Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kan rottweiller elfogadna...

Egy kan rottweiller elfogadna "gazdának" egy 15 éves lányt?

Figyelt kérdés

Ahogy bejön a jobb idő, szeretnék egy kiskutyát, és a rottweiller tetszik nagyon, vagy a bullmasztiff.

Félek, nem fogadna el..mármint, hogy egy 163 centi magas 14,5 éves lányt képes lenne elfogadni ? Vagy lekezelne?


Jah és kertes ház, kint lenne a kutyus...tudom hogy szüksége van neki a gazdájára, de anyum bentre nem enged kutyát, maximum kistestűt.


Előre is köszönöm!


2013. jan. 15. 12:35
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi a zsebpénzed, de egy valamire való táp (közepes minőség) olyan 8eFt környékén van (15kg), ezt meg tudnád neki venni minden hónapban?


Azon kívül a rotikat agyonszaporították, akárhány menhelyen voltam bent, a legtöbb fajtatiszta kutya rottweiler volt. Az ilyen helyeken a diszpláziától kezdve a többi örökletes betegségeken át, bármi előfordulhat, ami majd a kiskutya 1-2-3 éves korában jöhet ki, mivel nem szűrtek rá a szülők, így bármi lehet.


Bullmasztiffot pedig 30eFt-ért még szaporítóktól sem fogsz kapni..


De azt jobb, ha tudod, ha nem figyelnek az idegrendszerre is (márpedig arra csak tenyésztő figyel), könnyen megütheted a bokád és egy fegyvert tarthatsz a kezedben. Mert a bullmasztiff is lehet az és a rottweiler is, ha nem jó helyről veszik.


Ha erre még rájön az, hogy netán nem boldogulsz a nevelésével, más pedig nem fog vele foglalkozni, na akkor lesznek csak igazán gondok.

2013. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Már nagyon sokat olvastam a kutyatartásról...és azért nem akarnánk bentre, mert beszokik, utána pedig rossz lesz neki kimenni az udvarba...nem?

2013. jan. 15. 13:27
 33/63 anonim ***** válasza:
83%
Nem azért de most írtad hogy nem igazán értesz ezekhez a kutyás dolgokhoz.. Akkor hogy akarod egyedül megnevelni. Az interneten már rengetek információ, könyv van fenn. Tanulj és olvass sokat ez idő alatt pedig spórold össze a kutyára a pénzt.
2013. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
A legkisebb gond az lesz a kutyával hogy rossz lesz neki kint. Ami meg végképp igaz mivel rövid szőrű kutya mindkettő. Az túl sok negatív tényező lásd be..
2013. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:

Igen..most már én is érzem...

A tudatlanságot arra értem, hogy az oldalakon nem tudom, hol tudok ilyen kutyákat keresni..magáról a tartásról sokat olvastam.


És akkor esetleg valami más kutyát tudnátok mondani, ami ezek után NEKEM való? vagy ne is álmodjak?

2013. jan. 15. 13:32
 36/63 anonim ***** válasza:
100%

Az általad vágyott kutya tartási költsége alap hangon is havi 10 ezer forint (és akkor kutyaiskolába még nem jártál vele). Ha van ennyi felesleges pénzetek minden hónapban, akkor egy év alatt a vételárát is össze tudod gyűjteni. Ha mégis olcsón veszel kutyát, akkor viszont ne csodálkozz, ha hosszú távon ennek a többszörösét otthagyod az állatorvosnál.


Rajtad kívül még nagyon sok embernek nincs pénze arra, amire vágyik. Ilyen esetben két dolgot lehet tenni. Ideiglenesen lemondani a túlzó vágyainkról (hátha később lesz még jobb a helyzet), vagy gyűjteni rá, tenni annak érdekében, hogy megvalósuljon.

2013. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
100%
Bementek egy menhelyre és megmentetek egy életet. Elmondod hogy milyen kutyust szeretnél és biztosan segítenek. Ha bevállalod hogy nem tudod biztosan a kölykök felmenőit, sok a kölyök is.
2013. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

Vállalnánk menhelyről is kölyköt, de mi a garancia?

Mert akkor már nagytestűt szeretnék.

Nem tudhatom hogy mekkorára nőne meg...

és ezt most nem bántásból mondom...csak nekem a nagy kutya a mindenem...

2013. jan. 15. 13:36
 39/63 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudunk javasolni: Tele van a menhely mindenféle kölyök kutyákkal. Egy okos szemű, kistestű kutyát kellene megcélozni, aki keveset eszik és lehet lakáskutya is. Miután vele belejöttél a kutyázásba, utána felnőttként már megvalósíthatod az álmaidat.
2013. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:

Valamint milyen menhelyek vannak?

Budapesti vagyok.

Az illatos úti menhelyről tudok...azt figyelem minden nap..máshol mik vannak?

Ebben segítenétek még?

2013. jan. 15. 13:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!