Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyaólat,...

Szeretnék egy kutyaólat, hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag nagytestű, 5 éves labrador kutyám van, akinek ólra volna szüksége. Nézegettem a neten az árakat, huszasnál kezdődik, de nekem sohasem lesz annyi pénzem.

Tudtok-e lehetőséget, hol szerezhetnék ennél olcsóbban ólat? (Van tizenkettőért is, pekingi palotakutyák részére...:))

Ha olcsó kutyaól nem létezik, van-e egyéb módszer, mit tudom én, hordó vagy valami? Belemegy abba a kutya? Nem fázik benne? Akkor fém vagy műanyag? Szögelljek pokrócot bejáratnak rá? Elég nagy egy hordó egy labradornak?


Tudom, hogy itt csupa elszánt állatvédő van. Az ő kedvükért tenném hozzá, hogy nem vagyok gonosz állatkínzó, aki konzervdobozba zárná a kutyát. Én megvenném a kutyámnak az emeletes, fűthető, cseréptetejű kulipintyót is, de nem telik rá. Tehát egyéb módszerek érdekelnének a probléma felszámolására,

előre is köszönöm.


2009. nov. 26. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nos hát szerezz valahonnan néhány fa lapot, méricskélés, fűrészelés, szögelés, tudod hogy megy ez:) Nem egy nagy dolog.
2009. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A mi németjuhászunknak házilag, deszkából épített házikója volt. Szélvédett helyre tettük, kívülről szigeteltük fóliával és rongyokkal. Nagyon szerette, szívesen lakozott benne. Az ajtajára nem tettünk semmit, a bejárat a veranda felé volt, így nem fújt be a szél. Lehet, hogy nem "EU-szabvány", de a kutyának nagyon tetszett!
2009. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én hordót semmiképpen sem neveznék ki neki kutyaháznak. Nekem is labradorjaim vannak, otthon csináltunk nekik házikót. Nézz körül az udvarodban, hátha van vhol faanyag elfekvőben. Mi lambériából csináltuk, az nincs olyan vészes árban, igaz mi szigeteltük is nekik, hogy ne fázzanak.

Nem vagyok pasi sem és szakember sem:), de van az osb lap, ha jól tudom a nevét, abból is lehetne csinálni neki, az aljára esetleg téglát, hogy ne legyen vizes, mert akkor meg elrohad. Esetleg fakereskedésnél lehetne megérdeklődni, hogy van e gyengébb minőségű, vagy nem olyan szép faanyaguk, azt olcsóbban adják vmennyivel.

2009. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Vaterán nézz körül, írd be hogy kutyaház, és fog kidobni már 5000 Ft-ért használtat, bár méreteket nem ír. Egy próbát megér!
2009. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

5 éves a kutyád, és nincs még ólja??? :O :O :O

Nem állatvédősdiből mondom, de ez árt a kutyának. Nem azért, mert szegény, kicsapott, szerencsétlen kutya, hanem azért, mert az izmai, ízületei megfázhatnak, idős korára pedig ebből baj lehet.

Ha magad készíted házilag, úgyis legalább 10e Ft-ba kerül (faanyag, festék, csavarok).

Fatelepeken, asztalosoknál lenne érdemes érdeklődni, hogy nincs-e hulladékfájuk, vagy olyan hibás, amit olcsóbban adnak. Házilag simán össze lehet ütni, egy kis tervezés bőven elég hozzá.

Az OSB nem egy rossz ötlet, de darabja kb. 6000 Ft (olyan 3x2 m). Tehát itt csak a faanyag bőven 10e Ft fölött lenne, arról nem is beszélve, hogy az OSB nem bírja a vizet, ezért mindenképp le kell kezelni, festeni.

Neten hol nézted? Vatera, slando, expressz, ilyen helyeken is? Ha eleget keresgélsz, biztos, hogy találsz egyet olcsón.

2009. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

osb, egyéb faanyagból viszonylag olcsón kilet hozni

de mindenképp szigeteljétek le hungarocellel

2009. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

22.39-esnek.Nem írta,hogy 5éve van a kutyája,hanem hogy 5éves a kutyája! Nem mindegy!!

[link]

2009. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

22:40-es vagyok egyébként körbenézel, körbekérdezel, hogy hol lesznek lomtalanítások onnan is tudsz szerezni faanyagot, és még fizetned sem kell érte

vagy akár lapszabászatoknál érdeklődsz, konténerekbe gyűjtik a hulladékot

2009. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én retriever kutyusom is 4 éves és nincs olja, háza.

Azárt nincs mert benti kutya :) Viszont ugy tervezem tavasszal mivel szeret kint tanyázni az udvaron kap egy házikot. Nem vagyok pasi de már vannak rajzolt terveim, néhány deszkám, söt zsindelyem is a tetejére :) Én fogom össze barkácsolni...

2009. nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi pár hónapja csináltuk a nagytestű kutyusomnak házat. Párom jobban el tudná mondani pontosan miből készült de kb ezek: OSB azon hungarocell szigetelésnek, kívül pedig lambéria? (ebben nem vagyok biztos:-) ) a tetőn pedig zsindely. Mindent akkor vettünk hozzá (csavarok kivételével kb) és 13-14ből kihoztuk. Nagyon pofás lett:-D
2009. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!