Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyát lehet nyers...

Kölyök kutyát lehet nyers csirke hússal etetni?

Figyelt kérdés
nincs még fél éves.
2013. okt. 3. 17:34
1 2
 11/20 sippara ***** válasza:
A kenyér gabona, amit nem dolgoz fel, a tejben pedig laktóz van, amire a kutyák kb. 90 százaléka érzékeny, hasmenést okoz. Tehát a tejes kenyér gyakorlatilag ló*** hashajtóba mártva.
2013. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Haha hadjad már! Szüleim mindig így nevelték és mind sokáig élt. Soha semmi baja nem volt.
2013. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 sippara ***** válasza:
Ez sajnálatos módon sem a kenyér gabona létét, sem a tej hashajtó mivoltát, sem a kutyák emésztőszervrendszerét nem változtatja meg.
2013. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%
Nyers hús Követve a minél természetesebb étrend gondolatmenetet, akár arra a megállapításra is juthatnánk, hogy kedvenc kutyánk számára a legmegfelelőbb táplálék a szőröstül-bőröstül felfalt apróbb állatok lennének. Azon kívül, hogy a gazdik többségét a sikítófrász kerülgeti már a puszta gondolatától, ezzel magasra szökne a belső élősködők felvételének veszélye is. Az evolúció során több, kutyaféle ragadozókban élősködő bélféregfaj is azt a megközelítési stratégiát dolgozta ki, hogy rágcsálókban és egyéb kisebb emlősökben kezd élősködni, majd a zsákmányállatokat elfogyasztó húsevő szervezetében fejlődik ki és, azt tartósan károsítja. A kutyáinkban élősködő férgek között pedig több olyan is található, ami nem megfelelő higiéniás körülmények között az emberre is veszélyt jelent. A nyers hús olyan kórokozók forrása is lehet, amelyeket hőkezeléssel ártalmatlanná lehetett volna tenni. Elsőként említendő az Aujeszky betegség vírusa, amely nyers sertéshúsból, különösen belsőségből juthat a kutyák szervezetébe. A vírus a kutyákat és a macskákat veszettségre emlékeztető tünetek (görcsök, nyálzás, tudatzavar és egyéb idegrendszeri tünetek) között pusztítja el. A gyógyíthatatlan betegség megelőzésére kell törekedni, sertéshúst csak alapos főzés után szabad kedvenceinknek tálalni. A nyers húsból számos kórokozó baktérium is a kutyák szervezetébe kerülhet, nagy mennyiségben felvéve szalmonellák is okozhatnak hányással, hasmenéssel, kedvezőtlen esetekben akár elhullással járó megbetegedést.
2013. okt. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 sippara ***** válasza:

"ezzel magasra szökne a belső élősködők felvételének veszélye is."


Egyrészt ezért féregtelenítünk rendszeresen, másrészt a féreglárvák (ha egyáltalán vannak) elpusztulnak a fagyasztás során.


"A kutyáinkban élősködő férgek között pedig több olyan is található, ami nem megfelelő higiéniás körülmények között az emberre is veszélyt jelent."


Újra, rendszeres féregtelenítés, megfelelő higiénia.


"Elsőként említendő az Aujeszky betegség vírusa, amely nyers sertéshúsból, különösen belsőségből juthat a kutyák szervezetébe."


Sertést ezért nem is adunk nyersen.


"A nyers húsból számos kórokozó baktérium is a kutyák szervezetébe kerülhet, nagy mennyiségben felvéve szalmonellák is okozhatnak hányással, hasmenéssel, kedvezőtlen esetekben akár elhullással járó megbetegedést."


A szalmonellás kutya egyrészt ritkább, mint a fehér holló, másrészt náluk ez egy gyors lefolyású, nagyon ritkán súlyos betegség, semmivel nem rosszabb, mint bármelyik, az utcán összeszedett hányós vírus.

2013. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Neked milyen kutyád van ill. mivel eteted utolsó?
2013. okt. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 sippara ***** válasza:
Egy huskym van és BARF módszer szerint etetem, tehát nyers hússal, különböző zöldségekkel és vitaminokkal kiegészítve.
2013. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én kölyökkorban még tápoztam a kutyával, mert féltem, hogy nem tudom úgy összeállítani az étrendjét, hogy semmi se maradjon ki, ami kell a növekedéséhez. Most egy és negyed éves a vizslám, nemrég áttértünk BARF-ra, bánom, hogy nem vágtam bele hamarabb.

Megfelelő fagyasztási idő után semmi gond nincs a nyers hússal. Ugyanakkor az arányokra nagyon kell figyelni, ha ilyen etetés mellett döntesz, akkor olvass utána alaposan (csak nagyon sarkított példának: túl kevés csontos húsnál híg lehet a széklet, túl soknál szorulás lehet belőle).

Féreghajtás meg negyedévente szükséges természetesen, de ez kajától függetlenül alap.

2013. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
igaz, hogy a farkasok sem esznek főtt meg sült húst, de az ilyen házi kutyák a legtöbb esetben azért a táphoz vannak szokva, ami főtt, sült, vagy esetleg szárított étel. szerintem ne kísérletezgess, lehet, hogy hasmenést idézne elő.
2013. okt. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
4 kutyát állítottam át egyik napról a másikra nyers kajára. Meglepő vagy sem csak egynél járt 2 napig enyhe hasmenéssel a dolog. Aztóta viszont semmi gond nincs, sokkal szebbek, erőssebbek, és az addig szorozatoosan felépő gyomor és bél probléák is eltüntek, megszüntek. Az meg hogy ne kisérletzzen butaság. S világot a kisérletezés, vállakozó szelem viszi előrre. De persze kényelmesebb kiszedni a kutyakaját a zsákból mint beszerezni a husit, vitaminokat, és utánna olvasni, tanúlni kicsit a dolgoknak.
2013. okt. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!