Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázos kérdés?

Pórázos kérdés?

Figyelt kérdés

5 hónapos kiskutyám van, és sétáltatással kérnék segítséget.

Naponta több órát kinn vagyunk "sétálni". A ház mögött van egy jó 100 méteres elkerített szakasz ahol emellett labdázom vele, stb.

Séta közben egyszerűen ugrál, pattog a pórázon. MIndenkihez odarohanna, úgy húz, hogy majd megfojtja magát. Csak arra figyel ami az érdeklődését felkelti, egyszerűen nem jön mellettem - illetve néha, de nagyon ritka az olyan idillikus pillanat -

Amint észrevesz valamit, szinte repülne, egy nagy ugrással kitör, és már húzna is.

Ma kb egy óra azzal telt, hogy ha ment volna a maga feje után, megfordultam, stb. Nem használt semmit. Gondoltam, talán megtanítom kicsit a türelemre, ezért megálltunk. 10 perc után abbahagyta a póráz húzását. Akkor leült és elkezdett nyüszögni. Aztán, folyamatos megfordulásokkal nagy lassan hazaértünk.


Egyszerűen nem értem ezt. Ez a kora miatt van (mert folyton azt nézi hogyan játszhatna, kaphatna el valamit) és kinövi? Amúgy határozott vagyok, nyugodt, de egyből megtörik a varázs amint arra jön egy biciklis, egy gyalogos, felröppen egy galamb, stb.


Szóval az lenne a kérdés, hogyan bírjam rá, hogy komoly munkát végezzen -> fegyelmezetten sétáljon - (amihez látszólag semmi kedve) és rájöjjön hogy úgy is lehet jó, ha nem akar folyton mindent levadászni?



2013. szept. 2. 08:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk, pont hazafelé jövet láttam egy másik vizslás lányt, némileg nyugodtan vettem tudomásul, hogy az ő serdülő kutyája is csetlett botlott a pórázon. ^.^

Köszi a megnyugtatást. Türelmes leszek továbbra is (mivel mást nemigen tudok tenni :D). Nem gondoltam, hogy néhány örökmozgó kutyának ilyen nehéz ez a póráz téma.

2013. szept. 2. 09:36
 12/14 Imola Ágnes ***** válasza:
A visszarántást nem jól alkalmaztad, azért lendült bele a kutya. Ha a póráz eleve feszes, és akkor kezded el rángatni, nyilván csak cukkolod a kutyát. Ha elindulsz vele, elkezd húzni, akkor a kezed amelyikben a póráz van a tested vonalában kell legyen, még ha húz is, ne engedd hogy kihúzza a karod a tested elé. Amint elkezd húzni, utánna engedsz, hogy a póráz így laza legye, és utánna gyors, hirtelen és rüvid rántás. Majd ismét, és ismét, és ismét...nehéz munka, de ha megtanulja menni fog. Amire nagyon kell figyelned, hogy a kutyát élete végéig dícsérni kell, jutalmazni. Nem kell majd minden esetben, és nyilván juti nélkül is teljesíteni fogja a parancsokat, de ha soha nem kap jutit, vagy simogatást, vagy valamit, egy idő után érdektelen leszel a számára.
2013. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Thnx! :* Ezt a mozdulatot valóban nem így csináltam eddig. Megfigyelem majd, hogyan reagál rá.
2013. szept. 2. 09:48
 14/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Figyeld majd meg. Egyébként egyszerű: akkor csináltad jól, ha a kutya kizökken az addigi állapotából. Általában hátranéznek, vagy legalább is lelessítanak. Van amelyik leül... ha nincs rá reakció, akkor egyértelműen nem csinálsz jól valamit...
2013. szept. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!