Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt tényleg mindenki a legdrág...

Itt tényleg mindenki a legdrágább tápot adja és napi legalább 3-4x sétáltatja (össz.3-4 órát) a kutyáját?

Figyelt kérdés

csak a válaszokból ítélek. a házi koszt nem olyan jó? és aki ennyit sétál az mikor dolgozik, tanul, gyerekezik?

nem kötözködésből kérdem, csak érdekel ki hogy oldja meg ezeket.

ja és még nincs kutyám csak tervezem.


2012. dec. 30. 22:32
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Én budapesti vagyok, mégis általában ugyanoda járunk ki, legalábbis most, hogy korán sötétedik. Öt percre van egy nem használt focipálya, ahova gyűlnek a kutyások, ott megyünk pár kört, meg a mellette lévő mezőn, hátha összetalálkozunk másokkal is, meg ott van tér, tudnak rendesen futni, játszani, tudunk labdázni, engedelmesezni... Elviszem őket néha a házak közé is, de az macerásabb, ugatnak a fülükbe a kutyák, kétpercenként be kell őket hívogatni, mert autó jön, vagy csak bementek egy olyan részre, ahol nem látom őket, vagy kereszteződés van, szóval nem akkora élmény egyikünknek sem. Órákig el tudnának szaglászni a mezőn meg a pályán is, egy nap alatt elég dolog történik ott, amit le kell csekkolni :)
2012. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Még a szüleimmel élek, van önálló keresetem. A kutyám kistestű, tehát meg tudom venni neki a Taste of the wild tápot.

Reggel fél 6-kor kelünk, fél óra séta. Dél körül valamelyik családtag megy le vele 20-30 percre. Aztán én 17 órakor, amikor haza érek, kb 1 óra séta, majd este 22 körül, akkor már csak annyi időre, hogy pisil egyet, és megyünk is föl.


Vannak jóval olcsóbb tápok is, és azok is jók, ha tudsz mellé mást is adni (főtt hús, zöldség, gyümölcs, stb) akkor meg pláne. A séta meg...minél több, annál jobb. Én ezért kelek föl reggel korán, hogy ne a saját lustaságom miatt ne mozogjon eleget a kutyám.

2012. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
3 kutyánk van, kertesházban lakunk, 2 bent lakik a házban, 1 a kertben (őt tavaly találtam az utcán és nem sikerült felkutatni az eredeti gazdát. kerti kutya volt, nem is akart bejönni a házba, így kint maradt). Minden napra főzök nekik (3 naponta sokat), többnyire kutyáknak való fagyasztott húst (nyúldarálék, nyúlgerinc, marha tüdő, tehéntőgy, vadnyesedék, stb), vagy csirke mellcsontot, farhátat, liba nyakat, stb. És a főzött kaja mellé kapnak happy dog szárazat (a talált seniort, mert öreg). Naponta 3x sétáltatom őket (a kerti kutyát is), ebből az esti kimondottan rövid, reggel 20 perc, délután változó, 20-90 perc, időjárástól és ráéréstől függően. Párommal mindketten dolgozunk, de szerencsére egyikőnk se 8-tól 5-ig, hanem mindig ráér valaki. Erdő mellett lakunk, kb 150 méterre, de kocsival is el szoktuk őket vinni máshova sétálni, főleg nyáron, fürdetni. Úgy érzem tökéletes életük van, de amint olvasható tényleg idő és pénz is van benne, de én igyekszem minden tőlem telhetőt megtenni, hogy jó legyen nekik. És így nyugodtan alszom.
2012. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
énis totw táppal etetek, dehát azért, mert spórolok rá. és nem is volt mindig igy. én sem tudom annyit sétáltatni, mint kellene, dolgozom, egyedül vagyok, szóval reggel, munka után - és tőle is függ az este. lusta jószág, mint a gazdája :D
2012. dec. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de törekszem rá. Minden nap sétál. Prémium zápor nem kap, mert már nincs rá pénz. Hat éve, mikor vettük, még elég sok pénzünk volt, most már nincs. De ettől függetlenül nincs olyan, hogy a gyakorin kérek tanácsot, mert haldoklik a kutyám, de dokira nincs pénz. Valahogy előteremtjük.
2012. dec. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

hússal etetek (nem mondom, hogy BARF, mert azt az étrendet részletesen sosem tanulmányoztam, de hasonló elvekre építettem a rendszert, így gondolom ahhoz hasonló), ami olcsóbbra jön ki, mintha tápot vennék, minőségben meg bőven jobb azoknál.

azt sosem stoppereltem, hogy mennyit vagyok kinn a kutyákkal... de többen vannak, én otthon dolgozom, úgyhogy szinte egész nap velük vagyok. variálni szoktam a fárasztási módszereket, ha nincs időm vagy pocsék az időjárás akkor valami rapid-döglesztést alkalmazok (dombon fölfelé futtatás, pecázás, stb), egyébként főleg labdázunk a kert végében vagy a mezőn, és ha összejön a baráti társaság (ez hetente legalább egy, de néha több alkalom) akkor elmegyünk valahova túrázni, vagy csak összeállunk egy kis "idegenpályázásra", vagy frizbizésre. a kutyák izomzatán tapintható, hogy fizikailag megkapják a kellő mozgatást, és a neveltetésük kapcsán sem szoktam szégyenkezni... még a kaummal sem, pedig ők nem azok a tipikus ülállfekszik kutyák.

2012. dec. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
92%

Én kajánál egyelőre még kereső fázisban vagyok, holott 2és fél éves a kutyám. Még nem találtam meg az "igazit". Szeretném kipróbálni a BARF-ot, de itt nincs jó húsforrás, sajáthoz meg még kell pár év.


Séta napi 2-3 van, sajnos más kutyákkal nem nagyon találkozunk (kiskorában szocializáció megvolt, tehát nem fogyi a kutyám), ezen próbálok javítani már fél éve, de itt csak csököttagyúak laknak.


Úgy jut mellette időm rá, h reggel 7kor kelek, séta, napközben egyszer séta, este séta. Ha nagyon unom magam és nem tudok elaludni, akkor éjjel is beugrik egy séta.

Tanulnom nem kell, gyerekeznem nem kell, a munkám pedig szabad időbeosztású.

2012. dec. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, irigyellek.. "Tanulnom nem kell, gyerekeznem nem kell, a munkám pedig szabad időbeosztású." ... :))

Én is szoktam főzni neki kutyáknak való fagyasztott húst: csirkeláb, kacsafej, ilyesmi :) De a napi 2 etetésből egy mindig táppal történik.

Kertes házban lakunk, én meg fősulira járok, szóval a séta nálunk úgy megy, hogy délután elindulunk (tőlünk nem messze van egy erdős-fás rész, oda szoktunk menni) és olyan másfél órát sétálunk :) Közepes testű kutya, tehát nem gondolom hogy lenne többre igénye :) Egyébként kövezzetek meg, de mi mindig ugyanoda megyünk, és ennek ellenére minden elindulásnál ugyanakkora a lelkesedés, a séta alatt pedig ugyanolyan intenzív a szaglászás, jelölgetés, stb. :) Nem úgy néz ki, mintha már unná azt a terepet :)

2012. dec. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki hogy van vele, én nem etetem a legdrágább táppal, attól hogy drága nem biztos,hogy a legjobb, de nekem mindegy,mert nem is kap tápot csak nagy ritkán.. mikor milyet. Általában húst , zöldséget kap, meg persze csontot. Végülis házikoszt, de nem maradék, meg mi azért olyat is eszünk amit kutya nem kaphat. Szóval neki való,külön főzött házikoszt.

3-4 óra sétát nem egybe kell érteni. Nálunk is kijön ennyi ha összeadom. Nálunk 3 fő séta van, 40perc,1óra,30perc meg közte 10 perces eü séta.

A séták hossza sem úgy van,hogy na letelt az idő megyünk fel, változik picit mindig, nem nézek időt. Ha benne van a kutyám a játékban hosszabb, ha látom,hogy nem igényli a lent létet, mert pl előző napokban sűrű volt a program akkor kevesebb.

És igen én is szoktam beteg lenni, ilyenkor csak eü séták vannak.

Egyébként 3-4 óra nem olyan sok ám egy napból csak szépen el kell osztani, ha kutyád van kell hozzá idő,türelem, szeretet.

2012. dec. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Szerintem a 3-4 órában az is bele tartozik, ha fent foglalkozol vele, játszotok, tanítod vagy akár csak simogatod :)
2012. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!