Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet hivatalosan tenni,...

Mit lehet hivatalosan tenni, ha a szomszéd kutyái miatt félelemben élünk?

Figyelt kérdés
Az utca végén staffordshire kutyákat tenyésztenek. Iszonyú őrültek. Hörögnek, üvöltenek, ki akarnak törni mindig a kerítés mögül (mármint a kutyák). Többször hallani, hogy a gazdák se bírnak velük, kiabálnak, volt, hogy sikítás is hallatszott többször. Volt, hogy oda is mentem, mert hallottam, hogy valami nagy baj van, és éppen tépték szét egymást a kutyák. Nekem meg a kicsi gyerekem jön haza a suliból...csak egyszer kéne kiszabadulniuk, nekünk annyi lenne. Féltem a gyerekem. Van ilyenkor valami megoldás, vagy ha az önkormányzat engedélyezte, akkor bírjuk ki vagy költözzünke el????
2009. nov. 18. 11:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

A helyi jegyző illetékes az ügyben,nála kell bejelentést tenned.

Érdemes lenne még megkeresni a stafford fajtamentőket,talán Ők is tudnak segíteni,főleg ha tápik egymást a kutyák,és gondolom a körülmények sem ideálisak.

2009. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
Kecskeméti vagy?mert nálunk is pont ez a helyzet!
2009. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Addig lesz ez,amíg tűritek.

Az Önkormányzat lakossági panasz alapján(nem ártana aláírást gyűjteni)megtilthatja a kutyatenyésztést és maximálhatja a létszámot.

Először valószínűleg nem törik majd össze magukat,hogy segíthessenek,de meg kell fenyegetni őket,hogy a megyei felettes szervükhöz és a médiához fordultok,ha nem hajlandók intézkedni.

2009. nov. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
a leírtak alapján, bizton nem az előírtaknak megfelelően tenyésztik a kutyákat, szerintem minden további nélkül szóljatok az erre illetékes szervekenek
2009. nov. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a sorrendben bejelenteni: jegyző, hatósági állatorvos, helyi állatvédelmi szervezet.

Ha van lelkierőd akkor rendörség, állakínzás cimen.

2009. nov. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
49%

Természetesen már megint nem a kutyákért akar valaki tenni hanem önzőségből. Gratulálok..

Menj el az amstaff fajtamentőkhöz és náluk érdeklődj mit tehetsz. Az önkormányzat nem fog csinálni semmit, hisz van kerítés és nem szöknek a kutyák. Neked egy szavad sem lehet panaszra..

2009. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom ki nem magára gondolna, ha FÉL. Ha félek nekem sem az az első gondolatam, hogy etyerepetyere cuki kutyuskák, hanem az, hogy hogy a fenébe oldhatnám meg, hogy ne fossam össze magam, ha a gyerekem jön haza az iskolából arra felé.
2009. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
68%

Az ember önző... És kártékony. Mint egy vírus. Na de ne kanyarodjunk el ennyire.

Normális ember nem fél létezik egy KERÍTÉS nevű dolog. Következtetés: A kérdező a fóbiáját vetíti ki tehát lefordíthatjuk a kifejezéseket:

*Hörögnek, üvöltenek, ki akarnak törni mindig a kerítés mögül = ugatnak a kerítés mögött ha arra megy valaki

*a gazdák se bírnak velük, kiabálnak = nevelik a kutyát (gyakran én is kiabálással szoktam, hasonló fajta)

*éppen tépték szét egymást a kutyák = dominanciaharcban döntötték el melyikük álla falkában feljebb.


Még mindig tartom a véleményemet hogy a körmükre kéne nézni nincs-e valami VALÓS probléma a kutyákkal, nem-e harcoltatják őket (bár ezt kizártnak tartom, akkor egymástól elzárva tartanák őket), rendesen vannak-e etetve, nem-e folyik nagybani szaporítás. A kutyák érdekében tenném, nem vélt félelmek miatt.

2009. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
38%

Olyat még nem hallottál,hogy a kerítésen ki is juthat kutya?

És normális ember nam hagyja,hogy a kutyák dominanciaharc címén tépjék szét.

2009. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
71%

Épp arra céloztam hogy a széttépik egymást kifejezés TÚLZÁS. Elrendezik egymás között.

Mellesleg egy átlag amstaff helyből megugorja a 2 métert. Ha akart volna már rég kiugrik. Csak védi a területét, mint az összes többi ugató kutya. Ez ennyire szokatlan jelenség lenne?

2009. nov. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!