A kötelező chip bevezetése után jöhet az országos szintű ebadó?
Beszélgettünk erről kutyás társaságban, hogy nem kizárt hogy bevezetik az ebadód országosan, miután lezajlottak az ebösszeírások ország szerte. Ugye nagyos sok helyen nem vezették be mert nem lehetett ellenőrizni normálisan hogy melyik háznál mennyi kutya van, most viszont hogy a kutyákba chip kerül/került nem kell évente összeírni hogy ki tart kutyát, mivel a chipek adatbázisából könnyen meg lehet nézni kinek van kutyája.Én egyébként nem tartóm jónak az ebadót. Ti mit gondoltok erről?
Nem a chip ellen irányul a kérdésem (csak gondoltam tisztázom mielőtt valaki elkezdene kötözködni emiatt).
Nézzük már meg hogy egy "kis b***zi egyetemista" orvos mennyit keres itthon (és a hálapénztől most tekintsünk el, vegyük csak a hivatalos fizetéseket) és milyen munkát végez el, milyen felelősség van a vállán a fizetéséhez képest. Csodálkozol hogy mennek külföldre ?
Én sem azért szívok végig a főiskolával hogy aztán majd a mérnöki diplomámmal a kezembe ne vegyenek fel sehová mondván hogy nincs tapasztalatom, vagy menjek el dolgozni 150-160e Forintért egy olyan helyre ahol nem becsülnek meg mint munkaerőt. Külföldön két kézzel kapnak egy mérnökért, akár kezdőként is és normális fizetést kapnak a munkájukért.
Ha lesz lehetőségem kimenni mert kapok egy jó ajánlatot hát ki fogok menni, persze szivesen maradnék itthon de hát ha nincs munka nincs mit tenni.
Érdekes hogy a vendéglátósoktól, szakmunkásoktól (asztalos, szerelők stb) senki sem követeli vissza a képzésükért a pénzt, pedig őket sem ingyen oktatja az állam és ugyan-úgy mennek külföldre mint a diplomások. Csak persze az jobban hangzik hogy 1 diplomás képzése 2-3 millió Forint, mint az hogy mondjuk egy autószerelőé 4-500 ezerbe kerül. Megint csak érdekes, hogy évekig senkit sem zavart hogy mennek ki a diplomások dolgozni, de most a kormány a "világ elé tárta a dolgot" és mindenki elkezdett köpködni. Ez is egy nagyon jó politikai húzás volt a részükről, ti meg mint a birkák rá is kaptatok a témára. Persze arra már egyik anyázó sem veszi a fáradtságot, hogy utána járjon miért is hagyják el az országot az egyetemisták.
Bocs ez most off lesz egy kicsit.
Igen szabad munka erőáramlás van, de ennek semmi köze az oktatáshoz.
Nem az EU meg ez az elv fizeti ki a képzést hanem te még én.
Senkinek sem kötelező egyetemre járni, aki meg a mi pénzünkön tanul az adjon visszafele is valamit, nem puszi-pacsira adjuk a pénzt hanem azért hogy itt kamatoztassa a tudását a mi javunkra.
Amelyik asztalról veszel, tegyél is rá.
És a háborgóknak üzenem, nézd meg Angliát ott nincs ilyen hogy ingyenes egyetem, előbb utóbb vissza kell fizetned.
Persze van támogatás a szegényebbeknek, de nekik is később a jó kis fizujukból vissza kell fizetni.
Pedig az egy gazdag ország.
Nekünk meg olyan jól megy hogy ingyen kiképzünk embereket akik aztán vagy nem hasznosítják a tudásukat (büfé szakok), vagy kimegy külföldre?
Ez olyan mint amikor az araboknál az amcsik kiképzik a helyiket katonának meg rendőrnek, erre azok a képzés végén elmennek a másik táborba "terroristának", és ezt bemondta a tv is onnan tudom tehát ott is zavarja az embereket az ilyen "áruló" magatartás ha ekkora dobra verték. :)
Összedobtok a szomszédokkal pénzt egy drága fűnyíróra, mondván annyit úgy nincs használva hogy megérje mindenkinek egyet venni külön.
Az egyik szomszéd elköltözik és elvisz magával a nyírót is, te nem lennél pipa rá?
Ha később vissza is hozná, az eltelt idő akkor is kiesik mint veszteség mert a gaz nő tovább.
Én már írtam, hogy elvileg benne van az ebadó a veszettség elleni oltásban. Én nem vagyok hajlandó egy forintot sem fizetni az állambácsinak a kutyáimért. Nem azért mert nem tehetem meg hanem ELVBŐL. Kiskapuk mindig is voltak és lesznek. Nehogy már az utolsó bőrt is lehúzzák rólunk, kinek lesz jobb??? Én költök nem keveset a kiállításokra aki jár az tudja csak Fehova meg a Word dog show költsége több mint 100 ezer alap hangon 2-3 kutyára, de igenis sajnálom és nem adok pénzt az államnak hülye adókra! persze meg még bevezetik, hogy a saját tulajdonodban ( autó ) nem ehetsz, nem dohányozhatsz, nem ihatsz tulajdonképpen örüljünk, hogy élünk és levegőt se vegyünk!
Lehet most lepontozni de inkább fizetek egy menhelynek, hogy adjanak egy papírt, hogy örökbe fogadtam a kutyáimat.
* Nagyon jól lehet sejteni hogy mennyit fogsz keresni mielőtt még elkezdesz tanulni, szóval ez nem kifogás.
Igen tisztába vagyok vele hogy itthon nem lehet vele rendesen keresni, rendbe van tanulj, de akkor ne a mi pénzünkön.
A szakmunkást nem sajnálják annyira mert nekik alapból sokkal kevesebb fizetésük szokott lenni, sokszor több munkával, és szerintem sokan közülük beérnék avval a fizuval is amivel te nem.
Neked legalább lenne munkahelyed még ha szar is, de nekik meg nincs semmi.
Egyetlen lehetőség az életben maradásra a fusizás, de hosszútávon az sem tartható.
Illetve magyarországon vállalkozónak lenni lehetetlen tisztességes körülményekkel.
És nem utolsó sorban ne hasonlíts össze egy autószerelőt egy egyetemista képzéssel, mint mondtam egyetemre menni nem kötelező hanem "luxus".
95-s nekem is ugyan ez jutott eszembe :)
Vagy a dokival lépapírozód hogy ivartalanítva van.
Magyar szokás a kiskapu keresés, de csak azért mert muszáj, mert különben nem maradsz fent.
Na de a külföldön dolgozó magyar aki továbbra is itthoni állampolgár (most a legális munkákról beszélek) a munkájuk után az országnak is bevételt szereznek, ezt sokan elfelejtik ám. Közgazdaságtan könyvben ennek utána lehet nézni mi a folyamata, anno én is tanultam róla csak már nem nagyon emlékszem rá és hülyeséget meg nem akarok írni ezzel kapcsolatban.
Egyébként miért lenne luxus egyetemre menni, ha jól tanul az ember? Annak luxus aki nem jó tanuló és költségtérítéses szakon van, annak nem az aki elvégzi a sulit relative hamar.
A tudást pedig meg kell fizetni, egy jó autószerelő is kereshet (sőt ismerek is olyan embert aki keres is) annyit mint egy diplomás ember.
"Igen szabad munka erőáramlás van, de ennek semmi köze az oktatáshoz." Már hogy ne lenne köze hozzá? Ha én gépészmérnök szeretnék lenni, akkor először főiskolán, egyetemen meg kell tanulnom a szakma alapjait, és vizsgát teszek a tudásomról (államvizsga) majd megkapom a papírt (diploma) hogy én gépészmérnök vagyok. E papírmegléte nélkül meg nem mehetek el dolgozni gépészmérnökként sem itthon, sem külföldön. Akkor már hogy ne függene össze a munka az oktatással?
Nem olyan könnyű ám elvégezni egy egyetemet, nem tudom azok közül akik ide írtak most és támogatják a röghözkötést mennyien tanulnak/tanultak felsőoktatásban de kíváncsi lennék rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!