Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiu kutya mellé lehet fiu...

Fiu kutya mellé lehet fiu kutyát venni?

Figyelt kérdés
Van egy fiu goldenem , négy éves. Arra gondoltam hogy vennék még egy kutyust de nem tudom fiu vagy lány legyen. boxerre gondoltam és jobban hajlok a fiu kutyusra, de nem tudom hogy fognak e veszekedni ha a kölyök is megnő. Lánnytol tartok, mert sosem volt lány kutyám és tartok a balesetektől :):):)
2009. dec. 11. 19:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha lány kutya lenne akkor pár hónap múlva már teherbe esne. De előtte nézd meg, hogy eltűrné e mellette a kiskutyát. Vidd el oda egy barátod kutyáját és nézd h viselkedik
2009. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az én kutyusom minden csöpit szeret kivéve a nagy himeket nem. Bár mindig az idegen kezdi a morgást és akkor az enyém is elkezdi. Viszont van olyan kan kutyus akivel meg tök jol elvan. elakarom kerülni a baleseteket, mert nem tenyészteni akarok csak bőviteni a családomat :)
2009. dec. 11. 19:45
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem ivartalanítod??? Kan mellé másik kan kölyök korban még elmegy, de utána jön a dominancia probléma. A két kutya vérmérsékletétől fog függni, hogy egész életükben ez lesz-e a fő téma és enged-e az egyik okosabb. Nem egyszerűbb egy ivartalan szuka?
2009. dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Persze hogy elviselné. Ha még kicsi, ahogy mondtad szereti, akkor meg fogja szokni, és mivel a szaga később is ugyanolyan lesz, tudni fogja, hogy ő az , és hogy nem kell rá haragudni. :)
2009. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is akartam még írni, hogy majd lehet, hogy főnökösködni fog vele. Nálunk az volt/van, hogy amíg kicsi volt a kisfiú kutyus (ő ide született), addig nem volt a nagynak semmi baja vele, de mióta megnőtt, már nem néz rá jó szemmel, és olykor-olykor emlékezteti rá, hogy Ő a főnök. :D
2009. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítással semmi probléma nem lesz se kan se szuka kutyánál.
2009. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez leginkább rajtad múlik szerintem. Ha Te vagy a falkavezér, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy elfogadja, ugyanis akkor nem ő dönti el, hogy kit fogadunk be a falkába.

Van néhány alapvető szabály, amit be kell tartani:

- mielőtt hazahozod az új kutyát, ismertesd őket össze, olyan helyen, ami mindkettőnek semleges, így a territórium védéséből adódó konfliktusok csökkenthetők ill. elkerülhetők

- az ismerkedéskor és - ami még fontosabb - hazavitelkor és az együtt élés során is mindig egyenlőkként kezeld őket

- ha valamelyiknek mégis előnyt kell biztosítanod valamiben, mindig azzal tedd, amelyik a rangsorban előrébb áll (ez valószínűleg a régebbi kutyád lesz)

- a régebbi kutyád soha ne szorítsd háttérbe az új miatt

- mindig Te legyél a falkavezér

Ha ezekre odafigyelsz, akkor jó eséllyel össze tudod szoktatni őket, bár azért ez azon is múlik, hogy a kutyádnak milyen a jelleme, vannak egygazdás kutyák, akik nem igazán kedvelik a társaságot és jobban elvannak egyedül. Ismerek ilyet. De ha jól szocializált kutyád van és szereti a társaságot, valamint a rangsor is rendben van, akkor elméletileg nem lehet gond, legfeljebb átmeneti feszültségek, amik általában könnyen megoldódnak.

2009. dec. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is goldenem van 3 éves mellette is egy hím van, bár nekem a goldenem aloacsonyabb rangú, elmondom sokszor vesztek össze amikor még nem alakult ki rendesen a rangsor komolyan véres veszekedés nemvolt (de nagyon félelmetes és hátborzongató amikor verekednek csak a vízzel tudtam őket szétválasztani) enyhébb fűlszakadás (mert a másik úgy belekapott, hogy azóta is egy gumó van ott) és nyelv elharapása(azóta is lifeg egy kicsit a nyelve) ezek voltak a legdúrvábbak, de ez attól függ, hogy jól kijön e a te goldened a fiu társaival, ha nagyon morog rájuk, akkor jobb ha nőstényt veszel DE! Feltétlen ivartalanítsd!
2009. dec. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, leginkább a rangsor és a féltékenység miatt veszekedtek, alig, hogy hozzáérek az egyikhez a másik morog, ha a magasabb rangúhoz megyek először oda és őt simizom először akkor is össze vesztek, mert a magasabb rangú(Buksi) mindig morgott a goldenemre amikor közeledett és ebből azlett, hogy összekaptak, amikor a kisebbhez mentem oda akkor végképp, de már 10 éves Buksi és sokkal bölcsebb lett kisebb mordulásokon kívül semmi probléma nincs.
2009. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

a én kutyusom viszonylag barátságos, de egyszer kétszer volt eset hogy egy másik kutya általába németjuhász egyszerüen neki esett és elkapta. na az elégé ilyeztő volt. akkor láttam a kutyusom fogait, de magátol nem ugrik senkinek. modjuk idegesitő is hogy én porázzal sétáltatok mig az utca másik oldalárol egszerüen csak nekünk támadnak.....

ugyanakor lánykutyával csak egyszer volt dolgunk,mikor vigyátunk egy elég nag testű kutyára. Az tény hogy egyszer sem volt morgás meg semmi , csak figyleni kellett hogy az alatt a pár ora alatt e legyeek szerelmesek.

2009. dec. 11. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!