Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kan rottweiller elfogadna...

Egy kan rottweiller elfogadna "gazdának" egy 15 éves lányt?

Figyelt kérdés

Ahogy bejön a jobb idő, szeretnék egy kiskutyát, és a rottweiller tetszik nagyon, vagy a bullmasztiff.

Félek, nem fogadna el..mármint, hogy egy 163 centi magas 14,5 éves lányt képes lenne elfogadni ? Vagy lekezelne?


Jah és kertes ház, kint lenne a kutyus...tudom hogy szüksége van neki a gazdájára, de anyum bentre nem enged kutyát, maximum kistestűt.


Előre is köszönöm!


2013. jan. 15. 12:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
53%
Következetes nevelés és erős kéz mellet egy 3 éves gyereket is elfogad gazdájának. Nem szabad elcseszni a nevelést és nem lesz gond. :) Rotiknál vigyázni kell mert a legtöbb szeret enni és kölyök korukban ha túl gyorsan híznak bajok lehetnek. Szóval etetésnél vigyázz mennyit és mit adsz neki. Sok szerencsét és boldogságot a kölyökhöz. :) Még azt megkérdezném hogy honnan szeretnéd venni a kölyköt?
2013. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
78%
1. vagyok jó a 3 éves gyerek túlzás volt hiszen erős kezű 3 évest aki még következetes is nem nagyon ismerek. :D azért remélem érted a lényeget.
2013. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
75%

én azt hallottam, hogy ilyen "erősebb", nehezebben kezelhető kutyákat nem tanácsos első kutyás gazdinak tartani. persze nem vagyok szakértő, de láttam már nem egy idegbeteg rottweilert. persze nyilván a gazdáján is múlik, de abban talán egyetértünk, hogy temperamentumban nem mérhető össze pl. egy labradorral.

de talán az lenne a legjobb, ha felhívnál egy jó tenyésztőt, vagy kutyasulit, és megkérdeznéd a véleményüket.

2013. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim válasza:
43%
Nem ajánlom sem a rottit sem a b.masztit.Mindkettő nagytestű erős kutya.A rotti pláne nem való első kutyának.Max labi,dalmata.
2013. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy képes vezetőnek tekinteni egy fiatal lányt is! A rotikhoz erős kéz kell és következetesség mindig. Ha alapból "domináns" temperamentumú vagy, könnyebb lesz. Nagyon ajánlom, hogy már kölyökkorában járjatok vele normális kutyasuliba, persze eleinte csak oviba, ahol megtanítanak téged arra, hogyan legyél megfelelő vezető. És ÖV-re is járjatok felnőtt korában, ennek a fajtának igénye.
2013. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
83%

egyetértek az elsővel. annyit még hozzátennék hogy a lehető legnyugodtabb kölyköt válaszd az alomból. azt amelyik már már lusta tutyimutyinak néz ki, de semmiképp sem feltűnően félőske. érdeklődő, de nem tiszteletlen és nem is akar a középpontban lenni. az amelyik a leghangosabb leghebrencsebb az bizony erős dominanciával rendelkezik és jóval nehezebb is a kézben tartása a nevelésének.


jah és mégvalami, nem attól leszel rossz gazdi mert kinti kutya lesz. hanem attól hogy ezzel számodra el is lenne intézve a jóléte miszerint ott a nagy kert. ha minden nap foglalkozol vele (tanítod, sétáltatod) akkor leszel jó gazdi.

2013. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

Értem, persze!

Köszönöm!

Mindenképpen a kettő közül szeretné választani, mert nem érzem magam eléggé biztonságban egyedül. Mellettük pedig biztonságban lennék.

Az anyagi ügyeket figyelembe véve, nem hiszem hogy a szüleim tudnák finanszírozni a kutyasulit.


Kitűnő tanuló vagyok, szóval van némi eszem, nem hiszem hogy rosszul bánnék vele.

Határozott pedig szintén tudok lenni.


Interneten nézegetem a hirdetéseket, és ahogy jobb idő lesz, és találok megfelelőt, akkor megvesszük a picit.

Persze olyan helyről csak ahol láthatom mindkét szülőt, és a környezet is rendes.


Volt egy 8 éves pulim, a szüleimnek régen egy dobberman, és 2 újfoundlani. Szóval ők már tájékozottak nagykutya téren.


Gondolkodtam a nevén...Alfa? Darius? Véna?

2013. jan. 15. 12:56
 8/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem a méreteiden múlik hogy elfogad e falkavezérnek. Ajánlom hogy nagyon sokat olvass a témában és kölyökkorától vidd normális kutyasuliba aztán jöhet az ivartalanítás.. Bár én erősen szukát ajánlanék. Sok munkád lesz a kutyával arra készülj fel, napi minimum 2 óra séta, tanítás hétvégente kutyasuli. Gondold át alaposan... Ja és és bármilyen rendes tenyésztőnél 100 ezernél kezdődik egy kutya. Mivel ezek a fajták erősen hajlamosak diszpláziára és nagyon fontos a megfelelő idegrendszer így nagyon kell figyelni a megfelelő tenyésztő kiválasztására.
2013. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:

Persze minden nap foglalkoznék vele. Amikor az időm és a tanulás engedi kimennék vele sétálni, tavasszal nyáron futni is...


Nem lenne neki nagy baj, hogy a kezdeti időkben is egyedül hagyom őt ?

Mert a szüleim dolgoznak, én suliban vagyok...de amikor hazaérek, az övé lennék :)

2013. jan. 15. 12:57
 10/63 anonim ***** válasza:
100%
Az expressz meg ilyeneket felejts el nagyon gyorsan..
2013. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!