Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet fekete a kutya...

Mitől lehet fekete a kutya széklete?

Figyelt kérdés
3 éves Yorkiról van szó, ma vettem észre, hogy kemény fekete színűt kakilt, egyébként semmi baja, jó kedve van, eszik is rendesen, csak kicsit aggódom mitől lehet. Nem evett mást, mint eddig
ma 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szeder? Volt hogy az enyémek is rájártak.
ma 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs szedrünk, nem pirosas fekete volt, inkább szürkésfekete
ma 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Biztos fekete macskát evett
ma 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%

A kutya fekete széklete aggodalomra adhat okot, mivel több tényező is okozhatja. A leggyakoribb okok közé tartoznak:


1. **Vérzés a felső emésztőrendszerben**: Ha a kutya gyomrában vagy vékonybelében vérzés van, a vér megemésztődik, és ez fekete, kátrányszerű székletet eredményezhet (ez az úgynevezett meléna).


2. **Gyógyszerek**: Bizonyos gyógyszerek, különösen a nem-szteroid gyulladáscsökkentők (NSAID-ok), mint például az ibuprofen, okozhatnak gyomorvérzést, ami fekete széklethez vezethet.


3. **Toxinok vagy mérgező anyagok**: Ha a kutya valamilyen mérgező anyagot evett, az is okozhat belső vérzést, mely fekete széklet formájában jelentkezhet.


4. **Étrend**: Bizonyos ételek vagy táplálékkiegészítők, különösen a vasat tartalmazók, sötétíthetik a széklet színét.


Ha a kutyád fekete székletet produkál, mindenképpen érdemes állatorvoshoz fordulni, mert ez súlyos egészségügyi problémára utalhat.

ma 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valószínű nem vér, mert egy pici maradt a szőrén, nedves törlővel leszedtem, szétdörzsöltem és inkább nagyon sötét barna
ma 20:05
 6/6 anonim ***** válasza:

A megemésztett vér olyan mint a zacc. De ez nedves szokott lenni


ilyen (nsfw)

[link]

ma 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!