Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kan rottweiller elfogadna...

Egy kan rottweiller elfogadna "gazdának" egy 15 éves lányt?

Figyelt kérdés

Ahogy bejön a jobb idő, szeretnék egy kiskutyát, és a rottweiller tetszik nagyon, vagy a bullmasztiff.

Félek, nem fogadna el..mármint, hogy egy 163 centi magas 14,5 éves lányt képes lenne elfogadni ? Vagy lekezelne?


Jah és kertes ház, kint lenne a kutyus...tudom hogy szüksége van neki a gazdájára, de anyum bentre nem enged kutyát, maximum kistestűt.


Előre is köszönöm!


2013. jan. 15. 12:35
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon keveset tudsz a kutyákról.Nem való neked roti.

Először is várj még ,mert jelen ismereteid alapján semmilyen kutyát nem adnék a kezedbe.

Járj el menhelyekre segíteni.Tanulj kiképzést kutyaiskolán.Addig dolgozz és gyűjts pénzt a kutyádra.

addig megtalálhatod a legmegfelelőbb fajtát.

Én egy menhelyi kölyköt ajánlanék ivartalanítva a későbiekben,aki közepes testű max 25 kg.Neked fizikailag is bírnod kell vele. Egy kutya a súlyának 3x val húz minimum ,egy rotinál ez 150 kg ..felnőtt ember legyen a gazdája ,nem egy kislány.

Felelős vagy és komoly bajt is okozhat egy ilyen kutya.

Külföldön 16 éves kor alatt semmilyen kutyát nem sétáltathat gyermek. Mert nem tud felelni érte.

2013. jan. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
50%
Az illatos út NEM MENHELY az SINTÉR TELEP 14 napon belül altatnak.
2013. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:

OKé...felfogtam.

Köszönöm a sok választ...

2013. jan. 15. 14:00
 54/63 anonim ***** válasza:
53%

Igen, olvastam, volt egy 8 éves pulid. De hogy miért csak 8 évig élt, mikor a 15-16 év még teljesen normális náluk, nem tudom. Egy puli etetése harmada egy rotiénak.

A táp kérdése nem vita, havi 10 000. Ha ennél sokkal kevesebbért eteted, akkor már éhezni fog.

És igen, csak az tartson kutyát, aki ki tud fizetni egy hirtelen műtétért is 100 000 ft-ot! Ha elüti a kocsi, bármi betegsége lesz majd inkább végig nézitek a szenvedését otthon? És megint igen, csak olyan tartson kutyát, aki el tudná vinni szakemberhez, iskolába, ha már ő maga csődöt mondott gazdának. Kutyát tartani már luxus dolog, akinek nincs rá pénze, ne vállalja, mert az állat issza meg a levét! Egy roti pedig nagyon nem hasonlít egy fundlandihoz, de még egy dobermannhoz sem! A pulit inkább meg sem említem itt...

2013. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:
Akkor más kutyát még választhatnék? vagy ÉN kutyát egyáltalán ne?
2013. jan. 15. 14:02
 56/63 anonim ***** válasza:

Ez az eredménye annak, ha hozzá nem értő tart rotit:

[link]

2013. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 A kérdező kommentje:
Nem hagynék neki ilyet soha...
2013. jan. 15. 14:09
 58/63 anonim ***** válasza:
53%
És a kutyát szerinted érdekli, hogy hagynád-e vagy sem. Nyílván ez a gazdi sem akarta hagyni, mert ott cibálják szerencsétlen kutyát, hogy engedje el a gyereket. De még a két férfi is alíg bír vele akkor majd te pöttömként mit tudnál vele kezdeni?
2013. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem tudod kézben tartani a kutyádat, egy ilyet, mint ami a cikkben szerepel csak úgy előzhetsz meg, ha szájkosarat használsz. Persze ettől még a kutya agresszív és szocializálatlan lesz, csak épp nem fog tudni harapni.


Tarthatsz kutyát, de akkor valami nagyon egyszerű, könnyen kezelhető típust. Menhelyeken, fajtamentőknél tudnak mutatni több ilyet is. Na persze még mindig fenn áll az esély egy örökletes betegségre. És még mindig nem válaszoltál arra, hogy kitudnátok fizetni bármikor úgy 100ezret az állatorvosnak? Mint már írtam, ha nem, akkor nem való neked kutya.

2013. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
51%
Ott a Noé, A Rex és még sorolhatnám Budapesti menhelyek. Kiválasztotok egy kis termetű kutyust aminek tudjátok állni a megfelelő ellátását. :)
2013. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!