel a kutyái egészségét és a presztízsét is megvédheti, akkor ne sok pénz. Aki kutyát akar tenyészteni, az igenis vállalja az ezzel járó anyagi és erkölcsi kötelezettségeket.

A chip most már kötelező, de sajnos csak a törzskönyvezett kutyáknak, amit én is támogatnék, ha minden kutyának kötelező lenne.

Sajnos igen, a tenyésztéssel kapcsolatos bürokrácia valóban a pénzről szól bizonyos szempontból és bizonyos mértékben és ez is hozzájárul ahhoz, hogy egy igazi tenyésztőnek nincs sok esélye arra, hogy keressen az almokon.

2009. dec. 22. 10:59
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen a tenyésztőknek inkább hobbi a kutya.Ők nem sajnálják rá a pénzt ezért is megfizethetetlen sokszor egy kutya egy átlag család számára!Én arra értettem a chipet,hogy megyek az utcán és kint rohangál egy csomo nagy kutya!sokszor jönnek a bringa felé is,félek nehogy egyszer leszedjenek.Megmar és elfut.A gazdi meg mit se sejt!Vagy bemegy az udvarokba és iszonyu kárt csinál!Jó lenne erre rendszert kitalálni!
2009. dec. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!