Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KUTYAS ANYUKAK, ti hogy...

KUTYAS ANYUKAK, ti hogy csinaltatok terhesseg alatt, illetve baba szuletese utan?

Figyelt kérdés
Azoktol az anyukakhoz kerdeznek,akik imadjak kutyaikat,hogy mikor terhesek voltatok mit csinaltatok maskepp?mire vigyaztatok leginkabb?tudtatok meg ugyanugy jatszani kutyaitokkal?es a szulesnel,mig bent voltatok a korhazban nem viselte meg nagyon a kutyitokat?es a baba erkezese utan mi valtoztatott?maradt ido a kutyazasra?min valtoztattatok?a kutyi bent lehetett a babaszobaban?stb stb.Minden erdekelne,mert mar elore felek,es erdekelnenek a tapasztalatok!elore is nagyon koszonom!
2013. jan. 8. 20:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Pedig nem lenne az baj, ha a baba mellett kutyus van (mármint nem 1 helyiségebn stb hanem tartás szempontjából). Azok a gyerekek akik kutyák mellett nőnek fel később sokkal egészségesebbek lesznek, erősebb az immunrendszerük :)
2013. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló vagyok.


én 35 éves vagyok, és csak rásegítéssel jött össze a gyermek.

de a jóIsten a megmondhatója, hogy semmi pénzért nem adnám a kutyámat soha senkinek, mert a RÉSZEM.

Úgy is hívom néha, hogy Testem rész kiskutya.

Imádom.

És amíg élünk, addig velünk marad.

A többszörösen veszélyeztetett terhesség abból állt, hogy fél tüdőm van, magas vérnyomásom, és inzulinos cukrom volt terhesség alatt,stb.... de tudtam, hogy mi egy család vagyunk.

Nem majomszeretettel szeretem a kutyám, de majdnem.

Szóval a véremet adnám érte, és a gyerekemért is, de ha valaki felelősségteljesen csinálja a dolgokat, akkor nincs gond.

Szeretem mindkettőt.

És a kisbaba,bár 6 hónapos, de úgy mosolyog a kiskutyára, hogy el nem tudom mondani.

Nekem ez mindent megér.

Bár nem hiszem, hogy ezt sokan olvassátok, de két dolog van, ami sosem változik meg.

A gyermek szeretete az édesanyja iránt, és a kutya hűsége a gazdája iránt.

2013. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

6 és 9-es vagyok.


Még annyit, hogy nekünk is igen nehezen jött össze a gyerek. 4,5 évet vártunk és 4. lombikra sikerült.De ettől függetlenül egyszer percig még csak meg sem fordult a fejemben, hoyg megválljak tőlük. Csak az jutott eszembe, hogy milyen jó lesz a gyerekemnek, hogy vannak körülötte kutyák. És imádja is őket. Az öreg a kedvence, pedig nála tarottam a legjobban, hogy mi lesz mert ő nem nagyon szereti ha pisskálják, de a gyereket imádja és bármit eltűr neki.

2013. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 katalin0322 válasza:
100%
Szia,én 25hetesen vettem egy extra mini csivavát,na utánna minfnki elkezdett nekem papolni hogy beteg lesz a gyerek nem lesz rá idöm stb,na erre mäsnap vissza mentem a tenyèsztöhöz es vettem egy masikat is,ugy voltam vele hogy akkor igy nem fog egyedul unatkozni a masik,és nem bánom,egyutt aludtam veluk a 8.honapig utanna anyum kezte magához szokatni,kaptak ket pici kutya kuckot amit imádnak,szeretnek benne csucsukálni!amikor bekerultem a korhazba elso nap kicsit sirdogaltak de anyum szerint nem volt veszes,amikor haza jöttem korhazbol örültek a nagyon,a babunak már persze nem annyira,de megmutattam nekik persze nem tudták mi az és ugattäk.,de másnap mär semmi baj nem volt kiváncsiak voltak hogy mi az megszimatolták,azota 6hetesek vagyunk és semmi bajunk nincs,sot ugy védi mind a kettö hogy a sajàt édesapámat alig engeik a babu kmzelebe,de ezt neked kell eldonteni,en azt mondom hogy mindig azzal történnek rossz dolgok akik negativan ès félelemmel állnak mindenhez,ha szeretnél tobbet kérdezni kutyussal terhessegrol vagy bármi màsrol akkor irj nekem nyugodtan,az email cimemet megudod itt nézni gondolom
2013. jan. 10. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 katalin0322 válasza:
Ja és lehet foglalkozni a kutyussal szules után is, napközben amikor a baba alszik és van pár szabad perced akkor babusgasd kicsit meg vagy ha jätekos játsz vele pár percet,ezt en naponta párszor megteszem,és ami fontos ha elméssz othonrol akkor ne felejts el nekik valamit vinni.pl én a tescoba mikor megyek veszek nekik pedigqge kutya fog kefét 300ft nem sok,és mikor haza érek ugy örülnek neki mint majom a farkánbj képesek orákig rohangälni vele és rákcsigálni,szoval tudod oket kärpotolni igy is
2013. jan. 10. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Összefoglalva:

Még a fogantatás előtt szűresd le magad toxoplazmára, ez nagyon fontos.

Illetve amikor először meglátják a babát és megszimatolják bármi többet tesz tiltsd le, illetve ne engedd be a baba szobába.

Ez a kutyáknál teljesen természetes ugyanis szülés után a szuka megváltozik és nem enged a gazdáján kívül senkit sem a kölykökhöz, legyen az kutya vagy más állat.

De ha rendbe van falka szerep akkor ebből nem lesz probléma, a kutya tudja alapból hogy a vezére kölykei neki tabu.

2013. jan. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
En mindennel jobban imadom a kutyaimat,olyanok nekem mintha a gyerekeim lennenek,elso gyerekeim.:-)Mindent megtennek ertuk es soha semmi penzert nem hagynam oket es nem adnam oket oda senkinek.a baba erkezese utan sem.!!!Epp ezert erdeklodom mar elore,hogy mire oda kerul a sor,gyujtsek eleg informaciot,tapasztalatot masoktol,hogy ki mit hogyan csinalt es mi valtozott.Oszinten akkor lennek a legboldogabb ha minden igy maradna,marmint a programunk,de ugy erzem meg fogom tudni oldani,hogy ugyanezeket a programokat tovabbra is ugyanigy csinaljam veluk es jatszhassunk tovabbra is nagyokat.a gyerekeket alapbol szeretik,abbol remelem nem lesz gond,de ovatos leszek es resen is leszek!
2013. jan. 10. 08:22
 18/24 katalin0322 válasza:
Igy van!nem lesz semmi gond hidd el
2013. jan. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Jojel válasza:
Szia!Nekem Erdelyi kopom van 2 gyerek mellett. Nagy mozgasigenyu kutya, de nagyon jol megvagyunk. Az elso fiam 2 es fel eves, a 2. 6 honapos. Kulfoldon elunk, es autoval latogatunk haza mindannyian. Nem sok valtozas tortent a kutyat illetoen a gyerekek szuletese utan. Amire jobban odafigyeltem a terhessegem kezdetetol az a kezmosas, mindig kezet mostam/mosok a kutya utan. Amikor hazajottunk a babaval a korhazbol, eloszor nem tudta a kutya, hogy ki ez a kis "macska", kb annak nezte a babat. 1 nap ismerkedes utan elfogadta, hogy ez a kis torpe is falkatag. A korhazbol a parod vigyen haza egy hasznalt babaruhat, es szimatoltassa meg a kutyussal, ne engedje, hogy a kutya elvegye, csak szimatolhatja, mire hazaertek megszokja a baba illatat, es mar nem lesz olyan idegen neki. Aztan ha hazaviszitek a picit, mutassatok meg a kutyanak, hagy szimatolgassa, es legyen veletek hagy szokja, erezze, hogy mostantol egyutt vagytok egy csalad. En ejszakara az eloszobaba koltoztettem a kutyat, amin ajto van, hogy ne jarkaljon, de ezt is elkezdtuk meg a terhessegem alatt, hogy a kutya ne erezze, hogy ez most a baba miatt van. Napkozben a kisfiam a pihenoszekbe fekudt,a kutya pedig mellette ugy hogy a pici labanal volt a feje, rajta a szeken, nagyon aranyosak tudnak lenni. A 2.baba mar nem is volt neki meglepo, csak megszimatolta es rogton megis nyalta a kis kezet. Persze nem kell a picit a kutya szajaba tenni, de nemis szabad elkapkodi elole, a kutya igy baratkozik. A gyerek szobaba az elejetol nem johet be, megallt a kuszobnel es onnan nezte mit csinalunk, eleinte a parom azert odault hozza, hogy ne erezze kirekesztve magat. Ha a gyerekek a nappaliba vagy a halonkba alszanak, a kutya ott fekszik mellettuk a foldon, es orzi oket. A nagyobb fiammal nagy haverok, imadjak egymast. Amire figyelj, hogy amikor a pici mar elkezd nyulni dolgok utan, nehogy a kutya keruljon a kezebe. Nekem egyszer az olembe ult a fiam es a kutya odajott szimatolni es a baba ket kezzel megmarkolta a fulet, a kutya vonyitott egy nagyot es arrebb allt. Nem gyoztuk vigasztalni, hogy nehogy haragudjon a babara. Szerencsere nagyon gyerekszereto kutyus, sok nyuzasnak van kiteve, annak ellenere, hogy minden nap tanitjuk a gyereknek, hogy mit szabad a kutyaval es mit nem, mert a gyereknek ugyanugy tudnia kell mint forditva. Nalunk lakasban es udvaron is van a kutya, mivel nagy vilagjarok vagyunk. A lakasban a setakat kell megoldani, foleg a reggeli es az esti a problemasabb ha egyedul vagy a picivel. De ha van segitseged, mondjuk ha Apa dolgozik, akkor jol jon a nagyi vagy egy szomszed aki vigyaz a babara amig te setalsz a kutyussal. Mi reggel es napkozben egyutt setaltunk.Kertes hazban egyszerubb. Csak szervezes kerdese, es minden rendben lesz! Nalunk nem viselte meg a kutyat a korhazban toltott par nap, de nagyon orult hogy ujra itthon vagyok.Nagyon aranyosak tudnak lenni a kutya es a gyerek egyutt! Sok oromot kivanok es jo babazast a kutyussal egyutt!
2013. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Jó ilyeneket olvasni:) De rajtam ez se segít, mert 5 kutyám van és őrülten imádom mindet és fizikai képtelenségnek érzem, hogy minden ugyanúgy maradjon, ha gyerekem lenne. 1-2 kutyával még el tudom képzelni, de 5-el sajnos nem.

Mindenesetre próbálkozunk, de nem sikerül teherbe esnem és sajnos a félelmeim miatt nem is bánom.

2013. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!