Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szétszedte a szomszéd...

A kutyám szétszedte a szomszédunk macskáját. Mit tudok most tenni?

Figyelt kérdés
A szomszédunkba lakik egy öreg asszony és nagyon rühell minket,amióta itt lakunk.Folyton baja van valamivel,amit persze a többi szomszédtól hallunk vissza.Egyik este átjött a macskája és a kutyánk szétszedte.Mi beszéltünk vele másnap és akkor úgy tűnt,hogy megértette a helyzetet.Ma viszont vissza hallottam olanokat,hogy ő bosszút áll és lemérgezi a kutyát.Eléggé megijedtem azért és nem tudom mit lehetne most csinálni.Ez a nő nem normális komolyan.Jó lenne ha tudna valaki segíteni.Előre is köszönöm.
2013. okt. 2. 20:02
1 2 3 4
 11/33 vmi03 ***** válasza:
86%
De basszus már annak a szerencsétlen kutyának meg vadászösztöne van az istenit neki azt nem lehet kírtani belőle egyébként nem jelenthet fel mert az a kur*a macska a te telkeden volt tehát nem a te hibád még csak nem is a kutyádé hanen a szomszédodé
2013. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
14%

Ha az ő telkén van a macska, akkor is feljelenthető.


Ha kiszökik a kutya és széttép valakit egy másik kertben, akkor is felelősségre vonják. Akkor is, ha az utcán. Akkor is, ha egy parkban tépi szét...

2013. okt. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Akiteki ***** válasza:
92%
Miben segítsünk? Verjük el a nyanyát? Kár volt megmondani neki. Nem tehetsz róla, hogy a macskája kóborol.
2013. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Hovarju ***** válasza:
100%

A Te kertedbe ment be a macska. A szomszéd nem tehet semmit.

Te viszont a lehető leghamarabb tanítsd meg a kutyának, hogy engedély nélkül nem ehet fel semmit és akkor nem tudják megmérgezni.


Ja a kutya nem veszélyes, a SAJÁT területén belül intézkedett. (Az más kérdés,hogy én letiltanám a macskák kergetéséről és megöléséről)

2013. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
81%

Ha az ő telkén van a macska, akkor is feljelenthető.


Röviden és tömören: nem. Hülyeséget beszélsz és még bizonygatod is.

2013. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
7%
Miért nem állítottad le a kutyád.?! Sok kutyás gazdinak ez egy jó móka ha a kutya megöl egy macskát. Nem sajnáltad szegényt? Ha akartad volna le tudtad volna állítani a kutyád és a macska még elne. Még ha szüksége lett volna egy állatorvosra akkor is. Utálom az ilyen embereket...!
2013. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat.Tudom,hogy hibás vagyok én is és tanítom a kutyámat.Nem rég hoztuk ki egy menhelyről.Nem veszélyes senkire az előző tulaj azért adta be mert szétszedte a tyúkjait.Még nem régóta van nálunk,de nagyon hozzánknőtt már.A többi szomszéd is szereti őt és a gyerekekkel is barátságos és más kutyákkal is kijön.
2013. okt. 2. 20:46
 18/33 anonim ***** válasza:
12%
Szétszedte.Bővebben???
2013. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
84%
jól van , ne kattogj ezen. Előbb utobb az ilyen kódorgó cicák vagy a kutya szájban végzik, vagy elüti őket egy autó. nyilván sajnálja az ember, de hát ez van. nem a te kutyád ment át, ő nem tudja a macskáját biztonságosan tartani.
2013. okt. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
19%

Össze kéne szoktatni a macskákkal. Az én kutyám még kölyök, de a szocializációját ott kezdtük, hogy más állatokhoz szoktattuk. Páromék macskájától az első 5 percben kapott is egy pofont, azóta a macskák közelébe sem megy és emiatt a kellemesnek nem mondható élmény miatt az összes állattal első találkozásra távolságot tart, nem pedig lerohanja (ne adj isten széttépi őket).

Pedig azt hozzáteszem, a területét ő is védi. Aki nem szimpatikus (legyen az állat vagy ember) azt megugatja, de ha nem látja biztonságosnak, nem megy a közelébe.

Egyébként első kutyám, akit nulla tapasztalattal nevelek, de valamiért mégis tudja hol a helye.

2013. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!