Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyás sportot javasoltok?

Milyen kutyás sportot javasoltok?

Figyelt kérdés
10 hónapos Amstaff szuka kutyám van. Szeretnénk ha többet mozogna. Nagyon le volt soványodva mikor hozzánk került, úgyhogy etettük rendesen, de most kicsit átestünk a ló másik oldalára, ellustult. Na meg nekem sem ártana egy kis mozgás, hátha ledobnék pár kg-t. :) Valami olyasmi sportra gondoltam amit együtt csinálhatnánk a kutyámmal. Nyáron néha elvittük a tóra úszni, de nem rajongott érte. Nagy kertünk van, ott szoktunk kergetőzni, de az már unalmas.
2009. okt. 17. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Agility vagy frisbie
2009. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Próbáljátok ki a kutyakiképzőt. Gondolom engedik, hogy te foglalkozz a kutyáddal, mindkettőtöket megmozgatna az biztos.Ja, és hasznos is a kutyusnak.
2009. okt. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én futni szoktam eljárni a kutyáimmal. Nagyon élvezik. Vagy akár biciklivel is futtathatod majd. Ehhez még fiatal, nem szabad túlterhelni, fokozatosan kell "rászoktatni" az intenzív mozgásra.

Az agility jó sport lehet mind a kettőtöknek, de ha Bp-iek vagytok akkor akár a flyball-t is kipróbálhatjátok, vagy nézelődj mentőkutyás, romkereső egyesületeknél. Szívesen látják ott is az embereket.

Persze a választás az érdeklődésedtől is függ. De elég sok mindent lehet csinálni.

2009. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Járjatok el kutyaiskolába. Mi is így indultunk, hogy akkor msot már kéne valami mozgás az ebnek, mert egy csöppet dagi, akkor volt 6 hónapos. Beiratkoztuk a suliba, és akor beleszerettem a kutyakiképzésbe, szerencsére a kutyámmal együtt. Nekünk heti hármszor van kiképzés, akalmanként három- négy óra. Ebben benne foglaltatik az engedelmes, az agility, és a csibészelés. A kutyus pár hónap elteltével láthatóan leadta a fölösleget, és megizmosodott. Ráadásul én is fogytam elég sokat, pedig nem kellett volna :)

Engedelmesnél amúgy is rengeteget mozogsz, hajlongasz, futsz. Egyszer egy lépésszámlálóval lemértem: kilenc kiloméret sétáltam a kiképzés alatt, ebben nem volt benne az őrző védő, azaz a csibészelés, amikor pedig teljes erővel, hámon kellett visszatartanom a több, mint ötven kilós németjuhászt. Agilitynél pedig futkosol a kutyád mellett, úgyhogy ott is jól ki lehet fáradni, és ezeken kívül egy idő után egy engedelmes, jól nevelt kutyát kapsz.

Szóval én ezt ajánlom :)

2009. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nagyon szeretnék kutyasuliba járni vele, de az a gond, hogy a közelünkben nem nagyon van... :( Érdeklődtem az állatorvosnál és azt mondta a legközelebbi 40 km-re van tőlünk. Hetente többször nem tudnék ilyen nagy távolságot megtenni a kutyával, nincs autónk, buszon nem merném vinni, mert még elég pimasz, játékos, ugrabugrál folyamatosan. Remélem hamarosan nálunk is lesz kutya suli és akkor renderesen menni fogunk. Addig meg marad a futás, biciklizés.

2009. okt. 23. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!