Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyi pénzt...

Szerintetek mennyi pénzt lehet elkérni azért, ha a szomszéd két kutyáját kell minden nap etetni?

Figyelt kérdés
Kb. napi fél órás elfoglaltság, havonta mennyit kérjek érte???
2009. okt. 20. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
én nem kérnék érte ha a kaját biztosítják. egy sima szomszédot meg sem kérnék ilyenre. inkább valaki közelebbi iserőst.
2009. okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

A gazda nem ajánlott fel összeget?

hát talán havi 4000 Ft


de én nem kérnék ezért pénzt...sőt nem is fogadnék el.

Idén is egy néninek segitek kutyát sétáltatni, meg ha nincs otthon pár éjszakát akkor odaköltözök vigyázni a kutyusra :)

Ő nem pénzzel hálálja meg, hanem hasznos cuccokat ajándékoz nekem, meg hát egyedül van, jó neki segiteni és beszélgetni vele :)

2009. okt. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
elöző vok... bele gondolva a 4000 is sok ....
2009. okt. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha van egy kis becsületed nem fogadsz el egy forintot sem.Inkább próbálj kialakitani a szomszédodal egy olyan kapcsolatot hogy bármikor tudjatok egymásra számitani .Ergo te ma megeteted a kutyáját ő meg holnap elvisz ingyen a vasutállomásra ha lekésted a busz és nemkér benzin pénzt.Csak egy egyszerü példa volt.Vagy kölcsön adja a fünyirot te meg a láncfürészt.Ez a baj hogy a mai emberek mindenben a pénzt nézik.
2009. okt. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Mi is több szomszédunknak segítünk, ha elutaznak, etetjük, gondozzuk az állatkáikat és soha nem fogadunk el pénzt! Sokkal többet ér, hogy amikor mi megyünk nyaralni, van kire bízni az állatkánkat. Egy másik kisebb-nagyobb javításokban (pl csöpögő csap) segít. De ezt sem úgy, hogy szembe állítanánk egymással a "szolgáltatásokat": én egy hétig vigyáztam a kutyádra, most szerelj nekem ezt-azt, hanem csak éppen kinek mikor mire van szüksége, számíthatunk egymásra. Ez a legnagyobb fizetség, amit el lehet képzelni.
2009. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
én nyáron 6 hétig panzióztattam nálunk a szomszéd kutyáját, azaz 6 hétig nálunk lakott... semmit nem kértem érte, mondjuk mivel nyaralni voltak hoztak ajándékot, meg ilyesmi, de mivel a kaját ők fizették a kutyának, nekem meg mindegy volt, hogy 2 kutya van itt vagy 3. természetesen nem kértem semmit... azért az ajándéknak örültem.
2009. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Dániába utazik két évre, és tuti akar lenni benne, hogy etetve lesznek. Van becsületem, de ha nem én csinálom, felajánlja másnak és kizárólag pénzért akarja. Ennyi. Amúgy 20ezret ad. elfogadom. kétgyerekes anyuka vagyok, most szültem nem rég, nekem sem lesz könnyű megoldani még azt a fél órát sem, mivel az egyik kutyus kizárólag kézből eszik...köszi a válaszokat. pusz.
2009. okt. 25. 21:26
 8/12 A kérdező kommentje:
És én eleve azt mondtam ,hogy nem kérek semmit, de abba nem ment bele.
2009. okt. 25. 21:27
 9/12 anonim ***** válasza:

2 évre sem tudnék egyetlen forintot sem elfogadni (a tényleges kajaköltségen kívül), akkor sem, ha multimilliomos szomszédom lenne és a Bahamákra utazna. Égetné a zsebemet! (Amúgy Gyesen lévő anyuka vagyok én is.)


Szomszédunkban amerikai család él. egyszer egy egész évre hazautaztak és ránk bízták az állataikat, cicát, kutyán és két tengerimalacot (ugye látható, hogy ez is több mint az általad említett fél óra napi elfoglaltság?). Rengeteg pénzt hagytak itt, hogy biztosan elég legyen. Borítékban gyűjtöttem minden tápvásárlás, plusz 1 állatorvos blokkját és amikor jöttek, ezzel együtt adtam vissza a maradék pénzt. Meglepődtek, alig akarták elfogadni. Nagyon jó barátság alakult ki köztünk. Csak hónapokkal később mondták el, hogy ilyet Magyarországon még nem tapasztaltak, itt mindenki lehúz mindenkit. Hát, ilyen hírünk van, és sajnos a kommentjeidből is látszik, hogy nem alaptalanul.

Le lehet pontozni, mint fent is tetted velünk!

2009. okt. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mit nem lehet azon megérteni, hogy máshogy nem akarja? És ha már így van, miért ne költhetném a két gyerekemre? Akkor csinálják a nyugdíjas szomszédok és adják a pénzt az unokáiknak? Itt a környéken 70 év az átlag életkor, senkire nem tudja bízni Őket. Én igenis elfogadom, ha Ő így akarja. Amúgy te meg időmilliomos lehetsz, kedves utolsó, mert napi kétszer fél óra nem kevés két gyerek és a htartás mellett...na kösz mégegyszer, értetlen népség.
2009. okt. 26. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!