Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyaólat,...

Szeretnék egy kutyaólat, hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag nagytestű, 5 éves labrador kutyám van, akinek ólra volna szüksége. Nézegettem a neten az árakat, huszasnál kezdődik, de nekem sohasem lesz annyi pénzem.

Tudtok-e lehetőséget, hol szerezhetnék ennél olcsóbban ólat? (Van tizenkettőért is, pekingi palotakutyák részére...:))

Ha olcsó kutyaól nem létezik, van-e egyéb módszer, mit tudom én, hordó vagy valami? Belemegy abba a kutya? Nem fázik benne? Akkor fém vagy műanyag? Szögelljek pokrócot bejáratnak rá? Elég nagy egy hordó egy labradornak?


Tudom, hogy itt csupa elszánt állatvédő van. Az ő kedvükért tenném hozzá, hogy nem vagyok gonosz állatkínzó, aki konzervdobozba zárná a kutyát. Én megvenném a kutyámnak az emeletes, fűthető, cseréptetejű kulipintyót is, de nem telik rá. Tehát egyéb módszerek érdekelnének a probléma felszámolására,

előre is köszönöm.


2009. nov. 26. 22:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre fele laksz, de vidéken, még lehet találni nagy fásládát. Ezt szépen lecsiszolgatod,lefested, a tetejét picit megemeled, hogy legyen lejtése,(érdemes zsindelyt rátenni) dekopirral vágsz rá egy bejáratot, a belső részét körbe tudod rakni nikecellel, arra funérlemezt, hogy ne bontsa le a kutyus, és lehet egy szuper háza. ezeknek a fásládáknak még lába is van, igy nem lesz közvetlenül a földön. Jó munkát:))))
2009. nov. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

kutyaól :

cc: 5-6db egyszer-használatos raklap, és egy EU raklap az aljának .

az eu-raklap lesz az alja , 1-1 az oldala,a többit szétszeded és a deszkákból elkészíted a hátulját, elejét,tetőt .

a tüzépeken kapni IPA lemezt ( kátrányos tetőfedő,és szigetelő anyag , ez lenne a tetőre szegelve.

az ajtó egy félbevágott régi szőnyeg takarásban felszögelve .

4-5 órás munka , a papa, a szülők ,és a tesó is segíthet .

remek program hétvégére,

ára: cc 5 000 - 8 000.-ft

szigetelés nem kell, belülre meg leterítesz egy szőnyeget .

2009. nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kedves állatvédős 22.39, a kutyám nem volt SOHA hajléktalan. Hangsúlyoznám, hogy IMÁDOM a kutyámat, aki a világ legjobb fejű és legszebb kutyája, akinél jobban tápláltabb kutya egész Nagymagyarország területén nincs, továbbá tájékoztatásul közlöm, hogy az én kutyám a három között van, akit ebben, a baranyai kis faluban évente beoltanak. Ezt akkor is megtettem, amikor "nemmondommennyi" szoc.segélyből éltem.

Úgy gondoltam, a kérdésem magáért beszél, amiért kutyaólat keresek a kutyámnak, és nem gondoltam, hogy EU szabványú önéletrajzot, állattartási engedélyt és karriertörténetet kell mellékelnem. A kutyámnak kb. egy hónapja nincs háza, akkor költöztünk ide. Az előző lakóhelyünkön egy roppant klassz, mutatós kis téglaépületben, egy előzőleg tyúkólként funkcionált, DE utóbb külön a kutyának átalakított kuckóban lakott. Ezt értelemszerűen nem hurcolhattam magammal. Jelenleg a házam folyosóján lakik, ideiglenesen. A folyosó szélvédett, nem veranda, nem lesz tőle reumás. Ja, és fűtött is.


Köszönöm szépen az egyéb ötleteket. Annyian ácsoltak már kutyaólat, és

most hirtelen nagy kedvet kaptam én is megpróbálni. Egy fásládában nem férne el ELÉG KÉNYELMESEN! :)

Azt gondolom, nem vagyok egy barkács zseni,

de ha nem ragasztani, hanem szögelni is lehet, és tényleg annyira könnyű, ahogy itt leírtátok, akkor szerzek lécet.

Köszönöm a bátorítást!

2009. nov. 27. 20:32
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem a picit fásládát mondom. A mienk 60 cm széles,, és 1 m hosszu:))))))És 60 magas
2009. nov. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!