Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van néhány aggodalmam mert a...

Van néhány aggodalmam mert a párommal ma örökbe fogadunk egy 8 hetes kiskutyát. Az egyetem mellett vigyáztam kutyákra amíg nyaraltak a gazdik és egyszerűen valahogy annyira hihetetlenül jó volt hogy van egy társam aki velem van a sokszor órák ..?

Figyelt kérdés
..hosszat tartó tanulás közben . Így ma valóra válik egy 15 éve tartó alom és lesz egy kiskutyánk de nagyon félek is. Mert nem tudom hogy jól meg tudom e majd nevelni őt mi lesz ha tönkre tesz mindent mi lesz ha 15 évig lesz egy neveletlen kutyám ? Segítsetek kérlek akinek van valamilyen bármilyen nevelési ötlete én nagyon szívesen fogadnám . Szeretem ha akkor is velem lenne amikor elutazom rokonlátogatóba de ehhez az kell hogy nyilván ha másik helyen vagyunk a lehető legkevesebb problémát okozza . És én tudom hogy az elején ez elkerülhetetlen . De például a szobatisztasággal alap hívószavak , név elsajátításának kapcsolatban érdekelnének ötletek ! Köszönöm a választ !

ma 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Következetesség, kitartás.

Esetleg kutyaiskola, ami azért is jó mert te is megtanulod hogyan kell tanítani/fegyelmezni a kutyát a kutyus pedig szocializálódik is közben

ma 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én a nevét úgy tanítottam meg neki, hogy amikor felvette velem a szemkontaktust mondtam neki a nevét és adtam neki jutalomfalatot. Ezt minden alkalommal csináld meg az elején, 1-2 nap és meg fogja tanulni.

Amúgy mivel 8 hetes az elején nem fog feltétlen sokat tanulni, a legfontosabb a szobatisztaság lesz. Egy ekkora kutyát még kétóránként le kell vinni/ki kell engedni az udvarra, hogy elvégezze a dolgát. Nálunk bejött az, hogy ahány hónapos annyi ideig bírja tartani.


Nekem apróságokban sokat segitett Adam Spivey-Így nevelj tökéletes kutyát c. könyve.


Nem tudom panelban vagy kertes házban laktok-e, de ha előbbi, akkor amíg meg nem kapja a teljes oltássort nem nagyon találkozhat más kutyákkal, sétáltatni sem igazán célszerű, csak a minimum időt, míg elvégzi a dolgát, ehhez is érdemes olyan helyet keresni, ahol nincs túl sok kutya. Ha megvan az oltássor mindenképp ajánlom a kutyaiskolát, ehhez pluszban érdemes beadatni a kennelköhögés elleni oltást, de ezt majd elmondják a választott suliban is.

ma 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Illetve most látom, hogy tacsitok lesz. Az első naptól kezdjétek el hozzászoktatni, hogy egyedül is lesz, mert nagyon hajlamosak a szeparációs szorongásra. A porcerősítő vitamin is erősen ajánlott, kérdezd meg, ahonnan hozod, hogy ő mikortól ajánlja, hozzánk 16 hetesen került a tacsink, én onnantól minden nap adom neki.
ma 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg kell nevelni kerdezo, maskepp nem fogja tudni hogy viselkedjen. A szocializacio is fontos. Ha megvannak az oltasai, mehettek kutyaoviba, aztan meg suliba is.
ma 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Tacskot venni elso kutyanank eleg meresz. Jol kosd fel a gatyadat. Kb olvass el mindent is a temaba, es vidd iskolaba. Naggyabol elso naptol szoktasd, hogy egyedul is kell lennie. Mert 0 masodperc alatt lesz szeparacios szorongasos folyton üvöltő kutyad.

Szerintem idoben, tanulasban, energiaban, ha tacskod van az olyan mintha 3 kutyad lenne egyszerre. Hatarozott kovetkezetes neveles mert pikk pakk a fejedre nő.

ma 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!