Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet hivatalosan tenni,...

Mit lehet hivatalosan tenni, ha a szomszéd kutyái miatt félelemben élünk?

Figyelt kérdés
Az utca végén staffordshire kutyákat tenyésztenek. Iszonyú őrültek. Hörögnek, üvöltenek, ki akarnak törni mindig a kerítés mögül (mármint a kutyák). Többször hallani, hogy a gazdák se bírnak velük, kiabálnak, volt, hogy sikítás is hallatszott többször. Volt, hogy oda is mentem, mert hallottam, hogy valami nagy baj van, és éppen tépték szét egymást a kutyák. Nekem meg a kicsi gyerekem jön haza a suliból...csak egyszer kéne kiszabadulniuk, nekünk annyi lenne. Féltem a gyerekem. Van ilyenkor valami megoldás, vagy ha az önkormányzat engedélyezte, akkor bírjuk ki vagy költözzünke el????
2009. nov. 18. 11:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Más egy dominanciaharc, ami akár mikor megismétlődhet, kortól és helyzettől függetlenül és más egy berögzült viselkedési forma, pl. a szobatisztaság vagy a terület védelme. De nem ez a lényeg! Lehetne ezen órák hosszat is vitatkozni, senkinek nem segít! A lényeg, hogy soha senki nem nézi csóró kutyák érdekeit magától, csak akkor megy a hepaj ha már valaki szerint emberre is veszélyt jelentenek. És ez szánalmas szerintem..

Sőt, annál is rosszabb...

2009. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Bocsánat,de a kutyák érdeke is az lenne,hogy elkerüljenek onnan.

Más:biztosan nem leszek népszerű a véleményemmel,de az ember az első.Senki nem köteles félelemben élni más kutyái miatt.

Nekünk,kutyásoknak kell alkalmazkodnunk és lehetőség szerint minél kevesebb kellemetlenséget okozni másnak.

2009. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Szóval. Azért nem írtam eddig, mert nem voltam pár napig net közelben.

Abszolút kutya barát vagyok, nekem is van kettő. Ismerek hatalmas, úgymond félelmtese kutyákat, sokszor játszunk velük a kutyasuliban. Semmi bajom velük.

De az biztos, hogy ha a gyerekem és aközött kéne döntenem, hogy 1000 kutya, egyértelmű, hogy a gyerekemet választanám. Aki ezt nem érti, annak vagy nincs gyereke, vagy elmebeteg. Már bocsánat.

Az, hogy a nő, aki ott lakik sikítozik félelmében néha, mert nem tud a kutyákra hatni, az nem hiszem, hogy nevelésnek számít. Az, hogy a kutyák tépik szét egymást, és nem túloztam, konkrétan ömlik a vér, az nem egy sima dominancia harc. Az, hogy a kerítés mögött ugat egy kutya, vagy hörög minimum hat bull, és próbál kijutni (a kerítés nagyon magas), az nem ugyanaz. Aki ezek után azt gondolja, hogy afóbiámat vetítem ki, hát... Inkább nem is kommentálom.

Imádom az olyan embereket, akik annyira elvakultak, hogy csak a kutyák érdeklik még egy olyan helyzetben is, amikor emberek biztonságáról van szó.

A segítő hozzászólásokat köszönöm.

2009. nov. 21. 12:38
 24/35 anonim ***** válasza:

Én is utálom az olyan elvakult fanatikus kutyásokat,akik annyira istenítik a kutyákt,hogy az ember már nem is számít,mindig a kutyának/kutyásnak van igaza.

Igen,én is imádom a kutyákat,van saját,segítek állatvédőknek,dolgoztam kutyákkal évekig stb.

2009. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
55%

Ezek után én sem gondolom hogy a fóbiádat vetíted ki de a véleményem akkor sem változott.

Úgy kell megoldani a helyzetet hogy a kutyákon segíts. És ez nem elvakultság. Mi, emberek háziasítottuk ezt a fajtát, mi adjuk meg a nevelésükhöz nem értő, dilettáns barmoknak a lehetőséget hogy képzetlenségük ellenére még is tarthassanak ilyen állatokat. Akkor a mi felelősségünk az is hogy tegyünk értük. És igazad van, nincs gyerekem de a kutyámat úgy kezelem, mint ha az lenne.

2009. nov. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

És hova a bánatba tennél pár felnőtt,jó eséllyel szocializálatlan staffot?Nem hiszem,hogy tolonganának értük a fajtához értő,megbízható befogadók.Felelősséggel kiadni ilyen kutyát akárkinek nem lehet.

Menhely megint necces,nem biztos,hogy más kutyával összerakhatók,és az amúgyis fullon lévő menhelek nemigen tehetik meg a külön elhelyezst.

2009. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Halljuk a te NAGYSZERŰ ötletedet, te mit csinálnál velük??
2009. nov. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Imádkoznék,hogy bevállalja őket valami rehabbal foglalkozó kiképző.Utána lehetne keresni nekik jó gazdát.

Ha nem jön össze,sajnos altatás,bármennyire is nem ők tehetnek a viselkedésükről.

Lehet lehurrogni,de amíg normális,jól szocializált kutyák százait altatják el,nem sok idő és kapacitás jut ilyenekre.

Lásd Amerika:az Animal Planeton is láthatod,hogy viselkedési tesztek végzése után bizony keményen szelektálnak és altatnak.Teszik ezt annak ellenére,hogy sokkal magasabb szinten állnak nálunk.

De te is hazavihetnéd és nevelgethetnéd őket,ha már ennyire nem tetszik,hogy valakinek kifogása van ellenük.

2009. nov. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Megtenném, rehabilitálnám is szívesen ha el tudnám különíteni (ez időre) az enyémtől egy panellakásban. És persze ha lenne pénzem az etetésére.

A többiben egyetértek. Nem is értem honnan gondoltad hogy nem. Talán abból hogy felháborodtam arra hogy már valaki megint önző és kicsinyes? Attól még lehet normális gondolkodásom. Csak utálom az ilyen barmokat, mint a kérdező. Ha tenni akarna valamit már tett is volna nem itt kérdezősködne.

2009. nov. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel, hogy akinek szuper ötlete van, meg aki bevállalná, mikor ott van, hogy tessék segíteni, akkor az is mossa kezeit, hogy hát pont nem fér el, meg megtenném, ha.. stb. Akkor aki ilyen vadul hadonászik, hogy rehabilitáljuk őket, tessék segítsen, ha ő pont nem tud segíteni, akkor kutasson fel valakit, aki tud, ha ez olyan fontos. Mert amíg csak mondja, hogy mások milyen szemetek, hogy nem segítenek ő sem viszi előre semmivel az egész ügyet.
2009. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!