Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felülbélyegzik-e a törzskönyve...

Felülbélyegzik-e a törzskönyvet akkor, ha túl fiatal a szülőpár egyik tagja?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szaporító és nem is akarok almot, kíváncsiságból kérdezem, mielőtt bárki lehurrogna. :)

Szerintem ez hülyeség és nemleges a kérdésemre a válasz, de nem vagyok benne biztos, ezért kérdezlek Titeket.


2009. dec. 20. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
A kutyának és a kölyköknek is rossz ha túl korán ellik az anyjuk. Viszont ettől még ugyanúgy fajtatiszták szóval szerintem sem lenne logikus, nem is hallottam ilyenről, de lehet hogy így van.
2009. dec. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Felülbélyegzik - mivel bizonyos kor alatt nem lehet meg egy csomó minősítése (pl. hivatalos dp szűrés, tenyészszemle stb.).
2009. dec. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez világos, szerintem sem jó, ha 2 éves kor alatt pároztatnak. Na meg az állattenyésztésben megkülönböztetünk ivarérettséget és tenyészérettséget, utóbbi pedig jóval később következik be, mint az ivarérettség.
2009. dec. 20. 16:23
 4/14 A kérdező kommentje:
16:19 köszönöm, ez korrekt információ. Ugyanis azt állították nekem, hogy a kan túl fiatal, ezért felülbélyegzik a törzskönyveket, viszont a szűrések megvannak. Ezek szerint átverés, mert bizonyos kor alatt nem lehet szűrni (dp-nél ha jól tudom egy év). És a "tenyésztő" honlapján sincsenek fönt a szűrési eredmények, de még csak említés sincs arról, hogy szűretné a kutyáit. Kiállítási eredményei külön említve, csak hírek alatt egy ömlesztett információ halmaz.
2009. dec. 20. 16:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A diszplázia bizottság hivatalosan nem bírálja el, tanusítványt nem állít ki a 1,5 évesnél fiatalabb kutyák eredményeiről.

De a MEOEnak külön javaslata van a tenyésztésbe vételről:

"A tenyésztésbe állítás javasolt alsó korhatára kistestű fajtáknál 14 hónap, egyéb fajták esetében 18 hónap. Az ezektől való esetleges eltérést a fajtagondozó szervezetek tenyésztési szabályzatai határozzák meg."

2009. dec. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%
ha nincs a szülüknek kiállitási eredményük akkor felülbélyegzik
2009. dec. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztéshez, törzskönyvezéshez nem kötelező kiállítási eredmény - ahhoz elegendő a tenyészszemle és megfeleő eü. szűrési eredmények és amit a fajtaklub megkövetel (ösztönpróba, képességvizsga). A kiállítási eredmény az plusz.
2009. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Az kerül rá a törzskönyve: Korhatár alatti párosítás.
2009. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megokosodtam. :)

Gondolom komoly Tenyésztő van olyan igényes, hogy túl fiatal állatokat ne pároztasson, tehát aki túl fiatal állatokkal tenyészt, az a szó legnemesebb értelmében nem nevezhető Tenyésztőnek...

2009. dec. 20. 22:44
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
kutyákkal foglalkoztam,törzskönyveztettem is.igaz ennek már sok éve.3éves kutyáimnak lett alma,és sose voltak kiállitáson.FELÜLBÉLYEGEZTÉK!!!!egyik kutyám megellet első tüzeléskor és voltak eredményei az apa kutya akkor 1 éves volt.És NEM LETT FELÜLBÉLYEGEZVE!!!!!kedvencnek tartottam őket,ha véletlen becsúszott alom(3alom volt összesen nálam)azt törzskönyveztettem és olcsobbért eladtam.A kan kutyám aki ma már elég öreg a szüleiből az anyja kitünő eredményeket produkált az apja életébe se volt kiállitáson.Felülbélyegzett lett.Azidőbe még nem volt kötelező a vizsgálat ami ma már ajálott mindenféle szüreéssel kapcsolatban.Mostmár nem is érdekel mi kell ahhoz,hogy ne legyen felülbélyegzett,én a régit elmondta akkor igy volt.VAGYCSAK VELEM VOLT KIVÉTEL????
2009. dec. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!