Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyünk másfél...

Milyen kutyát vegyünk másfél éves kislányunknak? Nagyon szereti a kutyákat.

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 21:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
24%

semmiet.

Összetörnéd lelkileg. A nagyobb testű kutyák 12-15 évet élnek (berni pásztor) a kicsik pedig mostanában nem kutyák hanem szőrös patkányok.

ha számolsz egy kicsit rájöhetsz hogy 12-14 évesen veszítené el élete legjobb barátját. Ezt te sem akarhatod.

(amúgy ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor minnél nagyobb testűt, ami elviseli a gyerek nyúzását!)

2009. okt. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%
Nekem Bolongnese kutyám van,és imádja a gyerekeket :)
2009. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
81%

21:41: Tudod az életnek ez a rendje: születünk, élünk és meghalunk. Kár lenne egy olyan élménytől megfosztani a kislányt, amit egy kutya adhat csak azért, mert 10-12 év múlva úgyis meghal az állat. A vele töltött évek viszont felejthetetlenek maradnak.

Én most kaptam kutyát 19 évesen és sajnálom, hogy a gyermekkoromból kimaradt.

2009. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
64%
1,5 éves. Westie? Yorki túltenyésztett és kényes. valami terriert ajánlok. amúgy meg lehet plüss kutyát is vagy interaktívat... lehet hogy most szereti de pl. fél év és már cica.. és a kutya mehet a menhelyre????..........
2009. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
71%
én németjuhászt mert az szereti a gyerekeket
2009. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ekkora gyereknek még nem kell kutya.Nem érti,hogy nem jó az állatnak,ha nyúzzák,az állat nem játékszer stb.

A szülőknek ilyen kicsi baba mellett nem valószínű,hogy a kutyára is lenne idejük.Az meg nem elég,hogy elvan a kertben,és néha,mikor a kislány kénye-kedve úgy kívánja,előveszitek.

2009. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
88%

Személyes jó tapasztalatom csak a komondorral van. Nagyon szeretik a gyerekeket és soha nem bántanák, hiába olyan nagyok.

Régen a pásztorok gyerekei a kondorok szőrébe kapaszkodva tanultak meg járni. Szóval gondolhatod, mennyire toleránsak a gyerekekkel.

Én személy szerint terriert nem ajánlanék, főleg ha ti magatok is kezdő kutyások vagytok.

Ezen az oldalon vannak fajtaleírások (gyerektűrés):

[link]

2009. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
67%

Újfundlandi,Dalmata,Magyar vizsla,Golden retriver,Beagle,Labrador,Dán dog,Pointer,Bobtail.

Ebből személyes tapasztalat az Újfundlandi és a Dalmata.Őket nyugodt szívvel ajánlom ilyen pici gyermek mellé is.Jó kutyázást! :)

2009. okt. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
93%
A gyereknek ne vegyetek kutyát még legalább 12 évig. Ha nektek van rá időtök sétáltatni, nevelni, jó kaját venni neki, utána nézni, hogy kell vele bánni, akkor vegyetek magatoknak kutyák, akivel a gyerek is eljátszik. De akkor nincs mentség hogy jaj a gyerek fontosabb, meg a kutyának ott a kert! Ha kutya van akkor foglalkozni kell vele. Épp ezért gondoljátok meg, hogy ekkora gyerek meléé jó döntés-e. Amúgy nem ajánlom a túl kicsi kutyákat, mert nem lehet őket szeretgetni hiszen túl picik, és nem is nagyon szeretik. A terriereket sem ajánlom és semmilyen makacs kutyát. Valami jó kis mackós kutya a legjobb. Lehet nyomorgatni, nyugodt is... Pl. berni pásztor stb.
2009. okt. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
42%

Mi ez a nagy leszavazás..Melyik ember hiszi már magát ennyire okosnak??

Nevetséges ami ezen az oldalon megy..

A kedves kérdező feltett egy értelmes kérdést és minden ember normálisan válaszolt..az egyik fele a kis testűt a másik nagyot..

nem egy ember írta ugyan azt és mégis az egyik 30% a másik 100%

Nevetséges ember lehetsz/lehettek ti!

Mehet a leszavazás.leszarom...Undorító ami ebben a témakörben folyik...

2009. okt. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!