Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők segitenétek?

Tenyésztők segitenétek?

Figyelt kérdés
Van egy négy napos alom nehéz szülés 8 kölyök , nagyon lepaszolt anya aki méhgyulladásos !!! kezelve van állatorvos látta , de nekem nagyon furi hogy egy szuka kutyus befogadta mi ettetjük ő melegiti titogatja fajtatiszta oltott potmamival minden oké semmi gond ! De a kiskutyák naprol napra halnak meg , egyik naprol a másikra kékek lilák lesznek elgyengül és nem birnak semmit csinálni szoporeflex van de tul gyenge !!! állatorvosok szét teszik a kezüket !!! mi lehet??? kérdéseket várom és válaszolok !!! mama kutya 3,5 éves elsö szülés kistermetü nemértem mi lehet segitsetek!!!
2009. nov. 15. 21:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ja nyolcbol már csak három van egy picuri egy közepes egy lobébi :) segitsetek a picin ma vettük észre a tüneteket tegnap még semmi baj nem volt!!!
2009. nov. 15. 21:26
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
szerintem fertőzik egymást!!!!
2009. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Azonnal herpeszre gondolnék, ha a szuka nem szürt és nem oltott herpesz ellen.

Herpesznél az élve született kölykök elgyengülésben, léguti bántalmakban, a szopás elmaradásában pusztulnak el.

Sajnos sok állatorvos nem hívja erre fel a figyelmet és nem vakcinázzák a vemhesülő szukákat, nem szűrik a szukát és a kant a fedezés előtt herpeszre.

Egyre elterjedtebb, természetesen elsősorban a nem szűrt, szabadon szaporodó és szaporított kutyák között.

Tenni sajnos nem lehet semmit.

2009. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy írás a herpeszről:


[link]

2009. nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
A kutyákhoz ugyan annyira nem értek, a de kék, kékülés jellemzően a methemoglobin szine, azt pedig jellemzően nitrátmérgezés okozza. Állatdokit kell megkérdezni, hogy van-e metilénkék-je, és belelőni egy adagot a kutyába, halálos betegségnél úgyse veszthetnek sokat és egy próbát megér.
2009. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
mindenkinek nagyon köszönöm , akkor csak a csodát várjuk de erre legközelebb odafigyelek !!! irgum burgum az orvosoknak !!!:((((
2009. nov. 16. 08:14
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Mit jelent az, hogy legközelebb? Remélem nem akarsz legközelebb is kinyírni mégegy almot! Inkább ivartalaníttasd a szukát, olcsóbb is, meg a kutyának is jobb.
2009. nov. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

Egyet értek az előttem szólóval. Nem vagy tenyésztő, mert akkor meglennének a megfelelő tenyésztési ismereteid, így ne szaporíts! (Lehet, hogy törzskönyvesek a kutyáid, de ez így csak szaporítás)

3,5 évesen először elletni egy szukát nem a legokosabb dolog, akkor már megviseli az első alom. Gennyes méhgyulladást kapott az anya, tehát a vemhesség alatt sem volt úgy ellátva ahogy arra szüksége lett volna. Nincs melletted egy hozzáértő állatorvos, aki ért a kutyákhoz és kezelni tudja a problémákat.

És a kutyád nem volt oltott. A tenyészállatoknak több oltásra kezelésre, vizsgálatra van szükségük, mint a sima hobbykutyáknak. (Pl. a herpesz elleni fedezés előtti szűrés kannál is és szukánál is alap, a vemhesség alatti orvosi vizsgálat, ultrahang szintén alap tenyésztésnél.)

2009. nov. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Herpesz vírus , én arra gyanakszom !

Ne legyen legközelebb , ha a szukád méhgyulladása van , az legközelebb is előjöhet, gondolom a kötelező szűrések nincsennek meg , így a megmaradt kölykök is több mint valószínű hogy betegek lesznek .

Itt szerintem bebizonyosodott hogy a kutyád nem alkalmas tenyésztésre ! És nem kell szaporítani , a szukádat ez most nagyon meg fogja viselni , már így is megviselte, de ha a maradék 3 pici is meghal , akkor a szukád még emlőgyulladást is kaphat, na az megint csak nem kéne szerencsétlen állatnak ! Tudás nélkül ne szaporíts , mert ebből vannak a beteg, gyenge kölykök , és a megviselt szuka , aki azért szenvedett órákat, kapott méhgyulladást , hogy még a kölykei is sorra meghalnak, hogy a végén emlőgyulladása legyen , és mind ez azért mert a gazdája ezt akarta, a cicije lógni fog, a teste megváltozik , sovány lesz , stb...

Sok embernek ez megéri azt a pár 10 ezer ft ot , hogy tönkretegye a szukáját ! Inkább vidd ivartalanítani !

2009. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én is herpeszt tartanám a legvalószínűbbnek, számomra csak az furcsa hogy ez a te orvosodban fel sem merült, hiszen ez a leggyakoribb oka a kölyökhalálnak. pláne hogy méhgyulladása is van....


Hányszor volt kint az orvos?

2009. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!