Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a dolga egy segédnek a...

NiXy1995 kérdése:

Mi a dolga egy segédnek a kutyakiképzésben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kutyakiképző szeretnék lenni és érdekel az őrző védő kiképzés is, minden érdekel ezzel kapcsolatban. 17/L
2013. jan. 21. 20:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hajrá! Irány a kutyaiskola és tanulj!
2013. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Kinézel magadnak egy iskolát és megkéred a vezetőjét, hogy segédelni szeretnél tanulni. Majd kiderül, van-e veled született képességed hozzá.
2013. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Itt nem fogsz kielégítő válaszokat kapni. Ha pedig kielégítőnek véled, akkor nem is érdekel igazán. Kilátogatsz a helyi kutyaiskolába, és beszélsz egy kiképzővel, hogy mi a teendő, ha ezt szeretnéd csinálni.
2013. jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Kicsit fura nekem ez a kérdés. "Minden vágyam, hogy jogász legyek! Valaki elmondaná nekem, hogy mit csinál egy jogász?"
2013. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt így leírni nem nagyon lehet. Egy segédnek nagyon nehéz feladata van, rengeteg tapasztalat és gyakorlat kell ahhoz hogy valaki jó segéd legyen, valamint nem árt ha van érzéke az embernek hozzá. Dióhéjban felépíti a kutya öv-jét az alapoktól kezdve addig a szintig amit a gazdája elvár, lehet az akár verseny szintű elvárás de lehet hogy csak területőrzés a cél. Itt pl máshogyan kell hozzáállni a kettőhöz, nem ugyan azt a képzést igénylik a kutyák.

Kezdésnek keress fel egy kutyaiskolát és érdeklődj, pár alkalom alatt szerintem annyira meg tudnak tanítani hogy hogyan fogass meg egy kutyát és akár ki is próbálhatod a dolgot (nyilván nem a legállatabb kutyával szemben), így azt is megtapasztalhatod milyen fizikum kellene hozzá.

2013. jan. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
nagyjából tudom mi a dolga, nyáron megyek kutyaiskolába csak úgy szeretnék oda menni h már elméletben tudok mindent
2013. jan. 21. 21:05
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát ahhoz kevés lesz ez az idő :D
2013. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Olyan segéd nem létezik, aki elméletben, de gyakorlatban is tud "mindent". A segédelés nem egy pontosan leírt anyag. Még a mai legelismertebb segédek is járnak akár külföldre újabb ismereteket szerezni.
2013. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Írjatok le mindent amit tudtok pls
2013. jan. 21. 21:26
 10/21 anonim ***** válasza:

Föl kell ismernie melyik kutyának milyen a temperamentuma, ehhez fel kell tudnia építeni egy tervet, hogy mikor mit szeretne csinálni, ezt tudnia kell rugalmasan változtatnia ha a kutya úgy kívánja és utána ezt fizikailag kivitelezni.

Mivel millió és egy helyzet van, leginkább a tapasztalat számít.

2013. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!