Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit mondjunk a 2,5 éves...

Mit mondjunk a 2,5 éves kislányunknak? Tegnap meghalt a kutyánk, akit imádott.

Figyelt kérdés

A dolgot nehezíti, hogy van két unokatesó, 6 és 8 évesek, és egyformát kell nekik mondani, de ők ugye már nagyok..

Nagyon szerette a kutyát, ő etette minden este.

Még nem vette észre, nem is merek kimenni a kertbe, mert akkor máris keresni fogja, amíg nincs meg mit mondjuk, mit kell ilyenkor?

Azt nyilván nem, hogy meghalt.

Elment?

De a lányom igazán kitartó, hónapokig mindig fogja kérdezni, nem az a beletörődős típus.


2011. aug. 11. 08:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sokan meg fognak kövezni érte, de én biztos azt mondanám, hogy elment. Ha nem muszáj, akkor nem állnék elő neki mindenféle halállal kapcsolatos dologgal. Még az ő szintjén sem. Talán a nagyok is beletörődnek, hogy elszökött a kutya. Így ők se mondják meg neki az igazságot.
2011. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mindenképp azt mond neki, hogy elment valahová...biztos nem egyszerű most neked!sajnálom a kutyit is!
2011. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképp mi is arra gondoltunk, hogy elment... de hová?

Ráadásul a nagyok akkor mentőakciót fognak szervezni a kutya megtalálására, ők is nagyon szerették.

Na de menjünk el keresni a halott kutyát?? Ha nem megyünk, szívtelenek leszünk.

Az ő kutyájuk elszökött egyszer, és megtalálták.

De nekik meg persze azért nem mondhatjuk el az igazat, még ha ők már meg is értenék mi történt, mert a kisebbik , a 6 éves mindig mindent jobban tud, és addig okoskodna, amíg elmondaná a lányomnak.

2011. aug. 11. 09:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Nem voltam még ebben a szituban. De elmentek sétálni és közben keresitek a kutyát. A lányod szerintem viszonylag hamar el fogja felejteni. Egy ideig kérdezősködik róla, aztán elfelejti. Ha nagyobbak nem lennének, akkor lehet előállnék valami ilyesmi sztorival, hogy „jöttek a barátai és elment kalandozni”  De ők már nem hiszik el. Szóval szerintem menjetek el sétálni és közben keressétek a kutyát. (Azért az elveszett feliratú, oszlopokon elhelyezett hirdetésekig már nem mennék el.)
2011. aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne hazudj a gyerekednek!Miért ne lehetne megmondani,hogy meghalt?Nem tud különbséget tenni a halál és az elment(nincs között)Mindkét eset ugyanolyan mértékben megviselné.De akkor már az igazat mondd neki.A nagyobbak nyilván úgyis elkottyantják,vagy nekik is hazudtok?Ez is az élet része,még ha szomorú is!!!!Legalább megtudják gyászolni a gyerekek,virágot vihetnek a sírjára,stb...hamarabb túltennék magukat.De így,hogy elment..hetekig feleslegesen kereshetik...
2011. aug. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lepontozhattok, de én megmondanám, hogy meghalt, az Ő szintjén. Én nem hazudnék, neki, mert esetleg a nagyobbaktól megtudhatja és becsapva érezheti magát, másrészt várná mindig vissza.


"Nézd picim, a kutyusunk meghalt. Felköltözött a menyországba, mostantól onnan figyel ránk. Oda költözött, ahol van a többi állat/nagyszülők (elnézést, értsd jól) is. De nem kell szomorkodni, mert a kutyus mostmár mindig látni fog mindket, vigyáz ránk. Ha szeretnéd megszeretketni, csak gondolj rá, érezni fogja!"


De ez én vagyok.

2011. aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is az "őszinteségre" szavazok!Persze az ő szintjén kell,a 6-8 évesekkel pedig külön,szintén az ő szintjükön(nekik nem kell egyformát mondani ebben a korban)pl.Nagyon beteg lett(ezt tudja mit jelent)és ezért a felhők közé költözött...
2011. aug. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akár igazatok is lehetne, de a 6-8 éveseknek már szerintem van elképzelt képük a halálról. Illetve a 6 évesnek lehet. ha jóban vannak, a gyerekek akkor lehet, hogy veszélyesebb, mint azt mondani, hogy elkóborolt a kutya. Emlékszem, amikor gyerekek voltunk én 6-7 évesen simán felvilágosítottam a kicsiket a mikulásos dologról. lehet, hogy ez sokkal rosszabb, mint a hazugság.
2011. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én se hazudnék. Megmondanám neki, hogy meghalt. És nem úgy, hogy elaludt, meg hogy fentről figyel! Ugyanis egy ismerős kislánynak azt mondták, hogy a nagymamája elaludt és felment a csillagokba, onnan figyeli őt. Eredmény: egyszercsak észrevették, hogy a gyerek napok óta nem alszik, csak rémülten üldögél az ágyán éjjel, mert attól fél, hogy ő is elalszik és a nagymama meg elviszi a csillagokba.

A gyerekek tudják, mi a halál, akkor is, ha elkenjük a témát.

Eltemetjük (azt nem kell hogy lássa a gyerek, de pl. a kutya takaróját ő is betakarhatja földdel), megnézzük a helyét, megsiratjuk, viszünk rá néha pár szem kutyakekszet, lerajzolgatjuk néha, mesélünk este vele, hogy fel tudja dolgozni. Semmit se nyersen vagy naturálisan, hanem szeretettel, gyengéden. A gyász feldolgozható elfogadott eszközökkel, a hazugság és a mesebeszéd már sokkal nehezebben.

(Pszichológus volnék, de nem az egyetlen. Lehet, hogy más mást gondol)

2011. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi is ezt éltük át pár hete, a gyerekeim 22 hó, 3 év, 6 évesek, nem hazudtunk. Mindent el kell mondani nekik az ő szintjükön, könnyebben feldolgozzák.


Én a mai napig neheztelek apámra, amiért hazudott nekem annak idején egy hasonló esetben és csak jóval később jöttem rá. Nem kell hülyének nézni a gyereket.

2011. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!