Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítsen mindenki aki tud...

Segítsen mindenki aki tud kérem! Mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy 1 hónapos yorkshire-t és lakásban tartjuk(panel).És azt szeretném kérdezni,hogy mikor lehet ivartalanítani őt,mert nem akarom,hogy szülessenek kiskutyusai!Elég 1 kutya!Eggyel is nehéz bánni.

Köszi aki válaszol.Amúgy ez az első kis kutyám.:)

10/L


2009. szept. 8. 20:07
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Ha panellben tartjátok, elég kicsi a valószínüsége, hogy bármilyen kutya megkörnyékezze. Ha kiviszed sétálni, akkor meg úgy is ott vagy. Különben még korai ezen agyalnod,mert kb. 1 évesen lesz ivarképes a kutya...
2009. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Hát már a barátnőmmel elszoktuk őket engedni(barátnőm kutyusát és az enyémet.)de azért köszi!
2009. szept. 12. 08:47
 33/38 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló!

És a 10 éves kislány mit tudna csinálna amikor egy nagytestű kóbor kutya megkörnyékezi? Ha felveszi a kutyát se tehetne sokat...

2009. szept. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Ennyire, azért nem kell túldramatizálni, nagytestű, kóborkutya stb. Mi emberek soha életben nem tudjuk azt felmérni, hogy egy kutyának milyen érzés az, ha ivartalanítják. Ebben az estben, úgy gondolom nincs szükség rá, mert lakásban van tartva. Ha a kutya tüzel, kicsit nagyobb odafigyelést kell rá fordítani. De azt hiszem, ezt úgy is a szülei fogják eldönteni, hogy mi legyen a kutyussal, nem én, és nem is a többi válaszoló...Annyit megjegyeznék, még, hogy én sem szeretem a feleslegesen megszületett kiskutyákat, akik az utcára, vagy telepekre kerülnek, szóval én is inkább híve vagyok, a sterilizálásnak, de ez estben, azt hiszem felesleges...
2009. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

szia! én kutyimat 2 hete ivartalaníttattam (4éves).

du. csinálták, egész este aludt,mert még kába volt az altatástól.másnap kapott fájdalpm csillapítót mert fájt neki, és szinte egész nap aludt.harmadnap már egyre többet mászkált és úgy kellet rászólni h. feküdjön (mert pár napig nem jó, ha sokat mozog)utánna napokban már mint ha mi sem történt volna , csak viszketett neki ahol leborotválták a szőrt.arra figyelni kell,h.ne vakarja, nyalogassa a sebet( bilit kapott)1 hét múlva kiszedték a varratot.

úgyhogy szerintem az első 2-3 nap fájdalmasabb utánna meg már nemvészes.én kutyim végig jó kedvü volt( persze a körülményhez képest) nem viselte meg eggyeltalán.

2009. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
ja és ahozz képest h.nagy kutya (orosz fekete terrier) csak egy kb. 8 cm es vágás van a pociján (én is aszittem végig lesz vágva a hasa) amit nem is lehet majd látni a szőrtől :)
2009. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is van yorkim, 2 és fél éves szuka kutya. Én is most fogom őt ivartalaníttatni.

Én személy szerint megvárnám az első tüzelést, és utána műttetném meg, de ezt már Te döntöd el.

Egyébként nagyon örülök, hogy felelősségtudó gazdi vagy:)

2009. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Petra..

2009. szept. 16. 13:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!