Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szétszedte a szomszéd...

A kutyám szétszedte a szomszédunk macskáját. Mit tudok most tenni?

Figyelt kérdés
A szomszédunkba lakik egy öreg asszony és nagyon rühell minket,amióta itt lakunk.Folyton baja van valamivel,amit persze a többi szomszédtól hallunk vissza.Egyik este átjött a macskája és a kutyánk szétszedte.Mi beszéltünk vele másnap és akkor úgy tűnt,hogy megértette a helyzetet.Ma viszont vissza hallottam olanokat,hogy ő bosszút áll és lemérgezi a kutyát.Eléggé megijedtem azért és nem tudom mit lehetne most csinálni.Ez a nő nem normális komolyan.Jó lenne ha tudna valaki segíteni.Előre is köszönöm.
2013. okt. 2. 20:02
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Persze megakadájozhattam volna,ha akkor este nem épp dolgozok.És ha ennyire basszút akar álni akkor ne a kutyán tegye hanem mondja nekem,hogy hogyan tegyem jová és kész vagy pereljen be kérjen kártérítést és ne halljam azt másoktól,hogy a kutyámat akarja lemérgezni.Egyébként ő meg ha annyira állat szerető ember ilyen meg se fordulna a fejébe arról nem is beszélve,hogy az ő drága macskája már nem egy baromfit kapott szét nálunk.
2013. okt. 2. 20:57
 22/33 anonim ***** válasza:
91%

Bármilyen szörnyen hangzik, egy macska megölése a kutya részéről teljesen normális, kivéve, ha direkte hozzá lett szoktatva a macskákhoz. Neki az zsákmány, ennek semmi köze ahhoz, hogy hogyan viselkedik emberekkel meg mennyire veszélyes... Ráadásul nem ő ment át a macskás kertbe vadászni. Ettől még szomorú persze, szegény macska rosszkor volt rossz helyen.

Kérdező: Nagyon vigyázz a kutyádra, gyúrjatok rá az élelemmegtagadásra, ne egyen fel semmit a kertetekben sem, ha lehet, vidd be a házba a kutyát, amikor nincs szem előtt. A nénivel meg próbálj békülni, nincs nagyon más út.

2013. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
87%

az ilyet nem szabad elmondani... pont az ilyen kicsinyes bosszú miatt.

a kutya territoriális állat, védi a saját területét. nehogy már a kutya vagy akár a kérdező legyen a hibás azért, mert a ház őrzője tette a dolgát...! ha van kerítés, és a kutya fixálva van a saját területén akkor igen, bárkit széttéphet, aki oda engedély nélkül belép, most már szerencsére a törvényi szabályozás sem vonja ilyenkor felelősségre a gazdát.

ha a macska megy át és megöli a kérdező kiscsibéit, vagy kifogja a kerti tóból a halait, akkor a macskát is elítélnénk, hogy neveletlen...? ugyan úgy, csak azt tenné, ami bele van programozva, ahogy a kutya is tette ebben az esetben. a szoktatásról meg annyit, hogy vannak olyan kutyák, akik annyira keményen őriznek, hogy szoktatásnál is csak az adott macskát fogadják el, azt, ami a házhoz tartozik, vagy amihez szocializálják őket, de az idegeneket megölik. a mi kutyáink is szeretik a saját macsekot, de ha idegen téved be az udvarba, akkor annak nem sok esélye van... nyilván ha ott vagyok, igyekszem megmenteni, de ha nem vagyok, akkor a kutyák önállóan cselekednek.


ebben a helyzetben én elterjeszteném a szomszédságban, hogy felkészültetek a merényletre kamerával, és fel fogjátok jelenteni azt, aki bármit bedob a kutyának. plusz én elzárnám egy időre, és csak körülnézés után engedném ki a kertbe is. és nagyon figyeljétek, ha esetleg nyomott a hangulata, vagy hányni kezdi, akkor irány a dokihoz.

2013. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Nem én mondtam el neki..látta :SS
2013. okt. 2. 21:50
 25/33 A kérdező kommentje:
Utolsónak meg köszönöm a hasznos választ.
2013. okt. 2. 21:59
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan említsd meg azt is a pletykaterjesztésnél, hogy ez elsődlegesen állatkínzásnak minősül, amiért börtönnel is büntethetik!
2013. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
72%

Ez a sok hülye macskás honnan került ide?

Most komolyan a macska érinthetetlen és mindig a kutya a hibás? Tehát ha egy macska támadna neki a kutyának a saját udvarán még akkor is a kutya lenne a hibás vagy mi a tosz?:D

Bezzeg azt egyből mondja az idiótája hogyha kiszökne a kutya és ott csinálna valamit akkor aztán úristnnnn.

De fordítva ez nem igaz a macskára is?


A törvény valahogy úgy szól hogy mindenkinek kötelessége meggátolni hogy az állata elhagyja a saját területét.

Na most a macska volt annyira hülye hogy nem tudja hogy a szomszédjában ott a kutya, és elkapatja magát vele, akkor bocsi de nem értem miért a kutya a hibás.

Egy kutyát leszoktatni arról hogy felügyelet nélkül se menjen neki a macskának iszonyat nehéz ha nem lehetetlen.


Most komolyan drága macskás, akkor szerinted a macska sosem lehet hibás?

Én úgy gondolom aki macskát tart kint, az tudja hogy ez benne van a pakliban komoly rizikóval.

Ismerősöm is macskás, de ő azért váltott át kutyára mert az összes macskája vagy elveszett vagy rosszkor ment ki az útra, és megunta.

Ő sem okolta az autókat, tudta hogy mivel főút közelében lakik ezért ez erős rizikó, tehát az állatok érdekében nem tartott több macskát.


De csak hogy kötekedjetek egy kicsit, egy jól etetett almos macskát letudsz arról szoktatni hogy ne sz.rjon bele a gyerekek homokozójába a köztéren vagy a szomszédban, vagy hogy ne fogja meg az énekes madarakat? A madarasok meg a macskákat utálják.


Természetesen nevelni kell a kutyát hogy ne macskázzon, és az esetleg bent ragadt macskát le kell szedni a fáról, de ennél többet nem tehet a gazda, ellenben a macska saját gazdája még semmit sem tett, azon kívül hogy sorsára hagyta az állatot.

A mamának meg vegyél valami nagyon szép másikat, sűrű bocsánatot kérve, megfog nyugodni.

Ja és szoktassátok össze őket.

2013. okt. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
93%
A macska az egyik legvérszomjasabb gyilkos az állatvilágban. Kedvtelésből, játékból is gyilkol. A mi macskánk is kap rendesen enni és csak azért fogdossa az egereket meg a madarakat, hogy szórakozzon. Az egeret nem is öli meg azonnal, akár fél napig is kínozza ha teheti. Mellesleg mifelénk is vannak macskák és kutyák is szépszámmal, de amióta élek, nem hallottam olyan esetet a környéken, hogy egy kutya megölt volna egy macskát. Nyilván előfordulhat, mint ahogy a kérdező esetében is, de ez benne van a pakliban. Egy valamire való macska megtanul vigyázni magára. Az én macskám olyan kutyák mellett nőtt fel, akik szeretik őt, mégis van annyi esze, hogy nem mászik bele idegen kutyák szájába. A macskának számtalan előnye van a kutyával szemben. Gyors, kis lyukon átfér, fára tud mászni. Ha ennek ellenére elkapja egy kutya, akkor az már a természetes szelekció része.
2013. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
75%
Az utolsónál szebben meg sem fogalmazhattam volna. Én is szeretem a macskákat, de tisztában kell lenni az elszaporodásukkal és a természetes szelekcióval. Szegény cicus nyilván nem egy életképes egyed volt.
2013. okt. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik retardált írta, de ha betéved egy gyerek egy idegen kertbe, és a kutya szétszedi, még akkor sem a gazda vagy a kutya lesz a hibás, hanem az a hülye szülő, akinek a kölke a nagyvilágban kóricál egyedül... Ennyit erről. Kérdező te meg ne csinálj ebből ekkora ügyet, kutyát kicsit zárd el a nagyközönség elől pár hétre, addigra lenyugszanak a kedélyek, és hozz menhelyről és szép másik macsekot, úgyis rengetegen vannak legalább nekik is segítesz picit, és öröm boldogság lesz.
2013. okt. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!