Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Miért csinálja ezt?

Mit tegyek? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

A kutyám most 1,5 éves és állandóan megszökik, már vagy 6-7-szer megszökött hosszabb távra. Például ma is. Anya azt mondta, hogy ha még egyszer megszökik és visszajön/megtalálom, akkor elviszi elaltatni. Ilyet nem tehet!!

Mit csináljak? Hogyan szoktassam le a kutyámat aról, hogy felugorjon a kerítésre és onnan ki az utcára?


2009. nov. 19. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Foglalkozz vele. Egy kiképzett, jólnevelt, rendszeresen sétáltatott kutya, akivel napi pár órát foglalkoznak nem szökik.
2009. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk akkor is megszökik, ha 40 km-t biciklizünk vele! Imádja! Ha kipihente magát, ismét útrakel! Csak egyedül sajnos! Ugyan ez a problémánk! Megkötni meg embertelennek tartjuk!

Szerintem ez nem kiképzés kérdése! Milyen fajta a kutyusod?

2009. nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem eleget foglalkozunk vele, megyünk sétálni mindig, kutyasuliba járunk hetente, kap rendesen enni, szerintem nem egy rosszul nevelt kutya. Mostanában kezdte ezt a szökdösést, a nyáron. Egyébként labrador.

Másrészt meg mindig akkor szökött meg amikor nem voltunk otthon. Például ma is így volt. 5 percre, tényleg csak 5-re! Elugrottunk otthonról és mire hazaértünk már elment.. :/

Egyébként megkötni én sem akarom, javasolták még, hogy rakjam kennelbe, de az se sokat használna szerintem, hiszen nem lehet ott örökké...://

Nagyon elkeseredett vagyok, hogy mit csinálhatunk rosszul..vagy mi lehet a baj..

Segítsetek légyszi!

2009. nov. 19. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha akkor szökik, mikor elmentek, akkor lehet, hogy csak az a baj, hogy utánatok akar menni.... És nyilván azért nem jön haza rögtön, mert elkolbászolt, nem ért utól titeket! Ki kellen figyelned, és elkapni, mikor megszökik... utánatok indul, és akkor jól leszidni! Okosabbat nem tudok! A labradorok okos kutyusok, és néha tulságosan ragaszkodnak a gazdihoz! Kérj tenyésztőtől tanácsot, aki ehhez a fajtához ért! A neten találsz! Általában lehet tőlük mail-ben is tanácsot kérni! A fanatikusok mindig segítenek, mert szívügyük, akkor is, ha nem az ő kenneljéből való a kutyátok!
2009. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy kan vagy szuka, de gyanítom, h kan. Azt írtad nyáron kezdődött - vagyis, amikor elérte az ivarérett kort.

Első körben ivartalanítás.

Második: kérdés, h szeparációs stressz okozza-e nála a szökést (vagy egyszerűen a hormonok)? Ha az előbbi, akkor az annak a jele, h a kutya szorong amiért ti elmentek, mert így kikerültök a látóköréből és ő mindenképpen megakarja oldani ezt a problémát vagyis megtalálni titeket. Én épp ezért a falkavezéri pozíciókat mindenképp megerősíteném vagy visszavenném. Neki meg kell értenie, h nem az ő feladata vigyázni a falkára. Ha omega szerepet vesz fel, akkor erre magától rájön. Ajánlom Jan Fennell könyvét, a Kutyapszichológiát.

Harmadik: egy labradort nem elég lefuttatni. Agyilag is fárasztani kell napi szinten. Legjobb erre az iagzi retriever munka ( www.retrieversport.hu - sok hasznos dolgot találhatsz ott): apportozás, keresés, jelölés stb.


sok sikert,

egy labrador gazdi

2009. nov. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!