Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tud egy kutyaterápiás kutya?

Mit tud egy kutyaterápiás kutya?

Figyelt kérdés

"Csak" ösztönszinten jól kezeli a többi kutyát, vagy képzik is? Ha képzik, pontosan mire, hogyan? A tökéletes szocializáció alapvető nyilván, de azon felül.

Én is szoktam a saját kutyámat segítségként használni, mindenfajta külön képzés nélkül is pótolhatatlan segítség, de érdekel, van-e ennek hatékonyabb módja :)



2013. jan. 7. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy amelyik kutyában van potenciál, arra ráerősítenek, de nem tudok ennél többet. :D
2013. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Terápiás kutyák gyönyörűen kommunikálnak. Persze mint minden kutya, felismerik mikor milyen gond van, de ők tökéletesen tudják kezelni is. Nyugtató jelekkel oldják a feszültséget, félelmet, főleg passzív dominánsan pedig a domináns agressziót.

Képesek felállítani kiváltságokat (privát terület határa, "ez az én dolgom", közös akció irányítása). A legfontosabb, hogy alapvetően dominánsak és kiegyensúlyozottak legyenek, egy büntetést vagy nyílt agressziót ne vegyenek fel.

Van olyan terápiás kutya, amelyiket úgy kellett "felturbózni", ráerősítettek bizonyos domináns viselkedésekre, illetve tanítottak neki ilyeneket. Például több kutyát ismerek, amelyek vezényszóra elmorogják maguktól a másik kutyát, bevédenek dolgokat, vagy nyugtató jelzéseket adnak, de persze alapvetően ösztönösen oldják meg a problémákat.

Azt szokás mondani, hogy a problémás kutyákból válhatnak a legjobb terápiás kutyák. :)

Ők így kezdték, most már fantasztikus terápiás kutya lett belőle: [link]

Ha érdekel a munkájuk, érdemes lenne felkeresned Zsoldos Mariannt, Óbert Marcsit vagy Sátori Ágit.

2013. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jól leírta az utolsó, kell egy alapvető jellem, egy jó kommunikációs képesség a kutya részéről, és pluszban ezt fejlesztik náluk.
2013. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jókat írtak, én még annyit fűznék hozzá, hogy vannak inkább oldó és inkább szabályfelállító terápiás kutyák, és van néhány kivételes eset, aki egyszerre mindkettőt tudja.

De aki kutyákat akar terápiázni a kutyájával, annak fel kell készülnie rá, hogy a kutyája élete bizony évekkel lesz rövidebb.:(


Ez nagyon nagy stressz nekik...


Egyébként az igazán jó terápiás kutyák annyira ösztönből működnek, hogy egyszer az oktatók összekeverték a kutyákat...

Nem értették, hogy a terápiás kutya miért egy másikkal van elfoglalva...

Akárhogy próbálták megértetni vele,hogy nem azzal a kutyával kell foglalkozni, oda se hederített az emberekre...

Aztán kiderült, hogy ő jó kutyával foglalkozott...:D


Egyébként én is rengeteget köszönhetek a terápiás oktatóknak, a sztorim kb. tök ugyanaz,mint a belinkelt sikertörténet írójáé...

Más kutyasulikban kb. csak rontottak a helyzetünkön...


Mi ráadásul addig eljutottunk, hogy se pórázon, se anélkül semmi agressziót nem mutat, és már bárhol nyugodtan, magabiztosan sétáltathatom...

Sokkal kölykösebb lett a viselkedése, végre nem egy idegzsába a kutyám, hanem egy felszabadult, boldog "gyerek".:D



Érdemes elmenned különben terápiás szemináriumra, nagyon érdekes dolgokat mondanak és mutatnak be kutyákon, én soha sehol annyit még nem tanultam a kutyák viselkedéséről, mint ott. Azóta egyszerűen egészen máshogy látom a kut

2013. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

yákat.:D ez lemaradt...

(és mivel jobban látom, mikor mi történik, hamarabb és jól is reagálhatok...)

2013. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, mikor Kópé (Zsoldos Mariann kutyája, aki nem ismeri) képtelen kikapcsolni és minden problémás kutyát terápiázni akar. Még séta közben is :)
2013. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na hát azért halálra dolgoztatni nem akarom egy kutyámat sem, nekem ne stresszelje össze magát a mások hülyeségén, akkor inkább megoldom egyedül... Ha fegyelmezni kell, azt főleg, arra pont ott vagyunk mi, emberek, nem kell a kutyának csinálnia, legalábbis az én meglátásom szerint. Inkább legyen kicsit lassabb a folyamat, de ne ártsunk senkinek.

Mindenesetre köszönöm, nyugodt lélekkel nem fogom erre képezni a következő kutyát sem :)) Elég lesz, hogy ott van, és kiválthatja a nem kívánatos viselkedést (anélkül, hogy magára venné és fokozná), amit aztán tudok kezelni.

2013. jan. 7. 21:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig egy másik kutya kommunikációját százszor jobban leveszik! És persze sok problémát nem lehet kutya nélkül megoldani, félelmet, szocializálatlanságot, agressziót. Illetve a legtöbb terápiás kutya alapvetően kezeli a problémákat, nem az ember kényszeríti bele. Egyszerűen így több problémás kutyával találkozik, mint normálisan.
2013. jan. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mondtam én, hogy kutya nélkül akarok megoldani bármit is? :) Csak arra a következtetésre jutottam, hogy nem fogom direkt képezni erre a kutyát, mert a saját kutyám egészsége és lelki egyensúlya előbbre való bárki másénál.
2013. jan. 8. 10:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg benne a "hajlam", akkor képezni elég bajos, úgy is mondhatnám, hogy lehetetlen.

És egy "beteg" kutyát csak egy teljesen egészséges tud gyógyítani... Azért is mondtam, hogy érdemes áldozni rá 8-10.000 forintot és elmenni egy terápiás szemináriumra, mert lehet, hogy tanulsz valamit, és rájössz, hogy a Te kutyád esetleg nem is olyan tisztán kommunikál. (Vagy megerősít abban, hogy tényleg jó,ha veled van, vagy mondjuk észreveszed, hogy aha, félős kutyához nem jó, de egy dominánshoz nagy segítség...)


Egyébként teljesen megértelek, én sem tudnám terápiás kutyaként alkalmazni a sajátomat, akkor sem, ha ő lenne a világ legtehetségesebb kutyája...


De azért ezt ne állatkínzásként fogd fel...:D

Egy terápiás kutyával nem könnyű az élet, mert őt nem lehet ki- meg bekapcsolni...

Ő a futtatón is terápiás kutya... (Ezért vagy úton-útfélen magyarázkodsz, vagy már nem is magyarázkodsz és elfogadod, hogy a tudatlan gazdák azt hiszik, neveletlen kutyád van...:D)

2013. jan. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!