Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy állítsam le a szomszéd...

Hogy állítsam le a szomszéd kutyáját?

Figyelt kérdés
Közös a kertünk, az elkerítgetés nem megoldás, így sincs valami nagy helye a kutyának, meg akkor nem tudom megközelíteni a bejárati ajtómat. Nagyon jámbor állat, szerintem több törődésre vágyik, vagy valami, de folyton nyomul rám. Nagyon nagy kutya, én egyébként sem vagyok egy nagy kutyabarát, persze nem utálom vagy ilyesmi, de nem vagyok oda a gondolattól, hogy tudom, amint kilépek a lakásból jön oda, nyomul rám, néha kimenni is alig tudok, mert már az ajtóban elkap és úgy nyomul, hogy lehetetlen elmenni tőle. Leszorítja a hátsó testét és úgy kúszik egyre közelebb, szinte beszorít a falhoz, hogy törődjek vele. Ez főleg akkor nagyon rossz, mikor mennék valahová, és elég, ha hozzám nyomja az orrát, már jól is néz ki a ruhám, meg azért elég durván kutyaszagú. Ha nem simogatom meg, akkor csak nyomul és nyüszög, meg próbál egészen odasimulni, és beszorít az bejárati ajtóm beugrójába, alig tudok kimenni, mert nem ért abból, hogy menjen arrébb. Ha meg megsimogatom, akkor kész, el is kezd ugrálni, majd felborít, meg néha fáj is a körme miatt, meg a ruhámnak sem tesznek jót a körmei. Már próbálkoztam azzal, hogy játszó ruhát vettem fel és foglalkoztam vele, de hozzám képest nagyon nagy, így elég kellemetlen volt a nyomulása, ha simogatom, nem bír nyugton maradni, egyszerűen leteper. Utána sem tett különbséget aközt, hogy most hozzá jövök, vagy el akarok menni és hagyjon békén. Hogy értessem meg vele, hogy bizonyos alkalmakkor egyszerűen szálljon le rólam. Komolyan kiviszem a szemetet, vagy hívnám a macskámat, aztán már ott is van, hogy szorít be, meg örvendezik és nagyon nem örülök neki, ha épp nem akarok foglalkozni vele. Elvégre nem is az enyém.
2009. júl. 12. 01:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
kösd meg
2009. júl. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Beszélj a szomszéddal, hogy csináljon vmit a kutyussal, mert ez neked kellemetlen és idegesítő. Hogy ne legyen belőle veszekedés, biztosítsd arról, hogy alapvetőleg nem lenne bajod a kutyussal de ez már sok. Javasold neki, hogy vigye kutyasuliba. Nem egy vészes összeg, időben se sok (nekem unokatesóm heti 1szer 2órát volt ott a kutyával), és megoldaná (velszeg) ezt a gondot. Remélem tudtam segíteni, és megtudod oldani
2009. júl. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden képen a szomszéd feladata lenne megnevelnie a kutyát!De ha ennyire könyörög a szeretetért és a törődésért nem sokat foglalkozhat vele a gazdája!

Beszélned kell a szomszéddal!

2009. júl. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megköttetni biztos nem fogom, az nem megoldás, csak tüneti kezelés, és sajnálnám szegényt. Ha látják, hogy molesztál, mindig jó erélyesen rászólnak, akkor békén hagy. Ha én szólok rá, akkor meg nem. Mondjuk én nem tudok kiabálni vagy ilyenek, mert sajnálom, elvégre jön szeretgetni én meg förmedjek rá? Érdekes vagy nem figyelek eléggé, mert azért kukkolni nem szoktam, de szerintem a szomszédékra ennyire azért nem szokott nyomulni. Lehet javaslom ezt a kutyaiskolát, bár nem fűzök nagy reményeket hozzá, szerintem modern hülyeségnek tartanák, vagy azt mondanák, hogy hát megfontoljuk, aztán tapintatosan megfeledkeznének róla...
2009. júl. 12. 10:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán itt az ideje megszeretned a kutyákat. :))) Ha foglalkoznál vele, nevelgetnéd, megszeretne, hallgatna rád, és neked is nagy örömöd lenne a sikerben és a hálás szemekben. Most azért nem hallgat rád, mert nem te vagy gazdája, a falka vezére, csak nagyon szeretné, ha valaki foglalkozna vele végre, és érez benned valamit.

Az látszódik, hogy normális, rendes ember vagy, nagyon szimpatikusan leírtad, miért nem jó és miért nem megoldás a lánc.

Hajrá kutyázás! :))))

2009. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!